• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIRRORiPhone i iPad vs. world: FLAME vitan pouze zde!
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    T_MAX: nemusis mit ani sync - je tam moznost zapnout "Manually manage music and videos", ale:
    1. zapnu to na stroji A
    2. pripojim iPhone ke stroji B a zapnu tu samou ficuru - iTunes me upozorni ze iPhone ma nastaveny sync s jinym pocitacem a jestli chci smazat jeho obsah a zacit sync s nim - dam ano
    3. pripojim zpatky ke stroji A, ale volba je vypnuta - pri pokusu o zapnuti to same upozorneni a samozrejme kdyz to potvrdim ze souhlasim, prijdu o vse co jsem nahral na pocitaci B

    a) tusim ze s iPodem to funguje (ale nemel jsem cas to vyzkouset), nema kamos nahodou iPod a ne iPhone?
    b) mozna to jde obejit a ja jen postupuju spatne, tohle neresim, proste doma na stolnim pocitaci mam library s veskerou hudbou a na ntbk synchronizuju jen v praci kalendar a notes
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    FRAUD: No, on neni žádnej ajtý xprt, takže sám netuším co a jak udělal .. budu se na to muset dojet kouknout :D

    ale možná to nesynchronizoval
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    T_MAX: na 3G s posledni verzi iTunes (9.0.2) to nejde - jakmile na jinym kompu chci nahrat hudbu, upozorni me, ze je iPhone uz registrovany pro sync s jinym pocitacem a jestli chci vsechno smazat a sync s timto pocitacem .. a kdyz dam ano, skutecne vsechnu hudbu co uz v nem je smaze
    ma-li kamos nejak rozchozeny sync se dvema pocitaci tak z nej vytahni navod ;)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    FRAUD: hele s tou synchro .. teďka jsem o víkendu mluvil s kámošem, co má 3gsko a říkal, že má itunes nahraný na dvou kompech a z obou tam nahrával muziku, ale nesynchronizuje to, jakože nastavení, kontakty apod.

    To takhle jde? :)

    Pak by to dost řešilo :)
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    T_MAX: taky sem nechtěl vychvalovat HTC sice ho mám, rád ho používám, ale nejsem náročný uživatel a proto nepotřebuju aby to bylo nějaké hyper super... jen sem doplnil tu poznámku která tam byla napsán hned dvakrát
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    FRAUD: Jak pise Kazatell - kazdej ma u PC kabel s miniUSB, tudiz jsi kdekoliv pripojitelnej, telefon pripojis jako disk, nainstalujs potrebnou app a jedes ..

    synchronizuju jak nokii, tak htc na nekolika pc a to vsechno kombinovane dohromady (3 pc a 2 telefony maji stejny adresar, kalendar, ukoly, ...)

    ale ja tu nechci vychvalovat HTC, sere me, proto jsem se prisel optat na iphone :)))


    ovsem tech par "drobnosti", jak se vsude pise vypadaji jako neprekonatelny (alespon pro me ..)
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    FRAUD: s tim ActiveSync se mýlíš, mám Kaisera což už je docela starý telefon, ale připojuji se na 5ti různých počítačích. Je pravda že jen na třech se mi synchronizují emaily, zprávy a kontakty... na těch dvou dalších je z neznámého důvodu nemohu vyměnit, ale k počítači se to připojí a to je hlavní, protože když tam chci dostat hudbu, fotky nebo cokoli jiného tak můžu odkudkoli... a s prográmkem v telefonu se mohu připojit i jako paměťová karta a nemusím řešit AS... pro snadnějčí práci se AS mohu do telefonu nahrát a poté případně instalovat na počítač z telefonu, pokud potřebuji...
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    T_MAX: co konkretne? jak uz jsem psal, co si pamatuju tak ActiveSync pro WM taky nesel zprovoznit s dvema ruznymi pocitaci, tady to taky nejde - na jednom pocitaci synchronizujes kalendar, na druhym kontakty, na tretim video, na ctvrtym hudbu... nebo vsechno na jednom

    k pameti telefonu se dostanes, dobre neni to one-easy-step, ale jde to

    a to ze si proste hudbu od kamose musis nejdriv donest domu, tam ji protahnout pres iTunes a nahrat bych nevidel jako takovou katastrofu, ano je to omezujici, ale zkus na chvili brat v uvahu to, ze Apple provozuje i iTunes store, tzn. prodava hudbu = preprodava licence, tzn. predpoklada ze kdyz si kamos koupi hudbu tak neni az tak uplne 100% legalni ze ti ji zkopiruje ;)) a proto to primo nepodporuje, ale samozrejme s v podstate minimalnim usilim to lze obejit :-)
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    neodpustim si okomentovat ty body z clanku ;)
    1. cena - budme uprimni, Apple vzdy byl, je a asi i bude drazsi - nevim jestli se plati vyvoj, znacka, mozna drive exkluzivita ale to uz dnes asi pravda neni, ale proste to tak je .. a odpurci Apple casto majitele Apple prave z toho duvodu oznacuji za ovce, vyjmenovavaji jim co vsechno si za ty penize mohli koupit, co Mac/iPod/iPhone... neumi a co jine pristroje umi...
    trochu mi to pripada jako stat pred autosalonem BMW a resit o kolik jsou drazsi proti Skodovce ;)

    2. malo inovaci 3GS proti 3G: to je mozne, taky si dovedu predstavit ze by mohlo byt vic novych veci, ale proste neni, vyrobce se tak rozhodl - nelibi se mi to, nemusim to kupovat (ja sam mam 3G a nevidim duvod menit za 3GS)

    3. bez dat ani ranu: ale no tak! jsme v 21. stoleti, nevim jak ostatni, ale ja uz bych naopak neudelal ani ranu bez Google ;)) datovy tarif je dnes skoro za hubicku (v porovnani s ostatnimi vydaji), da se prezit dokonce i v zahranici, free wifi je na kazdym rohu (KFC, benzinky apod.) v CR i v zahranici (tam dokonce jeste casteji)

    4. pametova karta: ano, nema .. tady asi tezko neco obhajovat - nekomu bude stacit vnitrni pamet, nekomu ne, rozsireni pomoci pam. karet by urcite bylo prijemny

    5. bluetooth: od fw 3.x se vyrazne rozsiruje jeho pouziti, prenaset soubory, hudby atd. lze s ext. aplikaci

    6. fotoaparat: tady souhlasim, mohl by byt lepsi, tohle je jeden z bodu kde skutecne Apple zaspal a konkurence mu hoodne utekla

    7. iTunes: nepamatuju si jak PC Sync pro Nokie, ale urcite treba WM taky nejdou sparovat s vice ActiveSync na ruznych pocitacich, takze je mozne vzdy sync jen s jednim kalendarem, kontakty apod.
    to ze nefunguje jako mass storage se da obejit aplikaci - takova Nokie kdyz se pripoji k pocitaci kde neni nainstalovany PC Sync tak ma clovek taky smulu i kdyz v ni ma treba 1GB kartu (alespon donedavna to tak bylo, mozna uz to neni pravda)

    8. aplikace: kche? pokud se nepletu tak uz pred par mesici Apple oslavil myslim 100 000 aplikaci na AppStore (a porad ta jedna kterou jsem chtel na CZ AppStore neni ;)) ale to je problem licenci a distribuce v dane zemi) takze aplikaci je vic nez dost .. co je ale zasadni vyhodou je cena - nerikam ze u vseho, ale vetsina aplikaci stoji $1-2, obcas $5
    samozrejme dalsi moznosti je Jailbreak, nebudu tady resit pravni otazky, ale osobne si myslim ze by tahle moznost mohla byt nekde v iTunes - proste odemceni pokrocilych funkci pro advanced users, treba se v budoucnu dockame...

    9. dotykovy displej: WTF? schvalne se zkuste podivat kolik za posledni 2 roky vzniklo telefonu a nadstaveb WM GUI ktere se vice ci mene snazi priblizit iPhone ;) kolik vzniklo GUI pro ovladani jen prsty .. rekl bych ze tohle ma na svedomi trh a ne Apple :-))

    10. MI: nechte uz laskave zakazniky/trh aby urcil co je dobre a co neni - ne podle technickych parametru, ale prave podle cisel prodeju .. a pokud zakazniky neco chteji, pak se to asi povedlo - mozna je vyrobek dobry technicky, mozna jen zapracovalo marketingove oddeleni, ale proste nekdo udelal sakra dobre svoji praci a ted jen sklizi uspech sveho snazeni ;)))
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    FRAUD: hm, to jsou dost omezující vlastnosti :(
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    T_MAX: ten clanek psal nekdo kdo iPhone fakt nema rad ;) ale vazne, nemuzu rict ze by lhal, jen obcas nerekne ke vsem A i jejich B :-)
    ano, skutecne je mozne synchronizovat iPhone (i iPod) pouze s jednim pocitacem, ale pro kazdou polozku zvlast - ja mam tedy sync kalendare na pracovnim notebooku, ale hudbu a video nahravam na domacim pocitaci
    sync je mozny i pres wifi .. nezkousel jsem, ale par navodu uz jsem na tohle tema videl

    ano, telefon neumi mass storage, ale jsou cesty jak to obejit:
    1. na telefon se nainstaluje aplikace, ktera zpristupni obsah pameti jako sitovy disk, takze pak se tam da dostat treba pres wifi
    2. na pocitac (bohuzel na kazdy kde chces aby to fungovalo) se nainstaluje aplikace, pres kterou se pak da pristupovat k pameti telefonu - dokonce k uplne cele pameti vcetne systemovych slozek (upozorneni ze neni dobry napad tam neco menit se samozrejme zobrazi ;)
    nemuzu ted najit ten odkaz na tuto app ale kdyz bude zajem dohledam

    nevyhoda je, ze i kdyz se nakonec dostanes k obsahu flash pameti a nahrajes si tam hudbu/video tak bez nahrani pres iTunes to stejne nebude hrat - prave pri sync hudby si vytvari zaznamy v DB, nacita ID3 tagy atd. .. tzn. prijit ke kamosovi, nahrat si u nej hudbu je s trochou prace mozne, ale poslechnout si to po ceste domu nez to protahnes pres svoje iTunes uz bohuzel ne
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    FRAUD: co se zpětný kompatibility týče, tak to je přesně naopak .. todle vůbec není kompatibilní .. mám htc TD2 nabíjející a synchronizující se přes miniUSB a tomu říkám kompatibilita .. mám na stoje jeden kabel, přes kterej láduju mp3player, telefon, další telefon, externí disk .. to samý v autě

    vidiš, ani jsem nevěděl, že to stylus nemá :) ještě, že jsem se zeptal, viď :D

    ten outlook asi bude v pohodě ..



    teďka jsem se dočetl v jednom článku pár solidních zel

    http://mobil.idnes.cz/deset-duvodu-proc-nekoupit-novy-iphone-3gs-fj5-/iphone.asp?c=A090730_163241_iphone_lhc


    - ty iTunes opravdu jdou nainstalit na jeden komp a konec?

    - telefon opravdu nejde přepnout do "diskovýho" módu?

    FRAUD
    FRAUD --- ---
    T_MAX: no stylus muzes nechat klidne spat .. iPhone ma kapacitni snimani ;)) tzn. nesnima dotek na tlakovou plosku, ale pri doteku prstem dojde k uzavreni obvodu diky vodivosti lidskeho tela
    je pravda ze jsem videl nekde na eBay stylus pro iPhone (konec nebyl na rozdil o stylu pro WM plastovy, ale naopak z vodiveho materialu) ale uz jen fakt ze na iPhone neni zadne misto kam bys ho moh zastrcit to komplikuje, noseni v kapse jako vyhodu nevidim... ;)) ale fakt se neboj, to ovladani je naopak naprosto genialni, kdyz se to naucis tak se vlastne tim prstem displeje skoro nedotknes

    jasne, muzes samozrejme nastavit jiny typ telefonu, pak to funguje
    dokonce i kdyz nastavis 2 telefony typu mobil tak se s tim srovna, maximalne to v outlooku je vzdy v jine kolonce (misto mobile je to jako business, business 2 apod.)
    problem jsou ty user defined nazvy .. ty se bohuzel do outlooku neprenesou nikam ani do nejaky jiny polozky - ale ja mam takovy lidi 2, takze jsem si to proste rucne upravil ;))

    nene, je to Apple iPod konektor, je to plochej konektor s hromadou pinu na jedne strane


    kabel pak logicky na jedne strane ma USB a na druhe tento conn


    duvod je jednoduchy: zpetna kompatibilita, takze mas-li kabel od 5 let staryho iPodu, bude porad fungovat, stejne tak ruzny kabelovy DO, tunery atd.
    ruzny kabely maji zapojeny ruzny piny podle funkcnosti .. nedavno jsme se s kamosem hrozne divili ze nam prave nejede tethering - on si koupil neorig. nabijecku, k ni dostal trafo do zasuvky s USB a kabel .. jenze ten kabel mel zapojeny jen napajeci piny, coz jsme nevedeli - stacilo vzit orig. kabel a vse fungovalo ;)
    kdyz budes potrebovat druhej kabel tak ho sezenes na eBay kolem €1-2 (postovny bude vic ;)) nebo ja jsem tady na nyxu jeden vysmelil za krabku camelek ;))
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    FRAUD: Tak z toho, co píšeš je mi čím dál tím víc sympatičtější :)

    psaní sms mě tolik netrápí, moc nepíšu, spíš volám - a když, tak si klidně vytáhnu stylus ..

    ofiko hudbu stahovat nepotřebuju, stačí když do toho naláduju svoje mp3

    jinak mě utlouk todle zvládá v pohodě? mám u lidí kolikrát dva i tři mobily a bez problému .. v nejhorším tomu prostě nastavíš "firemní" aspod. :)


    nabíječka je přes miniusb?
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    zacala se mi ale dit jina vec - poprve tak pred dvema mesici, pak cca po mesici, pak po tydnu a tenhle tyden uz i 2x denne: vytahnu telefon z kapsy a sviti na nem "No SIM card installed"
    pomuzou obe veci: bud SIM vyndat a vlozit zpatky nebo vypnout/zapnout
    stari je necely rok (dostal jsem ho loni k vanocum) takze pujde do servisu...
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    T_MAX: no na prehravani hudby je iPhone samozrejme jedna z nejlepsich veci co si muzes poridit .. tedy nepocitam-li iPod ;) ne nadarmo existuje iPhone bez GSM a rika se mu iPod Touch :-))
    jedina drobnost je, ze te to donuti udelat si poradev k hudbe, doplnit ID3 tagy a taky postahovat album arts .. bez ID3 tagu je to uplne v haji a az budes listovat prstem mezi covery alb, pripadne pri prehravani se ti zobrazi cover jako background na displeji... takova hezka tresinka na dortu ;)
    trosku pain je nutnost k nahravani pouzivat pouze iTunes
    mimochodem rychlost nahravani hudby do iPhone je asi 1/4 proti iPod .. zadna katastrofa, ale kdyz si chces rychle hodit do iPhone par novejch CD a pri tom musis bezet na vlak tak to dokaze zkomplikovat zivot ;)
    ALE prehravat z nej jako z disku nejde, treba iPod vidi WinAMP a dovede na/z nej nahravat MP3 (i kdyz obcas u toho poskodi DB a pak se musi celej iPod resetnout a nahrat tam hudbu znovu...), ale iPhone bohuzel ne .. mozna to vyresi nova verze WinAMP ale rozhodne bych se na to nespolehal

    sync s Outlookem funguje bezvadne na kalendar, kontakty jsem zkousel s Outlookem a s GMailem a taky v pohode .. jediny co je problem tak opacny smer - tedy zaloha kontaktu z telefonu do Outlooku - mam kontakty kde mam user defined names toho kontaktu, pripadne u jednoho cloveka vic mobilu, vic e-mailu... a s tim se proste Utlouk neporovna, bohuzel jsem nenasel na windows zadnou aplikaci ktera by to zvladla (na MacOS to je udajne bez problemu - nemuzu posoudit neb nepouzivam) .. ale fakt se to tyka jen par kontaktu kde budes mit vic polozek stejneho typu nebo si prave pojmenujes sam napr. telefon
    sync je mozny bohuzel pouze pres kabel, argument je ze kdyz by clovek chtel synchronizovat par GB hudby pres BT tak by to trvalo vecnost - bullshit! kdyz budu mit telefon pripojenej pres BT tak se muze zakazat moznost sync videa/hudby nebo jeste lepe defaultne vypnout s tim, ze kdyz se budu snazit to zapnout tak me iTunes upozorni na dobu kterou to muze trvat s ohledem na rychlost BT a kdyz mi nevadi cekat, je to jen moje vec...

    telefon je rychlej, i kdyz obcas se stane ze se jakoby zpomali (otevreni SMS najednou trva par vterin, tuknu na novou, chvili cekam, pak tuknu na prvni pismeno, druhy a zase par vterin - a najednou uz je vse v poradku) ale po par vterinach se vsechno rozbehne jak ma

    aplikaci je dost, uz jsme to tady nedavno probirali ;) s ofiko stahovanim hudby je to v CR horsi, staci kouknout asi o 10 prispevku niz kde jsme to resili

    ovladani je dokonaly, k tomu snad nema cenu se vyjadrovat, i kdyz na psani na klavesnici si asi budes chvili zvykat a pocitej s tim, ze napsat SMS prvni tyden bude pakarna a i po roce obcas udelam preklep

    internet tethering funguje pres kabel i BT (jen je zcela logicky pomalejsi kvuli omezeni rychlosti BT), pres kabel je zasadni vyhoda ze pri tom telefon nabijis a hlavne vezmes kabel, pripojis do naprosto libovolnyho pocitace s WinXP a vic, nainstaluje se virtualni sitovka a jedes - zadne parovani, zadne reseni driveru...

    pri pouzivani netu pres wifi, v praci mame pokryti 3G, beznym pouzivani mi vydrzi 3 dni s tim, ze mam tak 5 hodin usage a z toho tak 3 hodiny jsou volani/data transfer (wifi/3G)
    3G tedy telefon vybiji brutalne pri datovych prenosech, hovory mi pripada ze jsou tak nastejno
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    KULA: já byl proti všemu "i" tak nějak zatíženej .. začínal jsem na minimacovi (ano ta černobílá krychle) dovezený z dojčlandu, pak jsem dělal chvíli na pár dalších a tak mě to znechutilo, že jsem měl solidní předsudek ..

    ale tak nějak všude čtu, že už je to dávno pryč a říkám si, proč to zas nezkusit :)


    jak to je třeba se synchronizací s outlookem? (kontakty, kalendář apod.)
    KULA
    KULA --- ---
    T_MAX: co se tyce hudby....iPhone "obsahuje" iPod. A iPod od roku 2001 drti vsechno. Na muziku je iPhone faaakt paradni. Co te ale potesi predevsim, je rychlost. Me 3GS nezazilo slabsi chvilku v rychlosti.
    KAZATELL
    KAZATELL --- ---
    Už ste slyšeli o tom že Aplle možná vydá už příští rok štrůdlové miminko... teda má to být iPhon mini... s displejem myslim 2.8... to zase budou dohady a hádky o tom že je to nejlepší telefon na ovládání prstem a tak... ;-)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    Ahoy,
    jsem totálně nasranej na HTC, tudíž pokukuju po konkurenci .. jak je to na například s MP3 u iphone?

    Dovede někdo (aniž by mě odkázal na prohledávání bambilijónu textů níže) shrnout, v čem je iphone lepší, než htc? Moc by mi to pomohlo :)


    Děkuju!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam