• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSESOUTH AFRICA... deep into the rainbow
    ::: LAND OF BEAUTY AND CONTRASTS :::

    ::: Be embraced by its people :::
    ::: Enriched by its culture :::
    ::: And have your senses awakened by its natural wonders :::

    http://www.africkybiltong.cz - Ochutnej Afriku v ČR

    rozbalit záhlaví
    JANITA
    JANITA --- ---
    ANTIHERO: ty mi ctes myslenky.. zrovna jsem to sem chtela pastnout..
    zitra jdu!
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    nebyli jste nahodou nekdo na filmu Sea Point Days? odehrava se v Kaapstadu, ehm pardon tedy v Cape Town :)

    jeste ho budou davat dvakrat, tak doporucuju: http://www.jedensvet.cz/ow/2009/index2.php?id=24&idf=14589
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    jj je to skoda, ze to tu nezije...super super urcite podej info jak se ti libilo...
    JANITA
    JANITA --- ---
    ale rysuje se mi kraticky vylet do Cape Townu.. tak pak podam reference :)
    JANITA
    JANITA --- ---
    JOSHIN: :)

    nejak nam to tady zdechlo.. skoda
    JOSHIN
    JOSHIN --- ---
    Mugabe je malej Hitler. Čest Mandelovi. Mbeki je nevzdělaný sobec.
    Imagine all the people
    Living life in peace...
    You may say I'm a dreamer
    But I'm not the only one
    I hope someday you'll join us
    And the world will be as one
    JANITA
    JANITA --- ---
    SCOOOLIE: ja si ted psala s kamaradkou, co se team narodila a ona rikala to same, co ty... , ze si s nim dokonce jednou potrasla rukou... No, nevim co mu hrablo :(

    fotky urcite najdi...!
    SCOOOLIE
    SCOOOLIE --- ---
    JANITA: Přesně. Přitom Mugabe se svého času nechoval hloupě. Po skončení občanské války před cca 30 lety nechal v zemi žít bělochy, dokonce ani nenechal zavraždit nebo zavřít dosavadní členy bílého establishmentu Iana Smithe (RIP). Dost dlouho to vypadalo celkem dobře..

    Jen krátce a už je to nějaká doba. Zkusím najít fotky - ještě dělané pěkně na film :)

    Něco málo k tématu z pohledu dnes politicky zcela nekorektní strany :)
    http://www.youtube.com/watch?v=U-Ne_ep2Qlo
    http://www.youtube.com/watch?v=C6GVR1RFjic
    http://www.youtube.com/watch?v=M_x9jRYU1JU
    JANITA
    JANITA --- ---
    SCOOOLIE: až na Mugabeho...:)
    byl jsi? foto?
    SCOOOLIE
    SCOOOLIE --- ---
    JANITA: V současné Jižní Africe už bych asi žít nechtěl. Jo, Zimbabwe, to byla ještě před pár lety krásná země... Ještě zbytky Rhodesie :)
    JANITA
    JANITA --- ---
    _AMBRA: mas to stejne jako ja, holka... Od te doby, co jsem se vratila z Afriky, moje srdce krvaci... Taky chci vedet vic...fascinuji me lidi, hudba, priroda, vsechno! More information WANTED!!!
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    JOSHIN: pridavam se k [ JANITA @ SOUTH AFRICA... deep into the rainbow ] tzn. POVIDEJ!!! :)

    (ja se v Africe tedy nenarodila, ale hrozne me fascinuje., bohuzel jsem se tam jeste nedostala, ale je to muj zivotni sen, takze kdybyste nekdo vedel, jak se tam dostat, jak tam nejakou dobu fungovat / uvitam jakekoli rady...)
    JOSHIN
    JOSHIN --- ---
    Janito, a co by tě konkrétně zajímalo? Jakmile si dodělám vejšku, jedu se tam juknout. Brácha a ňáký příbuzný tam pořád žijou. Možná tam zůstanu, kdo ví...
    JANITA
    JANITA --- ---
    samozrejme "z afriky" - uz mi hrabe pri patku...
    JANITA
    JANITA --- ---
    ANTIHERO: no to zni naprosto uzasne... ja mam s afriky taky same pozitivni zazitky, teda je to tak 90:10.
    zavidim ti... a zaroven strasne preju... treba se tam jednou potkame :))) btw, ja chci taky cape town. :)))

    jo a tesime se na fotky :)))
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    jeste poznamka: kdyby tam chtel nekdo jet studovat na VS, mam trosku starsi (2003) ale pekne prehlednej tistenej pruvodce jihoafrickyma univerzitama a techniconama (vut), jeste z dob, kdy jsem tam chtela jet na vysokou. urcite to staci aspon k predstave, na co se ktera skola zameruje a jak se prezentuje a jaky jsou tam vubec moznosti. zbytek si kazdy najde na netu...rada zapujcim!
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    nebo kdekoliv na Garden Route :)
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    byla jsem tam na stredni skole rok...kousek na jih od Jo'burgu, v afrikaanske rodine. tezko se popisuje jaky byl cely rok, ale vlastne si od tam nevybavuju ani jeden spatny zazitek, akorat tu africkou "jinakost" a spoustu krasnejch zazitku z prirody i z lidske interakce :)

    fotky mam jenom analogovy, bohuzel (ZATIM). Az budu mit nekde moznost, uz dlouho je planuju zdigitalizovat...

    je mi jasny, ze uz to mam trosku zahaleny takovym tim ruzovym retrospektivnim oparem, ale mela jsem desny stesti jak s rodinou, tak skolou, tak kamaradama...i kdyz me zezacatku mrzelo ze to byl Jo'burg a ne Kapsky mesto.
    JANITA
    JANITA --- ---
    ANTIHERO: a jak bylo? fotky, zážitky, povidej...:) cos tam dělala???
    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    zila jsem tam rok a co nejdriv to pujde, jedu zpatky...aaah
    JANITA
    JANITA --- ---
    MONICARDIO: hodlam tam nejprve pracovat... a pozdeji rozjet svuj projekt... ale zatim si to necham pro sebe... na dele = jak bude potreba... ale toto hodlam zrealizovat az tak za 2-3 roky... nicmene v hlave to mam a jen tak to z ni nezmizi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam