• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPType Design — tvorba autorských písem
    KAJINA
    KAJINA --- ---
    CALTROP: klient mermomoci chce obe varianty spocitat .. stejne to asi dopadne, ze ho koupime, ale chce to videt ..
    CALTROP
    CALTROP --- ---
    KAJINA: a proc nekoupit Avenir?
    KAJINA
    KAJINA --- ---
    Shanim nekoho, kdo by mi lehce posudlal (vytvoril novou rodinu) podobnou tomuhle fontu: http://www.fonts.com/FindFonts/detail.htm?pid=433300

    Celou rodinu, licence na 60 kompu.
    Potrebovala bych cca cenu a jak by to dlouho trvalo.

    Diky!
    CALTROP
    CALTROP --- ---
    Tady jsou nějaký návody na opentype funkce + skripty v Pythonu... http://kltf.de/kltf_otproduction.htm
    CALTROP
    CALTROP --- ---
    Pátý seminář UGD: tvorba písma, 15. 2. 2010

    http://unie-grafickeho-designu.cz/paty-seminar-ugd-tvorba-pisma/
    PIERDUS
    PIERDUS --- ---
    OWECK: jj bude to komplet v tomto rezu, v lete snad bude hotovo ... pak se snad dostanu i k boldu ...
    OWECK
    OWECK --- ---
    PIERDUS: to ti je pekne..trochu mi to priomina nekterymi prvky jiste fonty (ktere se mi libi), ale s tim uz cek nic nenadela, ze...budes to kutit v CE?
    OT: (nesouhlasim s faster than mac) :)
    JOHANIES
    JOHANIES --- ---
    Pardon za opožděnou reakci, samozřejmě jsem myslel to co psal binary... je jasný, že vyrovnání akcentů se tak jako tak vždy bude muset dodělat ručně (teda funguje něco jako c+|caron, což ten akcent trochu posune, ale to je na prt), ale taková námaha to nezas neni... nicméně sám jsem taky línej jak veš a snažím se většinu věcí automatizovat, takže... Kdybyste měli nějaký nápady na scripty v pythonu, který by se vám hodili a na kterejch byste se nějak shodli, že jsou často potřeba, tak bych se na to podíval :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BINARY_PARANOIC: ne ze bych jich sam mel vic, spis naopak. ale kazdou chvili resim psycho akcenty u koupeneho pisma od font fontu, monotype, foundry atd.

    na akcenty pecou a jakakoliv snaha prinutit je, aby akcenty upravili je naprosto marna. teda nejdal jsem se dostal s monotype, kteri mi nabidli upravu za 36 litru .)

    naposledy jsme s se sekli s Juweliem na FF Clan Narrow. takovy zmatek v akcentech uz jsem dlouho nevidel .)



    za cokoli by mi usetrilo cas u tehle prace vdecnost az za hrob .)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    JAKOUBEK: mno jo, tak já s tím svým jedním řezem... :D
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    BINARY_PARANOIC: no asi jo. ale kdyz mas diakritiku pro minusky, verzalky, small caps... to je pres 180 znaku pro jeden rez. U sesti rezu to proste naskace. myslim, ze automatizace v tomto ohledu neni pouhym rozmarem .)
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Tak otázka je, kde je pro každého ta míra „ručně“ :)
    Osobně prostě definuji caron a pak nechám vytvořit glyfy ccaron, Ccaron, ecaron, Ecaron atd., přičemž u každého samozřejmě manuálně poupravím horizontální umístění. To samé s acute, grave, cedilla etc. Možná to jde i jednodušeji a automatizovaněji, ale ani takto mi to nepřijde jako nepřekonatelné množství práce :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    JOHANIES: no a jak to delas (se to dela), aby se to nemuselo delat rucne? asi jsem ve fontlabu vynechal nejakou kapitolu nebo co .(
    JOHANIES
    JOHANIES --- ---
    JAKOUBEK: funkční script na co? pokud myslíš na to složení znaků s akcentama, tak na to není žádnej script v pythonu ani potřeba…
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    poradte nehoho, kdo proniknul .) kralovstvi za funkcni script! .))
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Bez mučení se přiznám, že do tajů skriptování jsem ještě také tak úplně neproniknul... :)
    PIERDUS
    PIERDUS --- ---
    JAKOUBEK: ja jsem rad, ze jsem z fontlabu dostal to co jsem dostal:) zbytek je spanelska vesnice pro mne ... snad budu v tomto programu po letnim semestru umet pracovat vice ...
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Snazim se rozjet script bena kiela na tvorbu akcentovych znaku, ale script vytvari slozene slozene znaky pouze ze zakladnich bez akcentu. Nemate nekdo zkusenost?

    http://benkiel.com/typeDesign/
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    PIERDUS: a co ten robofab? .)
    PIERDUS
    PIERDUS --- ---
    JAKOUBEK: jj dobra utilitka, obrazek nize je vysazen prave s jeji pomoci:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam