• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAUmíte si pomoci s první pomocí?
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    AJMINA: Jasné. ;-)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    dotaz: jakej je rozdil mezi 6% a 10% HAESEM? myslim teda v indikacich... diky.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    GOBERS: ja jako dezinfekci nosim na svoje ruce, ne na cizi, abychom si rozumeli....:)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    FUNKY_BUSINESS: co drzkujes zase? ty uz ses uplne marna, tebe naky rukavice nezachranej, MUHEH :-D
    toulen nemam, ale prej Narkamon je nustej na snupani...:-D
    FUNKY_BUSINESS
    FUNKY_BUSINESS --- ---
    AJMINA: btw sežen nákej toulen bo tak něco :-D
    FUNKY_BUSINESS
    FUNKY_BUSINESS --- ---
    AJMINA: co kecáš mně si žádnou roušku nedala woe... no ale vlastně, to máš fuk, já už sem imunní i proti atomovce, až to sem fláknou taxe jen voklepu a pudu dál :-D
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    AJMINA: Dezinfekci ani ne, rukavice a roušku dost často ano.
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: nie.
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    jste taky tak zdeformovany a nosite u sebe rukavice, rousku, desinfekci...? a nabalila jsem to i cely rodine a kamaradum, si pripadam jak cvok:D
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: z anestezie ani emery bohuzel ne, jen z ortopedie a patologie :)
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    Neznáte prosím někoho v UVN Střešovice? Anestezie nebo emergency?
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    http://zachrana.patekolo.org/forum/

    doporucuju lidem z oboru;)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: jasne, ze jsem ho videla :) myslim, ze bych si na jeho zavedeni troufla az v nouzi nejvyssi... ani nevim, jestli se vozi v sanite. Slo o to, ze jsme se o tom bavili s vojakama a porad jsme se nemohli dohodnout, kdo to ma vlastne v kompetencich..
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    ale zase pozor, jestli si kombitube viděla tak bych se s jeho použitím rozmýšlel, je docela robusní a bál bych se poranění
    asi bych ho použil jako poslední alternativu
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: super, to jsem potrebovala vedet ;)
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    Zavedení kombitubusu je v kompetenci zdravotnického záchranáře
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    dalsi dotaz - jak je to s intubaci kombitubem? muze i zachranar nebo je to kompetence pouze lekare?
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: stačí nastudovat Guidelines 2005 :-)
    No jo ale pan doktor tam od toho je aby ti to vysvětlil :-)
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: jasne, ze je nejlepsi se zeptat, kdyz ja mam z Dr. Kucery respekt jak blazen...:-) kazdopadne dekuju za vysvetleni, treba to, ze deti do 8 let maji pomer 15 : 2 jsem vubec nevedela...
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: No neni nic jednoduššího než se zeptat svého odborného vyučujícího :-)

    Každý to prezentuje trochu jinak. Myslím si ale, že v tomto pohledu zajištěný pacient znamená intubovaný pacient, farmaka a žíla na tohle nemá vliv.

    Po intubaci se na poměr už nehraje! - zajistit UPV - 8-10/min a nepřímá srdeční masáž 100/min

    15:2 je poměr u dětí do 8 let vyjma novorozenců (3:2 ) a toto vyplývá pro ALS - odborníky

    Laik stále v celém věkovém spektru 30:2
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam