• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OASHIQA - Quality Analysts / Assurance - kvalita SW - testování, testeři - Každý ví, kdo je programátor, ale kdo zná QA? :'(
    QA: Quality Analysts / Quality Assurance / Quality Engineers

    Developeři nás milují! ;) A my je také. :)
    Každý ví, kdo je programátor, ale kdo ví, co je QA? :'(

    Děláte to? Provozujete QA?
    Testujete? Píšete si test scripty?
    Máte snad automatizované smoke testy? (pozor, neplést s unit testy, ty nechme developerům, ať si ty své chaosy debugují sami... ;)
    Už ať jste tu!

    Hlášky:
    * náš šéf QA oddělení: "I am just a junior tester..."
    * náš šéf QA oddělení: "I dokumentace je předmětem testování!" ...bohužel se o tom přesvědčuji až příliš často, ty FuncŠpeky bývají dost odbyté...

    Témata:
    Procesní organizace - http://en.wikipedia.org/wiki/Process_management
    RUP - http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Rational_Unified_Process
    Total Quality Management - http://en.wikipedia.org/wiki/TQM
    Critical Chain Project Management
    Test Driven Development
    rozbalit záhlaví
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    ola neshani ted nekdo testera juniora, testovani pres scenare? kdyztak se nabizim diky za nabidky
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    Nějaká karlínská firma co hledá šikovnou drahou testerku, co nechce automatizovat? :-D (jen to zkouším)
    STRIX
    STRIX --- ---
    MARTEN: Dík, no jak píšu, zadala jsem na SD požadavek, a ještě komunikovala s těmi kluky, nikdo z nich nevedel ale pak to najedno uzacalo fachat :))))
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    STRIX: Ja bych to tipoval na nejake timeouty. Priste zkus volat push s --verbose, mozna tam pak bude cit informaci. I kdyz u 503 spis ne, protoze to bude chyba nekde pred tim, nebo muze byt. Ale jestli se neco pokazi z niceho nic, vetsinou je to chyba prave nekde na siti, nebo jine oddeleni deploynulo jina nastaveni atd. Jako uzivatel s tim malo kdy neco udelas. Oni maji mit pripadne logy a kdyz je to 5** tak do toho kouknout.
    STRIX
    STRIX --- ---
    Čau, tak dávám update:

    z ničeho nic mi to začalo fungovat, řešili prej nějaký síťový problémy u více lidí, ale nemám přesně info o co šlo a člověk, s kterým komunikuji evidentně taky ne :D
    Takže bohužel víc detailů nemůžu poskytnout.

    Každopádně dík všem za rady.
    STRIX
    STRIX --- ---
    SIRLOON: Včera mi zrovna přišla zpráva z SDéčka, že prej mají u více lidí z firmy hlášeny podobný problémy, takže to nějak řešej.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    STRIX: a nekomu jinymu z prace to funguje normalne? Mohla se treba zmenit policy. Paklize jedes pres vpn koukni se jestli se u vas nepodporuje HorizonWM, je to neco jako virtualni remote desktop kterej jede ve vnitrni siti. Pokud ho podporujete zkus zavolat curl z nej at si overis jestli mas vubec pristup na ten server
    STRIX
    STRIX --- ---
    MUXX: PULL i FETCH - ok

    SIRLOON: dík, nevím přesně, zkusím zjistit. Díky


    ...
    jinak, mohlo by hrát roli, že sem v zahraničí? Ale sem tu už dlouho a nikdy problém nebyl.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    MUXX: naopak. 503 muze znamenat, ze se to na ten server vubec nedostalo, nebo dostalo na jinej, kde nebezi nic na tom portu


    STRIX: jestli tam pristupujes pres IP adresu, tak je mozny ze se zmenila- to zjistis z UI.
    Pokud ten server je za nejakym firewallem a pres curl dokazes dostat response z portu 80 nebo 443, tak mozna ti vyexpiroval nejakej certifikat kterej te tam poustel
    STRIX
    STRIX --- ---
    MUXX: žádná branch uz nejde pushnout.. Poslední šla ve středu 22.3. a ve čtvrtek už ne. Poslední update pc byl 18.3.

    Na ten zbytek se kouknu zítra.
    Díky za tipy. Dám echo.
    MUXX
    MUXX --- ---
    STRIX: tezko rict, mohl probehnout nejaky update po ceste (proxy) nebo na serveru. HTTP 503 znamena, ze se to posere az na serveru. nemuzes to zkusit pres SSH? pull/fetch funguje? web funguje? jenom ten tvuj jeden push je rozbitej? cista nova branch z master/mainu jde pushnout? ...
    STRIX
    STRIX --- ---
    Jinak je docela divný, že mi to držkuje o tom, že se to snaží tam narvat 235MiB - tohle je jina branch, kde sem udelala uplne minimalni zmenu (nakej nazev exekuce, kterej se zapisuje v ty appce co testuju) ..

    STRIX
    STRIX --- ---
    SIRLOON: jenže já s tím jak je to nastavený funguju pres rok, tak proc by se to ted vysypalo jen tak z ničeho nic? Ve středu sem normal pushla do stejny branche a ve ctvrtek mi dalsi update už nešel...

    jinak nas servise desk, ztracim v ne duveru, když mi psali, že muzu svuj pozadavek postoupit dal slecne A, ktera je u nas bus analyticka :D :) :| :( :´(
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    STRIX: pres co to tam cpes? Port 22 je asi blbe kdyz curl rika ze tam nic nebezi. Nebo mas spatny url kam to posilas
    STRIX
    STRIX --- ---
    MUXX: jj. Požadavek jsem uz odeslala taky, jen jsem byla nedočkavá a chtěla zkusit i zde :)

    Zatím díky
    MUXX
    MUXX --- ---
    V tom pripade by nebylo spatny abys jako spravny tester napsala co vlastne delas. Nicmene 503 je chyba na strane serveru, takze bych se poptal spravce serveru co mu vadi.
    STRIX
    STRIX --- ---
    MUXX: právě vubec :(
    MUXX
    MUXX --- ---
    STRIX: Tak jestli posilas velky soubory do gitu, tak muze byt omezeni i na strane serveru. Typicky nginx postaveny pred git server ma default tusim 1MB.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    STRIX: HTTP 503 - Service unavailable
    STRIX
    STRIX --- ---
    čau, plís, setkal jste se někdo s touhle chybou při pushnutí commitu do gitu?

    Total 375 (delta 190), reused 0 (delta 0), pack-reused 0
    error: RPC failed; HTTP 503 curl 22 The requested URL returned error: 503
    send-pack: unexpected disconnect while reading sideband packet
    fatal: the remote end hung up unexpectedly

    tady sice něco je:
    git - Trying to push to master is returning with errors - Stack Overflow
    https://stackoverflow.com/questions/38496961/trying-to-push-to-master-is-returning-with-errors

    ale zkoušela sem to, co tam popisují a nefunguje :(

    Dík
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam