• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AJMINAUmíte si pomoci s první pomocí?
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    preji uspesny novy rok pokud mozno bez urazu! At zdravicko slouzi:D
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: krest ohnem doslova a do psimene, to ti povim:D pak si ke mne prised Bublic a uklidnoval me:)

    LIBRIUM: hele do toho ja nevidim, ani netusim, kdo ma na zachrance na starosti ampularium... proste to nekdo tezce zanedbal, no, tot muj nazor...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    inak pri tychto "zarucenych" hlaskach o "pozastaveni vyroby" odporucam konzultovat aspon sukl.cz. neexistuje, zeby u zakladnych pohotovostnych parenteralii nebola minimalne ekvivalenta nahrada (keby uz teda ten-ktory konkretny pripravok bol naozaj stiahnuty z trhu).
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: Mno takže moc hezký zážitek s panem ředitelem :D
    tak jako křest ohněm bych to nazval :-))
    Ale jinak se ničemu nedivim :-))
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    HYPOKAMPUS: Bricanyl v kufrech neni, protoze se (udajne) prestal vyrabet...naces si teda rida zjistil, ze se samozrejme vyrabi, ze byla jen pauza ve vyrobe a UL zachranka zila v dojmu, ze se proste nedela a tecka. To nechci komenovat... Nebulizace ji byla uz k prdu, vyrazne hypoventilovala a nasledne jsme ji museli i intubovat...
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: No tam vždycky povinnou výbavou Bricanyl byl! A do toho všeho ve všech autech v UL je nebulizace s Atroventem nebo Berodualem. Takže se ptám kde byl problém?
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    LIBRIUM: tak ja tomu beztak jeste houbeles rozumim, byl to muj prvni vyjezd na praxi ve skole a hned takovejhle mazec, pf.... jen me tak napadlo, jestli by to nemohl byt AIM, nejak mi to k tomu vsemu spis zapadalo...

    HYPOKAMPUS: kde jinde...
    HYPOKAMPUS
    HYPOKAMPUS --- ---
    AJMINA: Já teda nikterak nechci být jedovatý, ale na které to bylo záchrance?? UL??
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: hm, tak ako ked nemas moznost EKG kontroly, adrenalin i.v. a Bricanyl u "pochybnych" (stat. asth. vs. AMI) pripadoch davat je problem...
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    tak jasne, Bricanyl uz se objednal...:) Adrenalin jsme ji dali pomalu i.v. jenze jsme ji udelali komorovky a na emery ji 3x museli defibrilovat, rozvijel se plicni edem a nakonec skoncila na katlabu, takze kdo vi, jestli to nakonec nebyl spis IM...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    a doplnit si do brasne Bricanyl amp. ;)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    v extremnom pripade moze pomoct aj adrenalin s.c. alebo efedrin s.c./pomaly i.v. (i.v. len po zriedeni 0.9% NaCl a velmi pomaly),
    aspon po dobu transportu uvolnit bronchospazmus.
    SoluMedrol mozes podat tiez subezne/potom, ale ten asi mozu dat aj na prijme uz...
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    AJMINA: ani salbutamol inj. nie je?
    najskor salbutamol (ekvivalentny k Bricanylu), ked das kortikoid,
    poimoze to, ale az s nejakou latenciou (pri i.v. podani cca. 30 minut).
    AJMINA
    AJMINA --- ---
    dotaz: astmaticka ma zachvat, ale bohuzel je alergicka na Syntophyllin (tvrdi rodina...?), inhalacne nic dat nemuzete, protoze vyrazne hypoventiluje, Brycanil v kufru nemate zato maze nervozniho ridu v zadech, co ted? Dexona? Solu-Medrol?
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    ZUZKAOU: fakt? to jsem ani nevěděla :o)) ale se sanitkou přitom pořád jezdí :o)
    držím palce, ať to dopadne. už tu dost spamujeme, tak kdyžtak pošta :o)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NATHAELEN: jo jo, s tou jsme to plánovali, je navíc pediatrička. Teď mají půldení kurz Mama a dávali jsme dohromady 50 hodinový. Konec konců pleskot je taky na otcovské.

    Snad na podzim.
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    ZUZKAOU: jo tak, to jsem z tohodle blbě pochopila, promiň.

    ve Zdrsemu s námi byla i jedna lékařka na mateřské, co dělala tyhle kurzy zaměřené na děti, tak jsem myslela, že je to něco podobného :o)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NATHAELEN: ??? nejsem zdrsem, jsem sos vesničky.
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    ZUZKAOU: ty jo, doufám, že to zvládnete. obzvlášť teď s novýma prostorama. byla by škoda, kdyby se to položilo :o(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NATHAELEN: no granová politika sdružení je dosti pitoreskní, ale teď už dokonce nastoupil fundriser co umí psát granty a není mu to zakazováno z mezinárodní centrály...

    Ale to je jiná pohádka a asi ani ne do pošty, leda tak na pívo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam