• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAIMONIDESCUDA - supercomputer in every family
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Jedu do londyna na to jejich predstaveni tyhle hracky (nemohl sem odolat zpatecnimu listku za 2 eurocenty), sem docela zvedavej. Kdyby tam planoval bejt jeste nekdo dalsi, hlaste se :-)
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    http://tech.slashdot.org/article.pl?sid=08/11/23/068234
    + related stories pod clankem

    pocitate nekdo boinc s cuda? :)
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    to jsem udělal, stáhnul a fail, padá - tak jsem si řekl, že to zkusím jinak..
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    isohunt.com
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SATAI: To jsem si myslel(a teď ho používám), ale express nemá podporu kompilování pro vícejádrový procesor.
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAIMONIDES: Nestacil by ti express?
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    ehm, nemáte někdo ms visual studio 2005 professional?
    SATAI
    SATAI --- ---
    DAVIDOWITCH: Dekuji, BSGP vypada zajimave, zkusim si s nim pohrat.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    Neoficialni zpravy rikaji, ze:
    a) Larrabee jeste nema silikon (zadnej, vubec, vsechno je v simulatorech)
    b) Soucasnej programovaci model vyzaduje explicitni prgani pres intrinsicy.
    c) Nejspis se chcete podivat na http://www.kunzhou.net/ konkretne na BSGP
    SATAI
    SATAI --- ---
    MAIMONIDES: Ano, ale do te doby je to spis "standard wonabe". A popravde receno by ATI, Intel, Apple a Microsoft byli dost hloupi, aby to dopustili.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    SATAI: pokud se cuda rozšíří dostatečně, je šance, že to ostatní převezmou za standard, ne?
    SATAI
    SATAI --- ---
    DAVIDOWITCH: nemam chut takove veci prepisovat co pul roku (v poci mam NVidii, ale kdo vi, co si poridim za rok? a kdybych se o ten kod chtel podelit, tak...)
    SATAI
    SATAI --- ---
    JOHNYDOG: u TrueCryptu je zpomaleni pozorovatelne, obzvlaste kdyz pouzivas kaskadu
    JOHNYDOG
    JOHNYDOG --- ---
    SATAI: ja pouzivam fulldisk encryption s AES (pres dm-crypt/luks) a maximalni zpomaleni v testech je nekde 1%-8%, vyuziti CPU 0.0nic takze bych tipoval ze limitujici faktor je spis IO nez CPU. Jinak treba distributed.net ma experimentalniho CUDA clienta pro crackovani RC5-72 (http://dungeon.darktech.org/hg/hgwebdir.cgi/dnetc_cuda/file/9ab1cf0f17f7/rc5-72/cuda/r72cuda1.cu), i kdyz je to samozrejme neco jineho nez plne sifrovani/desifrovani tak to stoji za nahlednuti :)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    njn, ale i tak, stejne to primarne pobezi na nVidia kartach. Protoze ATI ma nejakou podezrelou VLIW architekturu, alespon naposledy co sem koukal tak melo. A Larrabee bude mit prvni silicon nekdy ve ctvrtym kvartalu pristiho roku (a obecnej odhad je, ze az Larrabee 2 bude realne pouzitelny a srovnatelny vykonem s nVidia chipama)
    SATAI
    SATAI --- ---
    DAVIDOWICH: NVIDIA ;)
    Prijde mi to jako svizna cesta smerem vendor lock-in.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    SATAI: V cem je problem napsat to primo v CUDe?
    SATAI
    SATAI --- ---
    Nevite nekdo, jak to vyada s vyvojem OpenCL? Je uz k dispozici nejaka alespon trochu pouzitelna specka a implementace? Napadlo mne zkusit si prepsat sifrovani s TwoFishem (nebo jinym algoritmem, moc jsem se zatim nedival, jake TwoFish, Rijandeel a Serpent pouzivaji operace) na grafickou kartu, konecne by pak zacal behat dost rychle TrueCrypt pro cely disk ;)
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    nic v dohledne dobe o cem bych vedel (a to tu sedi vedle me clovek co tam ted dodelal interna)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam