• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ARMINEKJean Michel Jarre
    Jean-Michel Jarre
    Z Wikipedie, otevřené encyklopedie:

    Jean-Michel André Jarré


    Základní informace
    Narození 24. srpna 1948
    Francie Lyon, Francie
    Žánry Elektronická hudba
    Instrumentální hudba
    New Age
    Ambient
    Povolání hudební skladatel a producent
    Nástroje syntezátor, klávesy
    Aktivní roky 1971 - současnost
    Vydavatel Polydor, Sony Music, Warner Music, EMI, Disques Dreyfus
    Web www.jeanmicheljarre.com


    Jean-Michel André Jarré (čti: Žán-Mišél Žár, narozen 24. srpna, 1948 v Lyonu, Francie) je legendární francouzský skladatel a hudební tvůrce. Je synem Maurice Jarrého, skladatele filmové hudby. Jarré je považován za jednoho z průkopníků stylu New Age s důrazem na elektronickou charakteristiku skladeb, kde hrají roli především klávesové nástroje. Specializuje se též na okázalé inscenace velkolepých venkovních koncertů své hudby, plných laserových efektů a ohňostrojů, spojujících hudbu s architektonickým prostředím.




    www.jeanmicheljarre.com

    www.jarre.cz
    rozbalit záhlaví
    ARMINEK
    ARMINEK --- ---
    NEXEN: kdyby jsi ty brýle někde sehnal tak mi dej vědět..taky sháním :-) No máš jeho největší a asi i nejlepší počin..ale vřele doporučuji pokuď možno celou diskografii ;-)
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    myslel jsem, ze uz tu neco podobneho mam...
    hlasim, ze jsem pred par dny, v obnovenem zajmu o nej, s prichodem jeho koncertu do CR (byl tu nekdy predtim?), stahnul jsem si ten jeho koncert, resp. to dvd v normalu a v 3D a ted uz jen shanim bryle :oD
    ARMINEK
    ARMINEK --- ---
    NEXEN: taky zdravím a jsem rád za projevený zájem. Musel jsem, JMJ si to zaslouží ;-)
    NEXEN
    NEXEN --- ---
    zdravim a s radosti tento klub bookuju...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SKAFF: Ale však jo. :-) Já holt nejsem takový asketa abych si řekl: "stejně to nebude ono, neposlouchej to" a pak si to opravdu ze zvědavosti neposlechl. To máš úplně stejné jako tuhle jsem byl na venkově a na kostele vidím, že večer bude nějaký Franta Vopička z blízkého okresního města hrát varhanní kousky od Buxtehudeho. Taky jsem šel a věděl jsem předem, že jim tam po mě zbude okousaná lavice...:-D :-D
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SKAFF: Tak já se zdvořile omlouvám za zkažení Tvého večera. :-p :-D
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ARMINEK: Ale ať je to čištěné, podělené nebo pokus o co nejvěrnější reprodukci, je to prostě pěkná hudba.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ARMINEK: To právě že ne. Protože ze supermarketu byly použité později jen tři části a to ještě přepracované. Když srovnáš tuhle supermarketí s tím přepracováním, tak uslyšíš jednoznačné rozdíly.
    ARMINEK
    ARMINEK --- ---
    je možné to i to, digitálně očištěná může být, ale taky to může být posbírané z pozdějších alb kde ty skladby použil, nechce se mi věřit, že digitální očištění by to tak vylepšilo a přitom nepoškodilo to co má v hudbě zůstat. Známe jak je to s MP3 rozdíl mezi 192 a 160 kbps poznám jde to tam prostě slyšet když se soustředíš a hudbu znáš..proto si myslím že z kvality pásky staré kdo ví jak dlouho a ještě nahrané z rádia na frekvencích AM se nedá až tak vyžehlit:-)..Album mám, ale monentálně si nevzpomínám v jaké je vůbec kvalitě. takže stáhnu, poslechnu, posoudím. Mylím že ale bude k mání prostě to co nezničil prodal...ti francoužtí umělci se dříve nebo později s někým podělili..a koluje to internetem:-)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SKAFF: Jako principielně souhlasím, ale na druhé straně lepší než drátem do oka. Alternativou je v tomto případě NIC. Takže osobně raděj beru NĚCO. A když srovnáš tuhle verzi Supermarketu s pozdějšími alby, kde byla starší supermarketí hudba znovu použita, přijde mi to jako docela dost kvalitní a důvěryhodná věc. To "But really, if you're hunting out a rare album for an artist you're really interested in, such cover versions are little more than a sideline" je fakt trochu vzdychání po hodinkách s vodotryskem...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ARMINEK: Mám k dispozici cosi, co se tváří buď jako digitálně očištěná verze té nekvalitní nahrávky, nebo jako nějaká forma rekonstrukce. To by musel posoudit nějaký znalec (ARMINEKu??)

    Uploadoval jsem to sem: http://rapidshare.com/files/141628145/1983_-_Music_for_Supermarkets.rar.html

    ARMINEK
    ARMINEK --- ---
    V roce 1983 vytvořil album Musique pour supermarché / Music for supermarkets, které se dočkalo jen jedné kopie. Album bylo vytvořeno k tomu, aby Jarre vyjádřil svůj odpor a pohrdání k hudebnímu průmyslu. Jarre zničil všechny master záznamy své studiové práce, dovolil rozhlasové stanici Radio Luxembourg album jednou odvysílat a prodal jej na dražbě za 10,000 liber pro francouzské umělce. Lidé nahráli album na pásky z vysílání v rádiu, a tak mohli album poslouchat ve velmi nízké kvalitě (rozhlasová stanice byla AM). Písně z tohoto alba byly později zastoupeny v budoucích albech
    ARMINEK
    ARMINEK --- ---
    Ceny vstupného a rozmístění koncertu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam