• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESPERADO123Palash
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    Kchari: Tak tajná info může být ledacos. Fotky s nezakrytým ksichty, kontakty na lidi a tak... Jde se říci, že cokoliv, co nechceš, aby viděli ostatní neměj ve voknech...

    Co se týká Autocardu, tak myslím, že na projektovou dokumentaci atd. je zrovna v Linuxu programů dost... Stačí se kouknout do Synaptic- kategorie elektronika... :-)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    kdyz vynechame hry, tak linux je dostacujici pro 99,9% uzivatelu. ten zbytek jsou totiz lidi kteri potrebujou pouzivat nejaky specialni soft. ja to treba pocitil u autocadu. v linuxu proste neexistuje zadna solidni nahrada, takze jedine dualboot :(

    DESPERADO123: ja bych to nevidel zas tak zle s tim zabezpecenim u woken. ty o tom pises jako ze na PC mas nejaky supertajny informace, ktery sou v bezpeci jen na linuxech (pze ve woknech se ti k nim dostane kazdej debil). a treba pripad "nebezpeci" icq. dle myho to je fakt v pohode vec (ne primo ten zkurvenej program, ale ta sit). sice vsichni furt rikaj jak to je nebezpecny, ale co komu bude kdyz si bude cist moje zpravy, ktery vetsinou maj tvar "ve dve dole na zahru" :)) ja teda zadny tajny info na kompu nemam, od toho mam denicky :)
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    NoneCZ: No já nejsem nějaký odpůrce Dualboot. Nejsem dogmatik, který bude tvrdit, že linux je ve všem nejlepší a že vlastnit windows je proti anarchistický morálce... :-) Beru to, že některé věci pro WIN jsou prostě lepší, ikdyž moc jich není (ve většině věcí je naopak Linux několik let v předstihu...). Pořád se neubráním pocitu, že některé programy v LIN existují, akorát to chce trochu hledat a druhak, že k hraní her je dostačující nějaká herní konzole... Já osobně třeba WIN nepoužívám, protože hry nehraju a na přehrání a práci s audio-video (na úrovni titulkování, stříhání...) je linux (např. UBUNTU Studio) dostačující...

    Nutná je ale odpovědnost uživatelů... Prostě každý, kdo chce cokoliv dělat, co je zaměřený proti tomuto systému, nemůže tyhle věci řešit na nezabezpečený voknech a už vůbec ne na věcech jako je ICQ apod.. Proto se přikláním právě k dualbootu. Ve vidlích ať si dělá každý kdo chce co chce, krom "netování" a ukládání nebezpečných věcí na disk...
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    VRBIK: a taky to nerozjedes na kdejakym kompu. prece jen pro plynulost chce vmware uz trosku nadupanejsi pc
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    BASTOCH: no pres VMware muzes rozbehnout win pod linuxem, ale widle nebudou mit plny pristup ke vsem hw prostredkum, takze je to neefektivni a ne vsechny hry tak fungujou...
    MR_MITCH
    MR_MITCH --- ---
    N0NECZ: u komerčních programů se dá akorát psát škemrající maily na adresu autorů, aby vytvořili verzi pro windows, jinak může člověk akorát doufat, že se mu je podaří rozchodit pod wine :(
    N0NECZ
    N0NECZ --- ---
    DESPERADO123: No já jsem to nemyslel o podpoře formátů, jako spíš o podpoře programů. Kvalita Open věcí v porovnání s třeba Cubase, Fruity Loops, Pro Tools, Ableton atpod. nebývá nijak valná a hodně výše zmiňovaných se dá rozchodit jenom přes emulaci/ne-emulaci, jak říká sám o sobě nejznámější WINE.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    Vrbik: Souhlas. Ale na to abys mohl hrát hry ti stačí PS2. Je to taky sračka, ale ne alespoň nebezpečná... Netovat ve windows, to je jako na hlavním nádraží vyhlašovat svá hesla... :-)

    NoneCZ: Jak v čem. V poslední době i Linux co se týká zvukařiny dělá pokroky. Třeba takové Ubuntu si myslím má podporu už na téměř všechny formáty a zvokové, grafické a TV karty...
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    KCHARI: co si budem povidat, chce-li nekdo pocitac ryze na hry, Linux neni optimalni volba :(
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    VRBIK: nj je par dobrych OS her, ale to treba brachovi nestaci :) ten potrebuje hrat ty nejnovejsi hry a na to je linux fakt kratkej (ale kdysi davno sem cetl snad o nejaky komercni distribuci, ktera mela byt zamerena jen na nejnovejsi hry, ale buhvi jestli to nebyl jen nakej blabol nebo neuspesnej projekt)
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    DESPERADO123: ja bych to s hranim her nevidel tak tragicky. je spousta open dobrych open games (Wolfenstein: Enemy Territory, Transport Tycoon Deluxe, Quake Wars sou tusim taky open, Trackmania Nations,..)
    N0NECZ
    N0NECZ --- ---
    DESPERADO123:Osobně se mi zdá ještě Linux horší co se týče zvukařiny. Myslim, že nejslepší místo ohledně podpory pro zvukové programy má MAC a po něm Windows. Nicméně doufám, že se to brzo dožene. Chápu, že Linux/Unix nebyly primárně určeny k podobnému použití jako MAC OS a Windows, nicméně i tak ušly celkem dlouhou cestu a dost dobře z pohledu normálního uživatele konkurují těmto systémům. Stále to ještě ale z jistého hlediska není to pravé ořechové.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    Gardavsky: No s ASUSama je někdý problém, že ty windows co tam bejvaj nejdou smazat, resp. velmi těžce... Linux je ok pro všechny činnosti krom hraní her... Jinak dík... :-)
    GARDAVSKY
    GARDAVSKY --- ---
    hhmm..to nezni spatne.. mam novej notebook..hura..asus..ale mam tam visty..pekne me serou,protoze mi tam nefachaji starsi hry..jak to bude s programi,ktere tam potrebuji ke sve umelecke tvforbe jeste nevim.. o linuxu jsem dlouho uvazoval, ale opet vyvstava otazka funkcnosti programu.. koncem tydne budu vedet vic o tom co mi tam jede a co ne.. se strankama bych potreboval pomoct, delal mi je kamos a ted ma dost prace a nema na me cas..ja bych je potreboval dost ubgradovat..nic mene, vznik svobodneho kompjutroveho syndicatu se mi zamlouva! mate mou 100pro podporu! preji hodne stesti a uspechu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam