• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HOWGŽivot v USA a dalších časových pásmech
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    tak ja jsem taky v tomhle casovym pasmu - ted me ceka cca pul roku brazilie, pak kolumbie na cca tri mesice :)
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    MUXX: presne!
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    BERULINKA24: tak to zavist nejvetsi.. zrovna Cancun byl, ja a bude jeden muj cil..
    HOWG: co ja potkal cernochy, tak vetsinou byli neprijemny, snazili se me o neco obrat nebo osmelit, taky proto jich tam sou plny kriminaly. ale zase neni cernoch jako cernoch zejo.. je fakt, ze sme pro ne takova exotika, vetsinou ani moc nevedi, kde ze ČR lezi.. jinak me se libi zrovna v restauracich, jak se predbihaji aby te obslouzili oproti kyselejm ksichtum v ČR. ze si vubec dovoluju je o neco pozadat! tam se muzou pretrhnout, aby ti donesli studenou vodu, ktera je ese zadarmo.. celkove ty sluzby tam fungujou mnohem lepe a nevim jak u tebe, ale v CA si bez auta vubec neskrtnes..
    HOWG
    HOWG --- ---
    MUXX: Jasne, napriklad po vcerejsi kalbe bych rekla, ze jedinej, kdo ma problem, jsou cernosi, ktery se tady na jihu potkavaj s rasismem - takze maj trochu tendenci to vracet. Ale jinak jsou tady z Cesky republiky celkem nadseny, a neni to jako kdyz vyjedete v Evrope na Zapad, kde jste proste vychodaci..
    MUXX
    MUXX --- ---
    HOWG: jj amerik je hodne. hlavne to ale neni maly zakoplexovany cesko :)
    HOWG
    HOWG --- ---
    TANTRAMAN: No mimo jine proto jsem otevrela tuto diskusi:)

    Zacala bych tim, ze se tady v restauracich podava piti v plastovych sklenickach, a ze "normal tea" je ice tea, atp.

    Pokracovala bych asi celou kulturou, ktera je hodne propojena s cirkvema a nabozenstvim, to se v Evrope jen tak nevidi.

    A pokracovala bych asi tim, jak se k sobe lidi chovaji - rekla bych, ze celkem bezpredsudecne, neni to upjata Evropa, navenek se to projevuje tim jejich velmi casual wearing.

    Kazdopadne dost lidi rika, ze existuji ruzne Ameriky, ze kazdy kout zeme je jiny.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    HOWG: a v cem je teda amerika jina ?
    HOWG
    HOWG --- ---
    BERULINKA24: Jsem na univerzite, visiting research scholar, studuju a badam a tak:), na rok.. Zakotvila jsem na kampusu, ale nepovazuju to za nejlepsi reseni. Dalsi dilema je, jestli se tu da prezit bez auta nebo ne.

    Jinak jsem z toho celkem nadsena - nedavno mi jeden Turek rikal, ze mu prijde, ze v Evrope jsou vsechny narody podobny, ale ze Amerika je uplne jina kultura. To me zaujalo, nejdriv jsem chtela prudce nesouhlasit, ale neco na tom je..
    BERULINKA24
    BERULINKA24 --- ---
    to zalezi, na co jsou lidi zvykli a co ocekavaj od mista, kde budou bydlet :-)
    Navic my jsme byli cely ten pulrok (ja teda jenom o vikendech, ale pritel bydlel na Manhattanu) v NY, takze to pak cloveku pripada jako dira skoro vsechno ;-) napriklad...
    Ale hlavne ze si tam spokojena...
    co tam delas, studujes?
    HOWG
    HOWG --- ---
    BERULINKA24: Ja jsem v Tallahassee. Podle vseho to ma byt hlavni mesto, ale krome univerzity tu skoro nic neni. Ja jsem tady zatim celkem spokojena, nemam si na co stezovat, ale nektery lidi dost vzdychaj nad tim, jaka je to dira:)
    BERULINKA24
    BERULINKA24 --- ---
    BEDA00: tady je to super :-) my ted bydlime v Cancunu dva mesice a zatim je to tu skvely, chceme tu zustat delsi cas, casem tu pracovat a taky si neco hezkyho procestovat :-) Takze Mexiko vrele doporucuji :-)
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    BERULINKA24 : mexiko laka zase me.. dost premejslim, ze bych na jare vyrazil, chvili makal v US a pak si projel stredni ameriku.. ale to se ese uvidi :)
    BERULINKA24
    BERULINKA24 --- ---
    HOWG: a kde na Floride?
    Ja tam jenom navstivila kamose, co bydleli nedaleko Miami, tak jsem se podivala i do Miami a pak na Key West a teda cela Florida mi prijde takova docela umela...ten pocit z ni byl teda jeste umocnenej tim, ze jsme se zrovna s pritelem vraceli po dvou mesicich z Mexika, kde jsou jednak v Karibiku nadherne plaze s bilym piskem a navic je tam takova divoka priroda, prirozena...
    HOWG
    HOWG --- ---
    SHARNY: Ja jsem na Floride:)
    SERGEI
    SERGEI --- ---
    jak já bych se podíval do USA ach jo vy se všichni máte :(
    SHARNY
    SHARNY --- ---
    zdar, s kámošem plánujem vyrazit na Floridu za prací :) Rádi bychom na Floridu na dva měsíce o velký prázdniny. Uvítám jakékoliv rady, jak ohledně výběru práce, tak na co si dát pozor ve společnosti :) Byl tu někdo na Floridě?
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Tak ja budem iba so zaujmom nakukovat :) sice dlhodobo zijem v zahranici ale pre vas je to domov :)))
    BERULINKA24
    BERULINKA24 --- ---
    Ja co mam zkusenost zivota v Americe pul roku jako au-pair v NJ, tak teda nikomu nedoporujuzu zit v New Jersey.
    Hodne lidi, co tam zije jsou dost namysleni a hrajou si na nejaky posh lidi... (zije tam hodne zbohatliku, co pracuji v NY).
    Ale v NY mam super kamose, v Penssylvanii taky, ted uz i ve Phoenixu. Vetsinou jsou to ale amici, kteri celkem dost cestuji,
    takze se dostali z te neinformovane bubliny, ve ktere zije vetsina naroda a divaji se na svet podobne a realisticky jako ja,
    protoze taky hodne cestuju a zila jsem uz i v jinych castech sveta...

    Oproti evropanum jsou ale mnohem milejsi a pratelstejsi a ti, se kterymi ja se setkala, tak to nehrali.
    Jelikoz ve Phoenixu jsem se dostala trochu do nemile situace, kdy me "vysplouch" jeden kamos - amik,
    u ktereho jsem mela zustat, nejak se nastval a vubec jsem nakonec u nej nebyla (to by bylo na delsi popisovani a je to zbytecny)
    a tak jsem zustala u lidi z couchsurfingu a dokonce s nima i podnikla super vylet
    do Grand Canyon a Sedona a byla to naprosto uzasna zkusenost...

    Kdybych mela v US pracovni vizum, tak si tam klidne dovedu predstavit nejaky cas (roky) zit...
    BEDA00
    BEDA00 --- ---
    HOWG: je fakt, ze sem taky nemel moc kamosu co byli ryzi amici, rozumel sem si spis s lidma ze stredni a jizni ameriky (Chile, Brazilie, Mexiko) s kerejma sem chodil do skoly. v pohode bylo taky par lidicek z Iranu, sice to byli trochu dobytkove, ale jinak hodni lidi. to se mi na americe libi, kazdej je odnekud.
    HOWG
    HOWG --- ---
    NAVARA: Takze to je ta Tvoje povestna zahranicni zkusenost?:) OK:)
    BEDA00: Jako na ten zakladni mezilidsky kontakt jsou mnohem prijemnejsi a min namysleny nez libovolny evropsky narod, co jsem poznala, akorat si nejsem moc jista, jak je to s hlubsimi pratelstvimi - uz ten fakt: jak to v ty hromade usmevu poznas?:)

    No treba za tva tydny pobytu jsem tady neslysela nikoho mluvit o politice, naka prezidentska volba se mi zda jit uplne stranou, z toho vzorku, se kterym jsem v kontaktu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam