• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ECLIPSESOUTH AFRICA... deep into the rainbow
    JANITA
    JANITA --- ---
    OSPALA_WEWERKA: no to je paráda.. a hlavně dost odvaha rodičů teda.. taky plánuju, že budu cestovat s dětma na zádech.. :)

    je to super..

    já měla afriku v srdci ještě předtim, než jsem tam vůbec jela.. a pak se to akorát stupňovalo :)
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    BENJAMIN: Rodičům za to budu vděčná nadosrmti.
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    JANITA: Jela jsem tam v osmi letech a vrátila jsem se devítiletá, takže si nepamatuju vše, ale až odstuduju, tak se chci vrátit. I v tak nízkým věku mi Afrika zůstala v srdci. Myslím, že i kdybych tu cestu nepodstoupila znovu, tak mi tam zůstane.
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    OSPALA_WEWERKA: pomerne zavist teda :-)
    JANITA
    JANITA --- ---
    OSPALA_WEWERKA: ty blaho.. tak to je super... kolik ti bylo?
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    JANITA: V Jížní Africe několikrát, Jinak jsem jela skrz Afriku s rodiči autem až do čech, 8 měsíců
    JANITA
    JANITA --- ---
    OSPALA_WEWERKA: z dětství? co to znamená? už jsi tam někdy byla?
    OSPALA_WEWERKA
    OSPALA_WEWERKA --- ---
    V Únoru jedu na dva týdny, je to sice málo na Afriku, ale těším se na oživení zážitků z dětství.:)
    JANITA
    JANITA --- ---
    ECLIPSE: ano!
    JANITA
    JANITA --- ---
    YouTube - Dont Be A Passenger
    http://www.youtube.com/watch?v=E5P3nZio964
    JANITA
    JANITA --- ---
    ECLIPSE: Drzim palce.. Dej vedet, jak vsechno a tak :)
    BENJAMIN
    BENJAMIN --- ---
    ECLIPSE: upni fotku te dvacitky :DDD
    JANITA
    JANITA --- ---
    ECLIPSE: jezis, zavidim!!!! co tam budes delat? :)
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    [ AFRIKANISTIKA 2010/2011 / 24.1.2010 / CR - Praha - Crossclub, Plynární 23, Praha 7 ]
    JIŽ DNES OD 16:00 CROSSCLUB- AFRIKANISTIKA
    * 16:00 – 17:15
    * PhDr. Petr Skalník, CSc.
    * Přednáška na téma antropologie Afriky. Historie – Současnost

    „Studovali jsme vás už dost dlouho, teď jste zase na řadě vy“ Jak se dělá terénní výzkum mezi Afričany? Jak je to s africkými badateli? Zkoumají už Evropany? Nebo se ten čas zatím jen blíží.


    * 17:30 – 18:30
    * PaedDr. Hana Horáková, Ph. D.
    Afrikánci - Bílý kmen

    * Cílem přednášky bude na základě afrikánské historiografie snaha rekonstruovat povahu afrikánské identity a proces jejich vlastní etnické rekonstrukce. Budou diskutovány hlavní pilíře afrikánské etnicity a identity, budou postiženy všechny významné fáze afrikánského nacionalismu a jejich role v koloniální a apartheidní éře. Zmíníme se rovněž o tzv. afrikánském disentu. V závěru se zaměříme na to, jak se Afrikánci v rámci Nové Jižní Afriky vyrovnávají se ztrátou politické moci a poklesem svého jazykového a kulturního kapitálu.


    * 19:00 - dokument Sirotci z Nkadly ( 80 minut)

    * Dokument BBC o dětech z afrických vesnic, které se musejí starat o své rodiče s diagnózou AIDS
    JANITA
    JANITA --- ---
    LOJZAK: N.Á.D.H.E.R.A!!!!!!!!!!!

    jeste?
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    vylet do JAR 06 , Kapske Mesto
    Na fotkach vystup na Stolovou horu,lanovka nejela,tak proc ne pesky :)





    ANTIHERO
    ANTIHERO --- ---
    MARC_ELLE: do soweta a do muzea urcite jdi, je to urcite prinosne uz jen atmosferou toho mista. kdyz budes mit stesti, potkas tam i tetu Hectora Pietersona (aspon to tvrdi .)
    dal bych jela do pretorie, je tam hezky a muzes si prohlidnout voortrekker monument - zase jina cast mistnich dejin.
    Nevim, kolik tam mas celkem casu, ale durban je tak 5 hodin autem z joburgu - na vikend k mori ideal.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam