• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    JANOS
    JANOS --- ---
    GEEK: Myslim ze je to otazkou zvyku, za mesic jsem si na to zvyknul a uz koukam do tabu hned vedle, naopak ve FF jsem zmatenej ;)

    NAVARA: Muzes tohle nejak popsat, jsem z toho zmaten. Pokud je to nejakej velkej bug tak to muzu nareportovat.

    ESTEN: No jo, "we're not sexy enough for your OS yet :)" je myslim oficialni odpoved. Ja osobne bezim chrome na goobuntu, mam tam kvuli nemu vmware a je to vic nez funkcni. Na Macu to pouziva Sergey Brin, takze to evidentne jde odemulovat i tam...

    Ohledne licence, no holt pravnici jsou pravnici. Google neni evil, ale musi byt defenzivni tak pak se do ruznych ujednani dostanou takoveto obecni kraviny. Verim ze uz se na tom pracuje aby to bylo normalni.
    SPIRAL_FORCE
    SPIRAL_FORCE --- ---
    ELECTRICFRET: presne....tohle mi dela taky (teda spis nedela)... nejde scrollovat touchpadem
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    CASTER: v tom faq je link na celkem srozumitelny vysvetleni jak se to vlastne s tim "portem" ma. A ve zkratce, vetsina chromia cross-platform od zacatku je, akorat win verze chrome holt mela vetsi prioritu.
    CASTER
    CASTER --- ---
    Porting? Kdyby to radsi od zacatku vyvijeli jako cross-platform...
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    jeste k tem opravdovejm os :)

    Q. Well when will it be ready on Mac and Linux?
    A. Porting to a completely new platform is a lot of work that will take some time. We are working extremely hard, and we expect some impressive results in the coming months. You should expect to wait months, and not days, until there is something you can use.

    Q. Can I run Chromium on Linux under WINE?
    A. No. Better support for running under WINE was investigated, but we're concentrating our efforts on a full native port.

    a k rozsirenim:

    Q. How can I develop extensions for Chromium like in Firefox?
    A. Chromium doesn't have an extension system yet. This is something we're interested in adding in a future version.

    (http://dev.chromium.org/developers/faq)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SYLVAEN: jj, podobne jsme rusili google apps for domains - pozaduji tam nemyslitelne.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Taky by nemuseli automaticky presmerovavat z https://* na http://google.cz - rychly net a nastaveni google na "vzdy ssl" (predevsim z doby davno predtim, nez se uracili udelat nastaveni ssl pro gmail) mi z jakehokoli jejich clanku o chrome, delalo vyhledavaci stranku :)

    Stahovaci nefunguje doted, asi jim budu muset nalhat, ze mam windows...
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    ESTEN: Je pravda, ze prohlizec bez extensions je dnes uz ponekud... prezita vec.

    <ot>Jo, skoda ze neexistuje nejaky opravdovy operacni system. ;-) To by se pekne pracovalo</ot>

    Ale jenom dobre, ze je nejaka konkurecne. Pekne se pomlati a je velka sance, ze to dopadne dobre pro nas.

    A potesili me, ze moje "nejpruserovejsi" stranka z pohledy stylovani mi i v Chrome bezi spravne. ;-)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    "Currently, Google Chrome doesn't support any extensions." (http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?answer=95695)

    To je pro me showstopper... a taky samozrejme to, ze zatim neni verze pro opravdovy operacni systemy ;)

    Ale rozhodne vitam vznik dalsiho poradnyho prohlizece a js enginu, toho je porad treba jako soli.
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    SKAFF: To že jsi paranoidní neznamená že po tobě nejdou.. :D
    CASTER
    CASTER --- ---
    CRANK: No prave vzhledem k tomu ze si to muzu zkompilovat sam bych rekl ze ty podminky se prakticky vztahujou jen na to co postnes na googli sluzby (mail, docs, picasa etc) a jestli jak rikas ty sluzby maj podminky podobne tak je uplne jedno jaky browser k tomu pouzijes. Tezko ten browser bude posilat googlu treba tvoje posty na nyx. A kdyby to delal tak to nekdo v tech zdrojacich objevi.
    DOKIS
    DOKIS --- ---
    Ale jeste maji chlapci co ladit. Zrovna tady na NYXu se jim obcas pekne prasi scrollbar.
    CRANK
    CRANK --- ---
    SYLVAEN: No, každopádně je chrome pod BSD licencí, takže to kdokoliv může překompilovat a licenci si dát jakou chce ...
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    CRANK: Mám vážné obavy že to myslí vážně. :P Odinstaloval jsem Chrome a dostal jsem se na stránku kde se ptali "proč".. tak jsem napsal že mi licenční podmínky připadají neakceptovatelné a nazdar.

    Uvidíme.. každopádně myslím že jejich současný ToS bude problém nejen pro mou firmu, ale i pro spoustu ostatních.
    CRANK
    CRANK --- ---
    SYLVAEN:
    No, vypadá to jako okopírovaný TOS od google services. Tak nevím, vypadá to na celkem zásadní věc. Zatím Chrome budu používat abych ho vyzkoušel, ale zajímalo by mě, jaké následky bude současný TOS mít. Jestli to myslej vážně, nebo to opraví, popř. nějaké konkrétní případy dopadu tohodle agreementu. Nejsem právník ...
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    VINCA: sometime in the future? :( já chci hned! :o)
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    LYCO: Ano, zcela mi to připomnělo ToS pro ICQ. ICQ nepoužívám právě z tohoto důvodu.

    Problém nastane v tom případě, že můj zaměstnavatel bude vyžadovat optimalizaci a testování produktového WebUI i v Chrome, včetně vývojové dokumentace. Tady narazíme na neslučitelnost licencí a celé naše legal oddělení bude mít zase na půl roku co dělat.. :D
    LYCO
    LYCO --- ---
    Docela zajímavý rozbor Chrome Terms of Service. Udělejte si, prosím, vlastní názor.
    http://tapthehive.com/discuss/This_Post_Not_Made_In_Chrome_Google_s_EULA_Sucks
    ELECTRICFRET
    ELECTRICFRET --- ---
    super. ale co to, že mi nejde na touchpadu laptopu scrollovat nahoru? máte někdo stejnej problém?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam