• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIMONIDESCUDA - supercomputer in every family
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    MAIMONIDES: branch = conditional jump :] ... tj. ze sice to bezi paralelne, ale pokud polovina vlaken bude mit v kodu na skoku true a polovina false, tak to pojede seriove dokud se nevyhodnoti obe vetve skoku .. ze to je schopny pocitat paralelene jen pokud se vyhodnocuje opravdu kompletne stejny kod (az na data)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    MIKEE: Nerozumím pojmu v tomhle kontextu. Jinak je code branching o vývoji aplikací, ne?
    Kód v CUDĚ pojede sériově, pokud dojde ke konfliktu v paměti(dvě vlákna obcují s jednou adresou) nebo pokud přeženeš paměťové nároky na registry..
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    MAIMONIDES: jo, zadna prdel to neni .... ja nakonec vzal Cell, protoze na G80tkach ti ten kod musi branchovat (to je slovo ;]) stejne, jinak to jede seriove, zejo .. a to se mi nejak nelibilo :]
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Aha, toho jsem si nevšiml. Koukám, podle internetů je to taky dost složitý programování:)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    MAIMONIDES: na Cell nemam, ve skole jsou dve PS3 na ktery se pripojuju z dalky ;] .. a ted to snad i rozchodim doma, protoze novej spoludbylici PS3 vlastni
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SUCZKER: Jo, tak to říkám v hospodě:)

    MIKEE: Koukám, to je něco podobnýho. Jestli máš na cell, tak si pořiď rovnou tu poslední Teslu:)

    http://forums.nvidia.com/lofiversion/index.php?t58846.html ikdyž pořádný srovnání tam neni..
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    MAIMONIDES: to si uzivej, ja na tom mohl delat diplomku taky, ale nakonec ji delam na IBM Cell :] taky je to prilis pomaly, a taky to pomalu prepisuju :]

    Doufam, ze ke CUDA se brzo taky dostanu .. jen co upgradnu na nejakou slusivou nVidia kartu (ponejlepe asi 260GTX)
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    MAIMONIDES: Resitel sudoku ;) Jsem zvedavej, jak se ti to podari zrychlit...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    NECROMAN: Řada 7xxx to ještě neumí, viz odkaz kurzivou. Nicméně pokud tě láká to programovací prostředí, tak je tam k dispozici "emu_mode", kterej to zkompiluje pro cpu. Používá se například pro ladění.

    LITTLELI: Diplomku, hledám zvláštní vlastnost dvojic latinských čtverců 8x8. Mám to jako obyč kód, ale to je příliš pomalý a tak to pomalu přepisuju... až bude hotovo, tak ti dám vědět:)


    SATAI
    SATAI --- ---
    LITTLELI: Funguje i na 8400. Ale na te se uz vubec neda hrat :(
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    NECROMAN: imho to potrebuje unifikovany jednotky... ja si koupil uplne obycejnou 8600GT normalne s vetrackem, je to uz docela za par korun a staci mi to.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    jen tak pro uplnost, grafiky rady GeForce 7xxx to asi podporovat nebude, coz? Laka me to si to vyzkouset, ale nemam na to momentalne zelezo.
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    MAIMONIDES: co na tom vlastne pocitas? me by totiz zajimalo, jestli bych tu domaci nvidii mohl do neceho zapojit, at to nezere proud jen tak...
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Pár malých detailů k programovacímu prostředí a prvnímu výkopu.
    Kód určený k běhu v GPU(jako CPU, ale Graphic) se kompiluje pomocí nvcc a ostatní kód pomocí vašeho oblíbeného kompilátoru. V SDK balíčku naleznete předpřipravený projekt pro visual c++ 8.0, což je vpodstatě visual studio 2005. U MS je volně ke stažení express verse, která pro uvedená naprosto stačí, pokud se neradi hrabete v makefilech a podobně.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    Nuže, vítejte.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam