• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ... to horko vám fakt nakládá ...
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    SWT: pro rusaki dobri
    SWT
    SWT --- ---
    Hm, kdyby aspoň byly ty Obrázky vtipný ... ale takhle je to holý neštěstí ...
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Kikoti fakt!
    COOLER
    COOLER --- ---
    ZIDANE: Jiď Pyrč!
    BURAN
    BURAN --- ---
    REFALLENONE: vase deti neumi cesky ne kvuli Opraskum, ale protoze na ne serete.
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    ZIDANE: Jo. Nyx Nyxákům. Ať si Opráskáři táhnou odkud přišli. Naše děti kvůli nim neumí česki.
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    WOODMAKER: no jo, treba takovy Zmikund je prekrasne jmeno..
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    V opráskách tím rozbíjením slov vznikají někdy docela hezké tvary - viz "sjedeme", nebo "Godhaj", což dělá příběh ještě lepším, než když předpokládáte, že autor chtěl napsat něco jiného a schválně tam dal chybu.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    ZIDANE: tak už přestaň fňukat a chcípni jako chlap-
    KEJML
    KEJML --- ---
    ZIDANE: Tvoje starosti bych fakt chtěl mít ;) Si je dej do adblocku všude a máš klid
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    REFALLENONE: z Dolana se vyklubal Saýc ne opraski, to je spis vedlejší produkt
    ZIDANE
    ZIDANE --- ---
    KEJML: To nemá. Proto bych jen byl rád, aby s tím Opráskáři zůstali na Okounu. Tam už to aspoň mám v Adblocku.
    KEJML
    KEJML --- ---
    ZIDANE: Bez urážky, ale to že ty nebo někdo další se k obsahu nedostanou autory očividně netrápí. Prostě ber nebo nech být. Nemá smysl čekat, že kvůli něčí nevoli Opráski skončí nebo dokonce přejdou na normální češtinu.

    A na Okounu se samozřejmě nemá smysl na ten původ ptát. Je nutno si sám pročíst archivy z dané doby, hledat souvislosti...
    WRYKOLAKAS
    WRYKOLAKAS --- ---
    ZIDANE: omg, je nám to jasný, vadí ti zprasená čeština, nemusíš kvůli tomu psát takový eseje.... prostě to nechápeš a hotovo... běž pryč konečně
    ZIDANE
    ZIDANE --- ---
    KEJML: Dobře. To chápu. Ale já (a myslím, že nejen já) se ke vtipnosti příběhu ani nedostanu, protože mi ta záměrně (autoři nemůžou být až tak vymaštění, to nejde, to prostě není možné) prasácká čeština vypaluje oči a nejsem "schopen" to číst.
    A že to vzniklo na Okounu, to vím a i by to trošku vysvětlovalo tu češtinu - okouní komunita je taková... no okouní, k tomu snad není lepší slovo.

    A ano, na Okounu jsem se na důvod té prasečí češtiny neptal právě z důvodu, že je tam znám. Deset lidí by řeklo "jdi pryč", dalších několik by mi doporučilo smazat se a chcípnout v libovolném pořadí atd. atd., nebudu zde vyjmenovávat okouní patterny v tuto chvíli používané a vysvětlení bych se, obávám se, nedočkal. Nebo možná od nováčka, který ještě nestihl dostatečně zokounovatět.
    REFALLENONE
    REFALLENONE --- ---
    ZIDANE: pokud se nepletu, tak zprasená čeština je současně s paintbrush grafikou výsledkem pokusu o adaptaci Dolana. Tak nějak se to uchytilo nezávisle na významu destrukce jazyka v předloze (respektive v obou případech rozbitý jazyk naznačuje dekonstrukci mýtu, který parodují).
    SIRIEN
    SIRIEN --- ---
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    já byl u vzniku a zezačátku to vskutečnosti bylo vtipné
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam