• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FEDAJKINGoogle Chrome
    Pro ty co nevědí o co jde: http://www.google.com/googlebooks/chrome/ nebo wiki
    Nějaká nastavení a fýčurky: http://www.google.com/support/chrome/bin/topic.py?topic=14659

    Sympatická stránka s doplňky http://www.mychromeaddons.com/
    rozbalit záhlaví
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY: nevermind ... prave jsem zjistil, ze jsem nahodou znovuobjevil bug z 2015, ktery nestoji Google za to, aby to opravil
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    mam na vas dotaz, tykajici se vykreslovani - ktera z tehle dvou fotek, je ostrejsi?


    je to jedna a ta sama fotka, na tom stejnym webu, pri stejne zobrazene velikosti
    horni screenshot je chrome (chromium 87.0.4280, chrome 89.0.4389), spodni firefox (v86.0b1)

    potkali jste se s tim uz nekdo driv? tusite, cim by to mohlo byt?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUXX: crapcleaner v PC je může mazat, ale to se mu musí nechat povolit ten automatický režim (a vypnout browser :) Pro jistotu jsem zkontroloval startup a není tam (ani nemám zaplé ty ostatní automatiky)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Ja si pamatuju, ze nedavno nejaky doplnek/ antivir /pccleaner omylem mazal cookies jako bug, ale nemuzu si vzpomenout co to bylo :/
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MUXX: Nejsem si žádného takového (ghostify,…) právě vědom - jediné co z téhle sorty mám je uBlock Origin
    MUXX
    MUXX --- ---
    NAVARA: Nemas nejaky “security/incognito” plugin co by te odhlasoval?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Chrome hodně rád zapomíná přihlašování do stránek. Děje se to příliš často na to, aby to byl problém několika stránek, co mají krátké nastavení sessions, včetně stránek co mají různá "remember me" nastavení při přihlášení.

    "Clear cookies and site data when you quit Chrome" mám vypnuté. Kde ještě by mohl být problém?
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    E42: Ono mi šlo hlavně o to, že mi Chrome pořád dokola zobrazuje tohle oznámení.
    E42
    E42 --- ---
    A hlavně u kolika z 257 webů ti může opravdu vadit, že má někdo tvoje údaje?
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MICKEY_MOUSE:
    1) mít unikátní hesla, pak tě prolomení jednoho nezajímá
    2) mít je složitá, ideálně generovaná a neřešit že si je nezapamatuješ - nechat to na správci hesel, nebo i tom Chromu/googlu
    3) všude kde to jde mít dvoufaktorové ověření
    4) dobrá ochrana je i používání fake mailových adres pro registrace (třeba gmail umožňuje přidávání + a libovolného textu, takže máš vlastně nekonečno mailových adres pod jednou, ale přihlásit se dá jen tou originální:
    pro příklad:
    mail: XYZ@gmail.com, ale když pošleš zprávu na XYZ+neco@gmail.com nebo XYZ+XXX@gmail.com tak to vždy dorazí na XYZ@gmail.com. Ovšem přihlásit se na XYZ+neco@gmail.com nejde.
    Další výhoda v tomto je snadná filtrace mailu, protože mají vždy jiného "příjemce" než je originální adresa.


    Jinak zda došlo k nějakému prolomení většina programů získává z databáze https://haveibeenpwned.com která sdružuje všechny zveřejněné databáze úniků - můžeš si tam retnou svoje maily a pokud se někde objeví tak tě to informuje aby jsi heslo mohl změnit co nejdříve..


    A pokud ti to teď hlásí 257 prolomených hesel - předpokládám že všude máš jedno:) tak procesně nejlepší přístup je každý den změnit třeba 10 adres, ne víc, ne míň.
    Za měsíc máš hotovo, ale zároveň tě to nenasere natolik že se na no vybodneš:)
    U půlky registrací navíc zjistíš že jsou zbytečné a místo změny je rovnou smažeš..(pokud to daná registrace neumožňuje tak jim přepíšu všechna pole jinými údaji a pokud možno změním i mail na neexistující)
    PEPAK
    PEPAK --- ---
    MICKEY_MOUSE: To nezajistíš. K prolomení hesel došlo s největší pravděpodobností mimo možnost tvé kontroly, např. vykradením dat nějakého e-shopu. Pokud to zdroj dat má udělané aspoň trochu správně, tak by ti pomohlo nechat si vygenerovat dlouhá a složitá hesla, protože ta nebude možná z uložených dat dohledat, ale stojí a padá to na tom "pokud to zdroj dat má udělané aspoň trochu správně", což si nemůžeš nijak ověřit. Pokud budeš mít na každé webové stránce jiné heslo, tak prolomení jednoho hesla celkem nic neznamená, změníš jen to jedno heslo. Ale to je tak všechno, co s tím můžeš udělat.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Ještě se zeptám jinak — když si teď dám tu práci, a všechna hesla si poměním, jak zajistím, abych to za chvíli nemusel dělat znovu? Jak k tomu „prolomení hesel“ došlo? Resp. jak zajistit, aby se to neopakovalo? Díky.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    RATTKIN: Ta metoda, jakou používá Chrome, se mi v principu líbí. Klidně si nechám všechna hesla vygenerovat, když si je Chrome stejně pamatuje, nabízí a atomaticky vyplňuje. Jen kdyby to šlo udělat jako dávka automaticky, nebo nějak jednoduše, ne ručně jedno po druhém. V případě 257 hesel to je šílená a zdlouhavá otrava, zkusil jsem jich změnit pět a měl jsem dost.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MICKEY_MOUSE: heslo chrome generuje a i uloží, jen je potřeba na ty weby jít a zvolit si změnu hesla...

    jinak lastpass to umí, ale použil jsem to jednou úspěšně a jednou neúspěšně.. lastpass jsem vzdal
    MUXX
    MUXX --- ---
    MICKEY_MOUSE: Lastpass umi menit hesla na popularnich webech. Nainstaluj doplněk lastpass do chrome, zaloz si ucet, naimportuj hesla z chrome a muzes menit.
    MICKEY_MOUSE
    MICKEY_MOUSE --- ---
    Zdravím, Chrome mihlásí, že mám prolomených 257 hesel. Ok, beru. Ale co s tím? Měnit každé ručně je šílenost, tím spíš způsobem, který Chrome nabízí. A jinou možnost jsem nenašel. Existuje nějaký nástroj, který s tím pomůže? Třeba nějaký dávkový generátor hesel? Nebo klidně něco jiného, čím tu věc vyřeším rozumnou cestou.
    Díky.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    mam ho take dlouho, jen me nenapadlo ho vypnout , adblocky , noscripty a podobne jsem povypinal a nic
    vcera mi NYX psal, ze jsem druhy, kdo ma tyto potize a at to zkusim komplet bez doplnku..
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    HORST_FUCHS: u mě to dělal doplněk Web of Trust, kterej imho do CSS šahat nemá, ale asi nějak blbě šahá ..
    opět jsem spokojený FF user..
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    HORST_FUCHS: jestli nepomohla obnova cache, ale pomaha anonymni okno, muze to byt nektery z doplnku. anonymni okno je vetsinou vsechny deaktivuje
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    HORST_FUCHS: nevim jestli te to potesi - mi tohle posledni mesic dela firefox zatim to resim pres nyxem v chrome ..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    heureka mi cpe věci do chrome search history.
    Neumím si to jinak vysvětlit, protože jsem ty značky nevyhledával.
    jak to zastavit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam