• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OASHIQA - Quality Analysts / Assurance - kvalita SW - testování, testeři - Každý ví, kdo je programátor, ale kdo zná QA? :'(
    MIRANU
    MIRANU --- ---
    MARTEN:
    jedinyho co umi SoapUI je zapisovat chyby do Jiry
    SoapUI je dobrej nejen na SIt, ale pak na pripravu smoke testu po nasazeni - vyzkousis zda webservicy komunikujji a spousti se to z command liny...
    TestComplete od Smartbearu (vyrobce soapui) je na tom lepe, ale moc jsem nezkousel, pokud mi neco v necem nejde, tak pouziji stare dobre Sikuli - http://sikulix.com/quickstart/
    ale nejlepsi bylo Selenium IDe, spoustu veci jsem mel 3x rychleji nez kdyby se to naprogramovalo pres webdriver a take spoustu veci neumi webdriver, kantu, nebo lepe katalon - proste naklikej, pridej si promenne a cykly a pod. grabni, get time now, screenshoty, nacitani dat z excelu a dle radku loopuje a pod. Selenium Ide bylo vzdy podcenovane...
    S katalonem vsak jednoduse udelas v IDE a pak konvertujes do javy a pod. ...
    pak uz zalezi jak to mate nastavene ve webdriveru - cucmber a pod pof, pom...
    takze dalsi uprava
    blazemeter je taky sranda...
    naklikam si neco v selenium IDE a pak si to zkonvertuji do Jmeteru a dam ocesam na zrno a delam zakladni zatez.
    ZELLAY
    ZELLAY --- ---
    MARTEN: selenium webdriver? Myslim, ze vse co popisujes, lze provest. Vystup junit, plus treba nejaky snapshoty. Btw. soapUI neni na UI :) Pripadne se rad necham ochytrit :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MARTEN: je mozny ze si to pletu ja ale podle me to nekde v konfigu testu bylo, ze ma logovat exceptiony. Jinak klasicky loguje response jako 200 xxx atd. Ja sem ted na mobilu a nemam to moc jak hledat, ale fakt mam za to, ze to s nejakym nastavenim umel
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    SIRLOON: Pokud se nepletu, tak jmeter neumi poznat chybu v JS a ani chybejici reference na strance. Ale mozna se pletu, tohle sem po nem nikdy nechtel.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MARTEN: jmeter s jednim userem a jednou instanci. Naklikas behem chvilky v ui, report mas v html. Pokud pustis vice instanci tak muzes zprumerovat i dobu odezvy a mas to i s merenim casu
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Hledam nejake jednoduche reseni na smoke test webu. Jde mi o to proklikat menu, mozna odeslat tak jeden formular. Potrebuju aby to poznalo jestli stranka spadla errorem (neni paticka), pripadne vypsalo jestli nastal nejaky error v JS, nebo nejaka 404 na strance. Vyhodou by bylo ulozit i cas nacteni kazde stranky. Vystup do junit formatu, aby se dalo zpracovat dale (nebo neco podobneho, pouzito na Jenkins).
    Napadlo me pouzit CasperJS ve kterem to muzu udelat a neni to az tak tezke. Ale kontrola 404 a chyb v JS by byla trochu opruz. Neni neco jednoducheho? Spustitelne z CLI :) soapui bych se chtel vyhnout.
    MRCEK
    MRCEK --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenosti s nasazováním TestLinku a Redmine (ideálně s pluginem na TestLink)?
    STRIX
    STRIX --- ---
    HILFIK: Jj o tom vim, ale dík za potvrzení, že nic lepšího není :)
    HILFIK
    HILFIK --- ---
    STRIX: Stavajici report -> Create similar -> Add report. Nic lepsiho afaik neni.
    STRIX
    STRIX --- ---
    Čauky,

    umíte tu, prosím, pracovat někdo s TestRail?
    Potřebuju vykoumat, jak se tam dělají online reporty. Prostě, aby se nemusel furt generovat nový report, když chci aktuální data. dík
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    KU13AR: zkus id Amberan, to je skolitel tak snad bude mit nejaky verejne dostupny
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    DREEK: přesněji české cvičné kvůli terminologii
    DREEK
    DREEK --- ---
    KU13AR: Taky sháním. ;-)
    KU13AR
    KU13AR --- ---
    máte prosim někdo zkusebni verze mock testů ISTQB Foundation v češtině včt. řešeni v PDF či doc?
    EDAK
    EDAK --- ---
    SIRLOON: Tak to je dost dobry, ja se vzdycky priblizil tak max 70 procentum :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    EDAK: asi ne. ale popravde i na hpp mam o dost vic cisteho nez sem mel jinde kde "setrili" na zamestnancich s ICO
    EDAK
    EDAK --- ---
    SIRLOON: No ale v polarionu neberou lidi na ico, nebo jo?
    HULIN: Jinak najit nabidku jako freelancer s moznosti HO je fakt slozity. Ja se vlastne setkal s jedinou firmou kde to nabizi a ty se drzim jak kliste i za cenu odmitnuti vyrazne vyssich nabidek. Protoze je to pro me nejvetsi benefit ever.Podle me zalezi i na cene, protoze vetsina manageru vnima freelancery jako zasadne drazsi(vetsinou z toho titulu ze vydi ze na ico fakturujes vice nez berou oni sami) a tak proste musis makat, tzn si to proste odsedet.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    HULIN: ja delam v polarionu a tady to je trochu volnejsi. Teda za predpokladu, ze clovek si neplete HO s placenou dovolenou. Nas leader v qa je nastesti hodne rozumnej a predpokladam, ze u cloveka s prokazatelnou hodnotou a zkusenostma by si to asi dokazal obhajit. Jak je to jinde netusim, v mineusu to dlouho neslo a pak dal jeden programator majiteli nuz na krk a najednou HO sly. V icflixu (ted se jmenuje uz jinak) mi to sami nabizeli abych nemusel dojizdet kazdej den do berouna. Takze tezko rict jestli je to normalni, nebo ne. Zkus se zeptat v pracovnim auditku
    XPEEPAX
    XPEEPAX --- ---
    HULIN: nn, jsem takovej 100% alokovanej freelancer na dlouhodbym projektu
    HULIN
    HULIN --- ---
    XPEEPAX: firma v hk, jen mě napadlo že děláš tam..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam