• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LITTLELIScala, Clojure, Groovy... Polyglot development with JVM
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    SATAI: Ano a to mi prijde v poradku (ze se ptat muzes, ale pouzit nesmis). Stejne tak mi prijde mit neco zakazaneho vnitrni politikou. Ale prijde mi absurdni, kdyz se nekdo zmini, ze byl v armade, mit na krku zalobu, zeptam-li se (napriklad ciste ze zvedavosti, protoze me to zaujme), zda bojoval i v Zalivu. Chapu, nemel bych se nechat unest tim, ze me to zaujalo, nemelo by me to vubec zaujmout, ale presto.
    ESORIMMER: To verim, ostatne podobne situace tez znam. Ale nekdy holt nastane situace, kdy je potreba vzit nejlepsi dostupne, i kdyz nejsou tak dobri, jak by se cloveku libilo. Proste jsem jenom chtel rict, ze ta strategie je hezka a clovek by ji rad uplatnoval, ale zaroven je ponekud kratkozraka a v praxi spatne pouzitelna.
    ESORIMMER
    ESORIMMER --- ---
    KKL2401: byl jsem ted u nekolika pohovoru, kde ucelem bylo pouze se rozhodnout, ktere kandidaty vzit ... normalne bych nebral zadneho - musim rict, ze to je dost frustrujici pocit...
    SATAI
    SATAI --- ---
    KKL2401: Joel je extremista, ale prochazi mu to. A navic nechce genie, jen ty nejlepsi ;)

    Co se tyka nelegalnosti - u nas se ptat muzes, ale pouzit nesmis. U nas ve firme mame nektere otazky zakazne vnitrni politikou. Kazdopadne ta strategie pohovoru se mi libi. Ale pridal bych jeste test zakadu jazyka (mimochodem, je fascinujici, nam tam nekteri lide nasekaji; a to nezadavame - vetsinou- zadne puzzlers).
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    SATAI: Pravda, na podedeny projekty jsem nemyslel, to je vzdycky problem.

    Jinak jsem procet ten clanek a jakkoliv ma radu zajimavych myslenek, tak ta celkova myslenka "budeme brat jenom genie, protoze geniu je dost a my chcem jenom takove" mi prijde extremne nepouzitelna (byt by jiste asi zabranila casti tech veci, ktere clovek v kodu jinych, ke kteremu se nejak dostane, nachazi...). Hlavne me ale fascinuje, jak se Amerika se svymi zalobami za jakoukoliv ptakovinu dostala do stavu, kdy je nelegalni pokladat nektere otazky behem pohovoru.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KKL2401: V Jave se ti to s nullem muze stat jen u Booleanu. A jak rikam - leckdy clovek podedi projekt, kde je warningu az nad hlavu... :(
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    SATAI: Aha, cekal jsem neco zaludnejsiho. Nicmene jakkoliv to asi nicemu nevadi takto to psat, mel bych namitky proti tomu, jak moc je to dulezite. foo == null clovek nejcasteji pouzije v podmince (dost vyjimecne kdekoliv jinde) a vzhledem k tomu, ze Java, pokud vim, nepretypovava implicitne null na false, tak ten kompilator zarve, pokud clovek to jedno rovnitko zapomene. Totez i v pripadech, ze tam misto null je cokoliv jineho, s vyjimkou true/false - tam sice ten problem nastava, ale zase if (foo == true) nebo if (foo == false) pise malokdo (nebo aspon ja urcite ne).
    Pokud jde o C, tak v tom uz, pravda, dlouho nedelam. Ale jakkoliv tam prekladac takovyhle veci sezere, tak clovek, ktery si nechce zbytecne koledovat, si u prekladu zapina i warningy a kouka na ne a pouziti jednoho rovnitka v podmince warningy, pokud vim, vyvolava, takze zase by si toho clovek vsimnout mel.
    SATAI
    SATAI --- ---
    KKL2401: Mimochodem, je to jedno ze zajimavych mist tohoto Joelova clanku: http://www.joelonsoftware.com/articles/fog0000000073.html (je o najimani programatoru do teamu a spravce diskuse jiste promine OT ;) )
    SATAI
    SATAI --- ---
    KKL2401: zvyk z C, kde je to pomalu nutnost a i v Jave se to hodi. Ochrana pred tim, ze zapomenes jedno rovnitko - null = foo je chyba, na kterou prijdes hned, foo = null je chyba, kterou nenajdes drive, nez v unittestech a i tam kdo-vi jestli (pokud nemas stesti, ze delas na projektu, kde je warningu jak safranu a jeoho noveho si vsimnes).
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    SATAI: Hele muzes rozvest to BTW, to mi prijde zajimave. :-)
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    SATAI: dik za tu radu, zkusim si na to zvyknout. ty objekty kopiruji pravidla v db, pokud maji oba null tak jsou v nekonzistentnim stavu a nemely by se rovnat (= false).
    SATAI
    SATAI --- ---
    LITTLELI: Uz jsem utahany jako kote, ale co kdyz maji oba objekty name nastavene na null?
    (Btw: a je lepsi psat null == neco nez neco == null ;) )
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    delam to spatne? :-(
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    mam to ted v tomhle smyslu: http://www.pastebin.cz/3a2b6f55803d2b
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    SATAI: no netbeans generujou rigidni test s getclass a ja pouzivam instanceof... a ano je to ten kontroverzni kus dle Effective Java, jenze ja mam ty classy pak enhancovany (sql mapper) takze si uplne rigidni test nemuzu dovolit.
    SATAI
    SATAI --- ---
    LITTLELI: mam dojem, ze se pouziva pattern z Effective java, ale ruku do ohne bych za to nedaval.
    SATAI
    SATAI --- ---
    LITTLELI: Ukazes z ceho na co?
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    SHAGA: tos mi pripomnel neco. proc netbeans tak dementne generuji equals a hashCode, je musim psat sam :-( necham si akorat vygenerovat to prvocislo a pak to cele prepisuju :-(
    SHAGA
    SHAGA --- ---
    Refactoring, autocompletion, code templates, generování některých metod (equals, hashCode apod.), návaznost na build nástroje, to je takové ide minimum pro mě.
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    to je tezke, ty moderni jazyky vetsinou tezi z toho ze maji ruzne varianty DSL napsane v nich, ktere se pak daji poustet pres ant tasky nebo podobne. btw scala asi expresivnejsi je. ale obecne ve vsech jazycich lze vyjadrit totez :) ono podle meho dost zalezi na vnitrni konzistenci daneho jazyka napr. Ruby > Python (nekamenovat). ale to zase nic nerika o tom jak je dana vec skutecne vykonna apod.

    od IDE chci urcite refaktoring v libovolnem jazyce, coz je skoro ultimatni, kdyz jde tohle tak uz jde i autocompletion nebo podobne veci.
    ESORIMMER
    ESORIMMER --- ---
    Jen takova otazka bokem... co byste ocekavali od IDE v jazycich, co jsou dynamictejsi/expresivnejsi nez Java? Mam pocit, ze jpopularita se hodne odviji prave od vyvojovych nastroju, na druhou stranu tzv. moderni jazyky IDE typicky vubec nemaji (anebo je na to plugin do nejakeho java ide). Je to dulezite/neni/co je killer feature/jaky volite zpusob prace?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam