• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIRRORiPhone i iPad vs. world: FLAME vitan pouze zde!
    KULA
    KULA --- ---
    Sorry, ale tvrdit, ze appstore neni rozjety, kdyz ma zaznamenano pres 2 miliardy stazenych app, vydelano nekolik desitek milionu bucku a stale narustajici tendenci, je ultra blbost a autor takovehle myslenky by si mel dat facku. Desitky, mozna stovky tech nejlepsich marketeru sveta pracuje na appstore a delaji z neho to monstrum, ktere je a pak prijde jouda a rekne...Hmmm appstore neni vubec rozebehnuty.

    V jakych zijes relacich? Jiste, chapu, tvuj blogisek ma nastevnost vetsi.
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FRAUD: ja si treba kupuji gift cards na ebay a s tim problem neni.. ceskou kreditku ti to nevezme zadnou..
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    WIRUZIK: jo to je mozny ze prehanim ;) ale vim o dvou aplikacich (kupoval jsem celkem 4, takze polovina :-)) ktery jsou na UK a nejsou na CZ
    na covery neni problem, samozrejme ze mam UK ucet, adresu mam zadanou jako nejaky kostel v centru Londyna :-) ale problem je ze uz tam nezadam cislo kreditky (overuje se jestli je vydana v zemi jaka je uvedena v adrese v uctu iTunes .. zkousel jsem svoji MasterCard debetku, Visa kreditku i firemni Amex kreditku - ani jedna neprosla) a tim padem uz nemuzu nakupovat hudbu
    proste doufam ze se brzy rozjede plnej Apple store (jak App tak music) v CR
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FRAUD: prehanis, to je nesmysl, na cz appstore je cca 95% obsahu US Appstoru, u UK to bude jeste mene..
    a vyridit si US ucet take neni takovy problem, sam mam ucty 2 :) .. a na covery nepotrebujes ani nic platit, proste si udelat zdarma druhy ucet a hotovo..

    KVBF: flash prvky jeste dlouho neocekavam, ale streamovany video i z jinych stranek je mozne - jen je nutne, aby s tim pocital tvurce tech stranek a video spravne enkodoval do H.264..
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    a hlavne cekam na opravdu otevreni iTunes - tedy hudby, casto jsou tam veci ktery uz ani jinak nejdou sehnat (vinyl uz je vyprodany .. navic bych musel jeste kupovat gramofon, na CD nikdy nevyslo...)
    dalsi dobra vec (alespon me to prijde) je stahovani cover art atd. - ale prave na to vsechno potrebujes UK/US/proste ne_CZ ucet a tam zase nejde zadat ceska karta pro platbu .... takze zatim mam bohuzel smolik a nakupovat nemuzu
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    WIRUZIK: vzhledem k tomu ze je na nem asi polovina aplikaci co na app store UK tak moc ne ;)
    KVBF
    KVBF --- ---
    Zajimalo by me, jestli nekdy v budoucnu planuje apple nejak povolit flash prvky webovek a streamovany videa i z jinejch stranek nez youtube. Nedocetli ste se nekde jejich stanovisko k tomu a plany do budoucna? Je mi jasny, ze vzheldem k prodavanejm aplikacim z appstoru by jim flash ukous dost trzeb, ale zase konkurenti uz to skoro vsichni umoznujou...
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FRAUD: tobe neprijde Appstore rozbehnuty? :))
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    CHIBITCH: souhlasím, jsem majitelem iPhone 3G a do jineho founu už bych nešel. iPhone me dost bavi :)
    CHIBITCH
    CHIBITCH --- ---
    MYSTIF: hele, měl jsem 3 THCčka, různý a nedám ted na majfouna dopoustit.. ten display je u HTC horší a píchat do něj pořád píchátkem je neskutečnej vopruz
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    snad jediny zasadnejsi problem u iPhone je politika Apple, kdy pod rouskou overeni stability aplikaci a tim i celeho systemu se jedna o uzavreny system - samozrejme jailbrake to resi, jen se stale objevuji a mizi spekulace jestli opravdu servis pozna ze v telefonu byl jailbrakenuty fw (i po nahrani oficialniho), jestli je jailbrake sw duvod pro servis zamitnout zaruku pri hw chybe apod...
    mozna se to zmeni az se opravdu rozjede Apple store (jak App store tak iTunes) v CR - je pravda ze aplikace s cenou kolem $1-2 (ano, to neni preklep - JEDEN az DVA USD) nemam potrebu kopirovat, crackovat, slozite nahravat... jasne ne vsechny jsou takhle levne, treba navigace uz stoji kolem $80
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYSTIF: tak treba X1 vypada velmi dobre .. HTC jsou velmi dobry - ale oboji je Win, coz ma svoje plus a svoje minus
    Mac OS X na iPhone ma zase jine svoje plusy a samozrejme uplne jine svoje minusy ;)
    u obou systemu jsou veci ktery me vytaci do bela, ale porad musim uznat ze co se tyka ovladani prsty tak je na tom iPhone mnohem dal - vsichni vyrobci se snazi delat ruzne nastavby GUI pro Win, takze aspon pro zakladni veci jako volani, SMS clovek nepotrebuje stylus, ale pri hlubsim zanoreni nekam do menu pripadne neoptimalizovanych aplikacich na nej dojde
    pak uz je to asi jen otazka osobnich preferenci a - az na poslednim miste ze ;) - ceny
    MYSTIF
    MYSTIF --- ---
    FRAUD:
    CHIBITCH:

    paráda ... díkes. Furt řeším co pořídit za K800i, kde mi odešel ten hlavní čudl a pořád přemejšlím o HTC, iPhone a opět SE ale teda ty bomby se mi za to dávat nechce :)
    CHIBITCH
    CHIBITCH --- ---
    MYSTIF: 2jka se dá, ale musíš mu ručně nastavit kam se připojit..vlastně nepřipojit :-)
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MYSTIF: ted jsem to vyzkousel na 3G ;)
    1) preposilat kontatky umi, ale jen pres e-mail nebo MMS (protoze to posila jako vizitku), jinak vzdy mas moznost dat copy/paste cislo jako text a dat ho do SMS
    jinak na preposilani kontaktu pozor, kdyz napr. posles vizitku z nokie na ne-nokii, tak smula, jiny telefon si s tim neporadi (iPhone neni vyjimka)
    2) jde pochopitelne smazat definici APN, ale tim ti to nebude fungovat nikdy - asi jedina moznost je nepoustet aplikace ktery vyzaduji pristup k netu, ale po pravde pak asi prichazis o jednu z hlavnich vyhod iPhonu - slusnej prohlizec, e-mail, milion aplikaci prave pro net (icq, skype, facebook...)
    co ale naopak jde a to je hodne dobra vec, je mozne zakazat datovy roaming abys neprodatoval v zahranici majlant (vetsinou se uctuje minimalne 100kB takze parkrat se podivat treba na pocasi a mail se muze hooodne prodrazit)
    3) muzu dat zkusenost jen s 3G, 3GS by na tom mel byt lip (alespon podle marketingoveho odd. Apple ;) vydrz samozrejme hodne zalezi na druhu pouzivani, vetsinou ale bez problemu 3 dny s usage tak kolem 4-5 hodin (bez BT, ne 3G, ale jinak volani, net pres edge i wifi)
    3G sit dokaze telefon vycucnout hodne rychle - to staci byt pres 3G treba pul hodky na netu a 20% baterky dolu
    mam 3G skoro rok (lonske vanoce) a zatim nepozoruju ze by baterka nejak slabla
    jinak protoze baterie neni uzivatelsky vymenitelna (pro vymenu je nutne navstivit servis) tak se na ni vztahuje zaruka 24 mesicu a ne 6 (nekdy 12) jako bezne na baterie byva
    po trech letech se lithiova baterie (at uz je to LiIon nebo LiPol) musi vymenit vzdy - LI baterie starne bez ohledu na to jak casto je pouzivana/nabijena a prave zhruba mezi dvema a tremi lety je obdobi kdy baterka odejde .. stane se to fakt hodne rychle, u vsech pristroju ktery jsem kdy pouzival to bylo stejne (2 Nokie, 2 MP3 prehravace, 2 notebooky) a behem max. mesice, spis kratsi doby, najednou ztrata vydrze na ctvrtinu a pak zhruba kazdy tyden o 1% dolu - za dalsiho pul roku uz takovy pristroj nabijes, vyndas z nabijecky a bude mit sotva stavu na zapnuti
    ale uprimne - resit u telefonu jak na tom bude baterie za 3 roky je skoro nesmysl .. moralni zivotnost telefonu je maximalne delka jeho zaruky, spis min (samozrejme pro nekoho kdo jen telefonuje a posila SMS to neplati, takovej clovek ale asi nepotrebuje iPhone...)

    hodne funkci (copy/paste, internet tethering, MMS) prislo s fw 3.x, kterej je ale uz nejnizsi mozny pro 3GS takze tam uz jsou tak nejak samorejme
    MYSTIF
    MYSTIF --- ---
    A případně jakou alternativu k iPhonu zvolit?
    MYSTIF
    MYSTIF --- ---
    VACLAV: mám totiž dojem že 3G přeposílat kontakty ani hromadné sms neuměl
    VACLAV
    VACLAV --- ---
    MYSTIF: 1) umi kazdej moderni mobil kterej se nedava zadara k hrncum a tento myslim umi :D
    2) to je hlavni fci iphonu, pulku programu nemas v mobilu ale mas tam v podstate odkazy na net
    3) vydrz nevim nemam :)
    MYSTIF
    MYSTIF --- ---
    Mám několik otázek ohledně iPhone 3GS chtěl bych na něj přejít ale používám služební simkartu a potřebuji aby telefon uměl několik základních věcí

    1) přeposílat kontakty
    2) nebýt připojen neustále k internetu ... jako že mám určitej pracovní tarif a jestli bude fungovat i tak ( jen bez netu )
    3) jaká je výdrž baterky a jestli je nutný jí třeba po 3 letech měnit



    je ještě něco co v tom telefonu chybí, když ho budu brát jako pracovní?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam