• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CALTROPType Design — tvorba autorských písem
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    Nasel jsem nahodou nejaky kerningovy retezce, pokud by nekdo shanel:

    Basic Kerning Text
    http://www.as8.it/type/basic_kerning_text.html

    Kern King is dead. Long live Kern King! – Pangram Pangram Foundry
    https://pangrampangram.com/...ng-is-dead-long-live-kern-king-br-the-great-template-for-kerning-types
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    JOBLO_: takovyho joudu bych chtel videt... :)
    JOBLO_
    JOBLO_ --- ---
    Ateliér Tvorby písma a typografie pražské UMPRUM vás zve na klauzurní výstavu.

    Náš ateliér se sice novými médii nezaklíná, přesto je však pozorně sleduje. Tématem klausurní práce bylo výsledky půlročního průzkumu pokud možno co nejpřehledněji představit jak „typomilnému“ publiku, tak i nepoučené veřejnosti. Jste odpůrci nehybného bezčasí? Máte rádi svěží vítr a změny? Používejte variabilní fonty! Karel Haloun

    Z celé kolekce je cítit radost a hravost. A právě tento zábavný aspekt práce s písmem by mohl být pro úspěch nového formátu klíčový. Nechme se překvapit! Filip Blažek

    Protože do šuplíku nakreslit písmo v multiple masteru umí každý jouda! Tomáš Brousil

    Studenti:
    Matyáš Bartoň
    Jan Buble
    Jakub Hojgr
    Viktor Janoušek
    Josefina Karlíková
    Matyáš Machat
    Šimon Matějka
    Štefan Osčiatka
    David Řeřicha
    Matej Vojtuš
    Přemysl Zajíček

    Stáže:
    Emilie Krengel
    Marie Schuster
    Zuzana Uhalová

    Kurátoři výstavy:
    Šimon Matějka
    Matej Vojtuš

    Web:
    Jan Buble

    Veřejné obhajoby: 24. ledna 2018 od 14.00 hod.
    Vernisáž výstavy: 24. ledna 2018 v 19 hod.
    Výstava trvá od 24. do 30. ledna 2018, od 10 do 18 hod.
    Každý den.


    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    BINARY_PARANOIC: umis prosim te tenhle skript pouzivat? Ja nejsem schopen vycist co se po mne chce. Predesilam ze Pythonu nerozumim ;) Da se to nejak laicky vysvetlit?
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    _LAN_: zkušenost nemám, ale asi napiš, co přesně bys potřeboval resp. od appky požadoval :) Osobně používám jen systémový Font Book a pro písmařinu pak export pracovních fontů do složky Library/Application Support/Adobe/Fonts.
    _LAN_
    _LAN_ --- ---
    Čao, máte někdo zkušenosti s touhle apkou, nebo by ste doporučili jinou ?
    Typeface App - Font Manager for Mac
    http://typeface.criminalbird.com/
    Díks
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    BINARY_PARANOIC: Krasa nesmirna, vyprdnete se uz na ty bety a vydejte to konecne! =) Jen par technickejch ke Kolektivu, nektery mozna i obecne:

    - Projdi jeste jednou ogonky. a,u jsou urcite za pravou hranici pismene, coz by nemelo bejt, zvazil bych i napojeni u A, byva z leve casti serifu, ale mozna to neni tak zasadni. Uogonek bych posunul ten ogonek trochu doprava, byva spis k pravu nez na stredu.
    - Hacek u Ľ bych udelal trosku vyraznejsi / delsi? Oproti ostatni diakritice je takovej nedomrlej.
    - A, I, U s hackem maj jinej hacek nez normalni pismena s hackem E, N, R, S, D...
    - Ses si jistej tim kontrastem u krouzku (diakritika). Ja vim, ze se to obcas dela, ale tady mi to prijde celkem dost.
    - Zvazil bych obsah liga featury. Normalne tam byvaj jen ty fakt nejzakladnejsi (fi, ff, fl, ffi, ffl), protoze tahle ficura je defaultne on. Vsechny ty ostatni bych fouknul do dlig. (mozna to tak mas, jen mi to prislo podle toho PDFka, ze to je vse ve standardnich)
    - Jak jsem ted v Nemecku, tak jsme tu obcas narazili na otazku Kapital Eszett a mezi designery je to samozrejme prima geeky vec, ale pokud bys to ukazal obycejnymu ridici autobusu, tak z toho bude minimalne rozhozenej. Jako pochopi to, ale pozastavi se nad tim, coz u pisma neni to, co bych zrovna chtel. Driv jsem si myslel, ze to je kool, jak tenisky v lednici, ale ted bych se asi priklonil k SS a Eszetko si schoval do stylisticke sady.

    Jinak kloubou dolu, fakt kus dobry prace.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    BUBBLE: děkuji moc :) Pořád to ale beru jako beta verze…takže kdyby se vám tam cokoliv nepozdávalo, za každý podnět či kritiku budu rád :)
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    BINARY_PARANOIC: parada velika! Smekam klobouky i cepice.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Knedle / Kolektiv / Noky
    Pro PDF vzorníky klik na obrázek :)





    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    SMYSLOV: díky moc :)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    BINARY_PARANOIC: ty jo kdybych měl Ústí pod okny... hned by tam naklusal!
    držím tedy palce... já si rád počkám, těším se
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    SMYSLOV: příští středu bude zahájení výstavy v Pro design galerii, kde bude mj. i Kolektiv prezentován…tak pak sem něco nahodím :) Nebo se samozřejmě přijďte mrknout.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    BUBBLE: popravdě řečeno nevím, nakolik byl oficiálně vydán… :) Takže to opravdu nejprve raději proberu s dědici.

    Zatím alespoň ještě jeden obrázek :)

    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    BINARY_PARANOIC: můžu tě poprosit o ukázku sazby...
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    BINARY_PARANOIC: tak vzornik z grafotechny prepokladam ze bude bez problemu ne?
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    BUBBLE: nu, promyslím to…a proberu s dědici :)
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    BINARY_PARANOIC: a hodis sem nejake skeny tech predloh prosim?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam