• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NOIRKendama - tradiční japonská hračka
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    hmmm... tak ji mam doma a teda jako moc mi to nejde. A parchant kolega to vzal do ruky a napoprvy dal skoro cely kolem sveta (krome to toho napichnuti na kolicek) hajzl :D
    NOIR
    NOIR --- ---
    tak jsem trosku zacal strihat a na youtube je Dejvova vitezna serka kterou vyhral MKO

    http://www.youtube.com/watch?v=4Vvgd6Hrw4U kvalita nic moc

    ale mnohem vic se mi libi tohle video :-)))

    http://www.youtube.com/watch?v=qiqksl00sQU&feature=related
    NOIR
    NOIR --- ---
    JUNGLER: jo tak to budou a mozna budes zamestnavat kulickou i nejake jine tela kolem :-)))
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    jo to je možný :D ale nedbám, ať si kdo chce myslí co chce :) hlavně, že budou ruce zaměstnaný :)
    NOIR
    NOIR --- ---
    JUNGLER: tak to bude dobra reklama pro kendamu, ale ostatní tě asi budou mít za debila :-)))
    JUNGLER
    JUNGLER --- ---
    tak se take brzy pripojim od komunity kendamistu :) potreboval jsem neco co mi nahradi zvaro pri cekani na tramvaj :D
    NOIR
    NOIR --- ---
    Tak nakonc Malý Kendama Kontest vyhrál Dejv Svoboda se skóre 25 bodů, jako jedinému se mu povedlo dát Chikyu-Mawashi a 8x Ken-ishu. Další info bude v připravovaném článku.
    NOIR
    NOIR --- ---
    RETAL: no zajem je trosku vyssi ale jinak nic moc, češi o tom nic neví. Jsme teprv na zacatku.

    HOMBREKONGREZ: ja bytostne nesnasim 5ku ta mi fakt vubec nejde, kdyz si u toho trosku pricapnes tak ten today jde lip.
    RETAL
    RETAL --- ---
    Jak se ta kendama prodává? Je o to zájem, třeba teď před Vánocema jako vánoční dárek?
    Znají to Češi vůbec? Byl o tom někde nějaký článek?
    HOMBREKONGREZ
    HOMBREKONGREZ --- ---
    fuj 4ku nesnášim :D
    NOIR
    NOIR --- ---
    jo a protože nemáme jeste místo kde se to všechno odehraje tak sraz je 14.12. 13:30 ve Zlíně před budovou Flip :-)))
    NOIR
    NOIR --- ---
    Tak pořádáme první malý kotntest. Výhra je Ozora kendama červená spolu s dokladem o koupě.
    Pravidlo jsou následujicí. Máš 10 pokusů na to aby jsi dal všechny z 10 následujících triků. Jakmile trik nedas zapisuje se ti 10 bodu. Kdo da všech 10 triků za nejmíň bodů vyhrál. Triky jsou následující.

    1. Hikoki / Air Plane
    2. Nihon-ishu / Around Japan
    3. Iai Tomeken / Faster than gravity
    4. Todai / Lighthouse
    5. Uguisu / Bird
    6. Furi-ken / Swing in
    7. 8x Ken-ishu / Around Prefecture v řadě
    8. Uchu-ishu / Around Cosmos
    9. Chuzara -> obtocit o 360 stupnu kolem kulicky -> Chuzara -> napichnout
    10. Chikyu-Mawashi / Earth Turn

    Kulička se nesmí před trikem točit. Při tricích které jsou složeny z více jak jednoho triku není povolené si provázek nebo kuličku nijak opravovat mezi jednotlivíma trikama.
    HOMBREKONGREZ
    HOMBREKONGREZ --- ---
    hezkýý :)
    NOIR
    NOIR --- ---
    17.4.2008 je v Norwich British Kendama Open, nektere zacatecnicke triky jsou fakt peklo http://kendama.tlmb.net/competition2009.html jednou bych rad neco takoveho udelal i nas, ale zatim to nema smyslel protoze je tady kendama jeste malo rozsirena.
    NOIR
    NOIR --- ---
    Tak Rokurosen kendama sice pekna ale na triky jsou podle me rozhodne lepsi kendamy ktere maji lakovanou celou kulicku strasne blbe se na tom da udrzet todai a myslim ze i na poharkach by byla stabilnejsi kdyby byla cela lakovana
    NOIR
    NOIR --- ---
    HATT: jo maj protoze tohle jsou ty moje, vcera jsem je fotil :-))) ale prijdou mi celkem lehke vazi 125g mam radsi tezsi, musim jeste zvazit Mugen a Ozora kendamu jsem fakt zvedavy jak je tam rozdil.
    HATT
    HATT --- ---
    buja :)
    opravdu krasny, maj ty tvoje taky ty letokruhy takhle v ose kolmy na osu s tema namalovanejma kruhama ?
    NOIR
    NOIR --- ---
    pravo dorazily cerstve kendamy z japonska



    NOIR
    NOIR --- ---
    HATT: toz to jo sakura me nejak moc neuchvatila je ze strasme mekeho dreva, ja jsem zjistil ze cim dyl kendamu mam tim min mi to jde, asi budu muset vic trenovat nemuzu zaboha dat maly poharek -> hrot :-((( Tento týden by meli dorazit tak jsem zvedavy jak budou vypadat ve skutecnosti.
    HATT
    HATT --- ---
    NOIR: tyjo ty koule sou super
    mn ja osobne dam akorat ty komba s vtipnejma nazvama 'kolem sveta' a 'kolem japonska' a dvakrat asi to chyceni na hrot.
    (mam Sakuru a machruju s ni asi od vzniku tohodle auditka ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam