• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILANLXROHAŘ - všestranný lovec
    RYTTE
    RYTTE --- ---
    Ahoj, odstěhovali jsme se z Prahy, ale občas tam potřebujeme přijet, tak hledáme, kam občas na dva dny svěřit psa na hlídání. Je to tříletý pes, který je na nás bohužel dost fixovaný. S jinými psy vychází v pohodě, problémy jen na vodítku občas zlobí.Budu ráda i za tip na nějaký osvědčený psí hotel. díky
    MANA002
    MANA002 --- ---
    Zdravim, máme s přítelem krátkosrtého německého ohaře 8 let, pohodář...Chtěla bych se zeptat zda ste někdy slyšeli nebo viděli, že když si holka před ním krkne, že odejde z místnosti. U nás doma mi to dělá pravidelně, přitom u přítele mu to nevadí.)připadá nám to dost divné a fakt by nás zajímalo jestli to dělají i jiný ohaři :D..
    YOT
    YOT --- ---
    Z vlastní zahrádky...

    (sorry za velikost)
    YOT
    YOT --- ---
    YOT
    YOT --- ---
    ZUZIK: S tím voláním bych byl asi opatrnej. Spoustu lidí to dokáže naštvat. Mě se víc osvědčilo buďto situaci ignorovat poslat čubu do předu a mazat z dosahu. Případně říct pardon. Pokud ty lidi neznaj tvýho psa tak to berou jako útok. A v případě kdy jde o nějaký bišonkoidní kremrole tak je to většinou průšvih proto že ty máš toho loveckýho ohaře a oni maj malýho hodnýho pejska kterej je přece vždycky oběť. Co na tom že se ten ohař pro jistotu krčí když vidí malou uňafanou bílou hroudu...
    HANUSCHA
    HANUSCHA --- ---
    PEPENKA: můj spí na měkkym a mozoly má taky,taky se mi to nelíbí,ale neudělám nic.taky tahá pelech z plastovýho pelechu,ale on si to přenáší třeba na sluníčko nebo tak,aby líp viděl.
    ZUZIK
    ZUZIK --- ---
    YOT: Jojo přesně tak... Určitě je to projev podřízenosti, ale druhý pes někdy strne, má z ní strach, stejně jako jeho majitel, a vyjede na ní, naše čuba se jen brání atd. Já už na dálku volám, že je moc hodná, většinou se očuchají a je pohoda, ale někdy bohužel slyším i nadávky :( Každopádně máme doma strašpytla, protože to dělá občas i na mini psíčky... :)
    PEPENKA
    PEPENKA --- ---
    MARRYES: Nemyslím si, že by neměl rád pohodlí, v létě na chatě si ji užíval. A hlavně se mi nelíbí, jaké mozoly se mu dělají na loktech, když spí na tvrdém...

    MATHEA: O tom už jsem taky přemýšlela, ale pak jsem to zavrhla hlavně kvůli možnosti nakažení parazity...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Ja bych mu tam teda aspon nastlala slamou
    MARRYES
    MARRYES --- ---
    Nebo mu tu boudu nechat na nejakou dobu zkusebne prazdnou ( trochu ho vytrestat jestli ma rad pohodli) a kdo vi treba mu to dojde ze ten pelech je k necemu prece jen dobrej. Takhle bych to zkusila resit ja. :-)
    MARRYES
    MARRYES --- ---
    Treba tam tu matraci proste jen nechce. Nas pes to taky vecne drbal. Po nekolika roztrhanych matracich jsme mu nechali boudu cistou a byl spokojenej.
    PEPENKA
    PEPENKA --- ---
    Dotaz spíše pro ty, kteří mají psa venku v boudě. Jak zabránit ničení pelechu/matrace, na které váš miláček leží? Můj blboun teď vydržel s matrací nejdéle - asi půl roku - ale přesto neodolal... Nevím, jak mu vysvětlit, že ničit si postel je fakt blbost :D Nebo jsou k sehnání nějaké materiály, které vydrží více?
    OPI
    OPI --- ---
    BLUDICKA: jo však jasně...ale strašně se mi líbí když jdeme na volno a v dálce vidíme psa/fenku tak si můj pes lehne a čeká...já ho dojdu, připnu ho než zjistím co je pes/fenka zač a pak až ho pustím a vždy ten člověk naproti mi říká, jéé vy ho máte tak krásně vycvičeného :D já samozřejmě nikdy neřeknu že to tak dělá bez povelu a nechám je si myslet jak jsme krásně sehraní :D :D
    YOT
    YOT --- ---
    OPI: Jak jsem psal porve. Takhle jsem to někde vyčetl a čubice to má jako projev podřízenosti...
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    OPI: Já mám psa pohodového, neagresivního a socializovaného, a u některých psů to dělá taky. Lehne si na zem a blížícího se psa pozoruje...pokud mám zkušenost s následujícím dějem, tak je to z jeho strany určitá nabídka hry na honěnou; když to druhý pes přijme, dá najevo přátelské úmysly, pak následuje lítání, tahání se o klacek a honička...

    Asi záleží na každém psovi (a jeho povaze), co tímto gestem míní.
    OPI
    OPI --- ---
    YOT: můj to dělal u každého psa kterého neznal..vždycky se přikrčil nebo lehl na zem ale rozhodně to nebylo že by se podřizoval protože můj je asociál a vždy útočil...když jsme se naučili chůzi u nohy a soustředit se na mě tak to postupně přestal dělat...na velké psy útočí pořád(pouze když ho držím na vodítku) ale to už asi nikdy neodnaučím...
    YOT
    YOT --- ---
    ZUZIK: Tím číháním myslíš to že když uvidí psa tak skloní hlavu do roviny se zádama případně si lehá na zem? Pokud jo a pokud u toho nevrčí a pokud nemá tendence útočit jak píšeš tak je to projev podřízenosti a né oznamování útoku. To jsem někde vyčetl, možná mi to někdo vyvrátí. Ale je teda fakt že mi moje sub výmařice občas dělá to samý hlavně když vidí psa ze kterýho má pocit, že jí hrozí nebezpečí. Vypadá to jako když loví kočka, ale je to spíš příprava ne to být nejmenší na světě.
    OPI
    OPI --- ---
    ZUZIK: u nás to přestalo co se pes naučil chůzi u nohy, zezačátku se vždy trochu přikrčil ale po chvíli tréninku už chodí hezky
    ZUZIK
    ZUZIK --- ---
    Ahoj, poradíte mi někdo jak odnaučit maďarku číhat na ostatní pejsky? Je hodná, neútočí, hraje si, ale zpočátku číhá, čímž vzbudí v psím protějšku nedůvěru a strach... Díky za rady
    YOT
    YOT --- ---
    1023: Spíš jestli zůstanou psům oči a uši. I když to záleží na tom jak starý děcka to jsou. Jinak se dá předpokládat, že to budou zhruba stejně temperamentní čubice a rychle se spřáhnou proti zbytku světa. Jinak na tu hluchotu si myslím, že není lepší protetikum než jinej pes...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam