• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    Pro ty co nevědí o co jde: http://www.google.com/googlebooks/chrome/ nebo wiki
    Nějaká nastavení a fýčurky: http://www.google.com/support/chrome/bin/topic.py?topic=14659

    Sympatická stránka s doplňky http://www.mychromeaddons.com/
    rozbalit záhlaví
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    JANOS: pekne! :)
    JANOS
    JANOS --- ---
    Zmackni shift+escape a uvidis task managera
    KOKES
    KOKES --- ---
    SATAI: ee, už je to pryč:-/
    MILIS
    MILIS --- ---
    SATAI: to uz se mne moc ptas - vidim to v task manageru a nejsem si jisty zda je to tak nebo tak
    JANOS: prave netusim
    SATAI
    SATAI --- ---
    MILIS: a tech 77 mega je virtualni nebo fyzicky zabrana?
    JANOS
    JANOS --- ---
    3 procesy = 1 za kartu, druhy za flash a treti asi gears, je to tak?
    MILIS
    MILIS --- ---
    kdyz jste tu uz resili ten googleupdater.exe a procesy... zajimalo by mne, proc ma chrome 3 procesy spustene najednou, i v pripade, ze jede jen jedna karta... a navic to celkove dela +- 77000kB
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOKES: a logy jsi zkousel?
    KOKES
    KOKES --- ---
    OK, shrňme to: hypotéza - Chrome zobrazuje idnes a seznam ok, pokud není za proxy s auth.

    1/ chrome zažádá o stránku přes proxy, dostane v odpověď html stránku kterou si stáhne a začne zobrazovat.
    2/ Při zobrazování narazí na něco co neví - vypadá to, že tam maj kód kterej začne komunikovat s někým zvenku ve smyslu "help, mám problémy". Komunikace ale zřejmě neprojde přes proxynu, takže výsledkem je nedopsaná stránka a žádná chyba.

    to je to, co jsem myslel příspěvkem "co je to proboha za technologii"
    - může to být věc, kterou ve final odstraní.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOKES: Proxy stoji mezi tebou a serverem. Tvuj dotaz vezme proxy, nejak modifikuje, pocka na odpoved serveru a tu nejak modifikuje. Jak moc je ten proces transparentni, zalezi na okolnostech.
    KOKES
    KOKES --- ---
    tak to už je asi lepší kouknout do zdrojáků, ale ani na to urřitě nemám čas:-)
    SPIRAL_FORCE
    SPIRAL_FORCE --- ---
    KOKES: to nevim....kazdopadne muzes spustit ethereal a zkoumat pakety :-)
    KOKES
    KOKES --- ---
    já to nepochopil, http je jednoduchej protokol, server na žádost pošle vyrobenou html stránku a prohlížeč ji dekoduje, co v tom má co dělat proxyna s auth? že by si prohlížeč povídal při výrobě stránky ještě s někým jiným?:-P
    SPIRAL_FORCE
    SPIRAL_FORCE --- ---
    tak to je normalka...u googlu je vsechno beta verze....jakou to ma vyhodu? nemuseji platit testery, ponevadz testery delaj obycejny lidi a navic radi.... BTW ja taky rad testuju novy google aplikace...
    KOKES
    KOKES --- ---
    SPIRAL_FORCE: nojo, ale co je to za technologii proboha?:-)
    SPIRAL_FORCE
    SPIRAL_FORCE --- ---
    KOKES: covece, mozna to tim bude, ...pac v praci mame proxy s auth a nacitaj se jen casti stranek...jediny stranky ktery se nactou vzdycky cely jsou google apps :-)
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    KOKES: Mě se taky párkrát stalo, že v Chrome mi stránka nešla otevřít a ve FF najela hned.
    KOKES
    KOKES --- ---
    no, jak na to koukám, trošku jsem to zdramatizoval:-) Ten blbě zobrazovanej iDnes a Seznam: mohl by bejt způsobenej třeba proxynou s autorizací? Přijde mi to jako blbost, ale nevím, proč se zobrazí jen kousek.
    KOKES
    KOKES --- ---
    idnes se včera vůbec neotevřela, v jiných prohlížečích hned, seznam jen nadpis a první 2 řádky.
    Jako jasně, třeba to neskenuje disk. Jen mne naštval ten updater, už jsem to odinstalil a installnu to az to dodelaj:-)
    Každopadně ten scan disku jsem si všimnul v práci už podruhý a až PO nainstalení Chrome. Stejně tak doma. Myslím, že to dělá opravdu ten updater
    SATAI
    SATAI --- ---
    JANOS: nejlepsi je mrknout na traffic a na otvirane soubory. Presne jak rikas. Jinak je to nekde na hranicich spekulace a pomluvy.
    JANOS
    JANOS --- ---
    KOKES: Muzu ti rict ze lidi z Chrome teamu sami netusi proc nekteri uzivatele rikaji ze jim to chrousta diskem. Je to opravdu 20 minut? Neni to tim ze to zrovna stahovalo aktualizaci? Nebo seznam tech blacklistovanych stranke? Ver tomu ze ti to nic nesmiruje, muzes se koukat na pakety klidne co se posilaj...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam