• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAUmíte si pomoci s první pomocí?
    jsem druhým rokem na vyšší škole - zdravotnickém záchranářovi - a ráda bych udělala osvětu co se první pomoci týká, protože mě to baví a zároveň naplňuje a v neposlední řadě je to téme velice ožehavé... A samozřejmě mě zajímají i Vaše postřehy, názory a zkušenosti. Snad se uchytneme:) tak 155 DOKTOR JE TU HNED! :D
    rozbalit záhlaví
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    GOBERS: ano, prvy krat to vacsinou zisita ked ich kriesia sanitaci/notarzt.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    LIBRIUM: Pokud to ovšem o sobě vědí, že jsou alergici, že ano...
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: aha:) ale i transport je dulezitej prece;) ja to rikam porad, neni nad poradnou vybavu...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: ja som zvladat musel len transport:) vzdy bola s grupou zdrav. sestra s praxou s astm/alerg detmi a vybavou. a epipeny 2 ks mala vzdy vo vybave, ak bol niekto znamy ako alergik na zihadlo, tak pre neho/ju este 2 ks extra...
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: jeste ze tak! ze jste nemuseli resit nejakou krizovou situaci a zvladli jste to, rekla bych bravurne. Kdo vi, co by se delo, kdyby nebyl ten epipen...
    aha, takze to byl nejaky pobyt pro astmatiky a alergiky? Tak to by bylo hodne smutny, kdyby tu lekarskou vybavu nemeli...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    na chate bola lekarska vybava (zakladna pohotovost, ampularium, infuzie, mala kyslikova bomba, zasoba liekov), lebo to boli vsetko alergici/astmatici tie deti, ale nastastie zachranka dosla velmi rychlo, cize nebolo treba nic dalsie na mieste uz robit...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: no, ten prenos na chatu sme zvladli, opuch bol len lokalny za tu dobu, obehovy sok sa nerozvijal, ked dosla zachranka, este bol stabilizovany +-, cize viacmenej to dopadlo velmi dobre.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: s tim signalem je to na prd... nicmene decko v pohode? epipen a dithiaden by mely pomoci.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: videl som to len raz roky dozadu, a podavala to zdrav. sestra na vylete do hory. jedno z deciek slaplo do hniezda v zemi a medzi inymi bol ustipnuty jeden alergik. takze dostal epipen a dithiaden pod jazyk, transportovali sme ho improvizovane naspat na chatu, mobil signal nulovy az tesne po chatu...
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: presne tak, protoze zachranka nez prijede to vzdycky par minut trva... a mas s tim nejaky zkusenosti? uz jsi se setkal treba s nekym, kdo si to pichal? jaka byla reakce? docela by me to zajimalo.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: tak ja si myslim, ze ked je dotycny/-a alergik a uz raz to skoncilo na ISke, tak to pero nie je naskodu, hlavne ak by ho ustipla osa ci vcela niekde vonku a ZS by sa nemohla dostavit do par minut.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: to je jedine spravne. treba jsem nenarazila na lidi, ktery by ten adrenalin ´´nutne´´´potrebovali... rada bych verila tomu, ze kdo je na nej odkazanej, ten ho ma...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: ja naopak poznam dvoch alergikov na zihadlo a EpiPen maju.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    NASA: jasna vec! teda pokud to preziju...:-)
    NASA
    NASA --- ---
    AJMINA: tak doufam, ze sem pak hodis report :-))
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    http://www.rescuepatrol.cz/

    tohle me momentalne ceka, takze vam pak poreferuju:-)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: nekdo nam to rikal na prednasce, ze ho pry maji u sebe a picha se jako prvni pomoc pri projevech anafylaktickeho soku, ale jak rika kolegyne, nikoho, kdo by ten adrenalin u sebe nosil neznam...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    CORNELA: pokial je clovek alergicky na zihadlo a ma v anamneze z toho zivot ohrozujucu anafylaxiu, tak by mal mat ten EpiPen, pokial nema absolutne KI.
    NASA
    NASA --- ---
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    ja s tym nepocitam. to je porucha v prijme.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: adrenalin s.c. len ak javi postihnuty rychlo sa rozvijajuce priznaky anafylaktickeho soku a rzs nedojde do par minut.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam