• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    KAERO
    KAERO --- ---
    dotaz - funguje nekomu nejaky doplnek na 'rocker gestures' pod linuxem (chromium)? neboli doplnku je habadej, u spousty funguje 'leva mys preklik na prava mys' jako historie vpred, ale u zadneho mi nefunguje to dulezitejsi 'prava mys preklik na prava mys' jako historie zpet. +- je to jedine co mi brani v pouzivani chrome.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MIKROM: Čili ekvivalentní funkci IE " vlastnosti" vč. velikosti jpg. v kB není k dispozici.
    NORDSSON
    NORDSSON --- ---
    Poslední dobou mi Chrome zvládne spadnout třeba i 3x za 10 minut. A bohužel ne jen občas, ale fakt v takové míře, že jsem musel zase začít používat FF. Kromě toho se mi některé stránky (např. ČSFD) nenačítají - až třeba při 10. refreshi dojde k načtení části stránky. Musím zase deaktivovat nějakej plugin nebo je to prostě už tak domrdaný? (Všechno se to děje, i když nemám RAM vytíženou.)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    TEDDYBEDDY: aha ona není velikost jako velikost :D
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MIKROM: V " zkontrolovat prvek" vidím skript a velikost v pix. Myslím jako v IE velikost v kB. Jsem asi úplně mimo, žejo :o)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    TEDDYBEDDY: v titulku okna? pokud je na strance jen obrazek
    nebo pravym, zkontrolovat prvek..
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Srry za lama dotaz/ blackout. Pls, jak můžu v chrome vidět velikost jpg. na webu?
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    RATTKIN: dělají to pro nejrozšířenější platformu... tlačit řešení, které má zažité jen hrstka uživatelů, není právě nejbystřejší marketingová strategie
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: chrome nemá až tolik klávesových zkratek, kolik bych si přál.
    je vidět, že to dělaji z větší části windowsáci.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RATTKIN: Díky, už to mám, to je super! Jen škoda, že klávesová zkratka Ctrl+Shift+M mi namísto přepnutí na to mobilní ladění otevírá popup o mém Google účtu. Resp. ona funguje, ale musím předtím ještě otevřít tu konzoli Ctrl+Shift+I. To mě teda upřímně štve a zatím jsem to nedokázal změnit. :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: jo v developer consoli je plno takových vychytávek pod menu emulace.
    taky je tam emulace pomalého internetu: lte, 3g, edge, gprs
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, objevil jsem náhodou v Mozille super featuru - responzivní zobrazování webové stránky (tahám za rožek a web se živě překresluje tak, jak bude vypadat na mobilních zařízeních a jiných rozlišeních). Umí tohle i Chrome? Díky.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NYX: chrome má vlastní dns. pořeš si na firewallu, poud máš nějaký lepší
    NYX
    NYX --- ---
    Tusite nekdo, proc mi Chrome ignoruje /etc/hosts?

    V chrome://dns/ mam:
    DNS pre-resolution and TCP pre-connection is disabled.

    tj. jeden mozny duvod vylouceny. Restartoval jsem, flushnul jsem chromu dns cache.

    Firefox mi na tom samem pocitaci funguje jak ma, ping pinga kam ma atd...jen chrome zlobi.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    FIONOR: Tak bohužel, Citrio nepodporuje uživatelsky nastavitelné klávesové zkratky, což je pro mě naprosto zásadní podmínka, bez které se neobejdu.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    FIONOR: "Chrome-based" == jádro Chromium nebo Blink.

    "Zoufale pomalé a nefunkční" bych byl ochoten pominout, protože se obávám, že to charakterizuje všechny Chrome-based prohlížeče, které jsem zkoušel. A o Chrome samotném to nemohu říct jenom proto, že jsem ho zavrhl dřív, než bych ho mohl důkladně vyzkoušet v praxi a tu pomalost tam zjistit taky. Potíž je v tom, že Chromium i Blink se v rychlosti soustředí na výkon aplikací v javascriptu, což mě celkem nezajímá, protože javascript vypínám a na těch pár webech, kde jsem ochoten ho zapnout, jsem ochoten i počkat. Naproti tomu rychlost samotného UI je u všech Chrome-based prohlížečů spíš slabá, protože různé animace (nevypnutelné), vlastní specifický vzhled (místo standardního vzhledu toho kterého OS, na kterém to spouštím) apod. Podívám se na to Citrio, co umí, díky za návrh.
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    PEPAK: můžeš lépe definovat co si představuješ pod pojmem chrome-based?
    Protože určitě existuje OS založený na Chrome, ale prohlížeč založený na Chrome je ze své podstaty hlavně Chrome.
    Podobně vypadá Citrio, ale je to tak zoufale pomalé a nefunkční, že je sto spíš parodie na prohlížeč. A nejsem si jistý, zda má s Chrome společného něco víc než vzhled.
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    Takže podle všeho mám smůlu a pro mě přijatelný Chrome-based prohlížeč neexistuje? Ach jo, doufal jsem, že se vyhnu potřebě napsat si ho sám :-(
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    E42: to jsem neznal...diky :) extension letí pryc :)
    E42
    E42 --- ---
    ZORBEN: Klikneš pravým tlačítkem do vyhledávacího boxu na příslušný stránce. Když to u ní Chrome bude umět, nabídne "Add as search engine...".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam