• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHPoznej vtip + jejich vysvetleni | Adolf Hitler ručí za vtipnost veškerých vtipů! Doživotní záruka! *záruku možno prodloužit
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    SCHWAB: antikvariát je hodně dobrej nápad, ten by se mi tam líbil :)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    PRAASHEK: možná byl původně z antikvariátu, ale lidi to nechápali. Možná je to záležitost překladu, že byl second hand.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Asi už chápu, proč je formulace taková. V rámci té konstrukce je to asi nejvhodnější pojem, pokud chceme co nejméně narazit na existenci původního majitele.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    PRAASHEK: z druhe ruky = uz vyplneny .. je to same, jako kdyz si koupis krizovky z druhe ruky a rovnou si ctes u vsech vtipu i jejich konec.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    PRAASHEK: Vámi vyžádaný vtip bude vysvětlen, jeho vtipnost však není garantována!!!
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    OTAVA: já přece chápu v čem má být vtip. Nechápu ale, proč je tam použité spojení "z druhé ruky". Jakoby tvůrce předpokládal, že to je nějaký terminus technicus přímo vhodně spojený s deníkem. Nebo to má být poezie?
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    PRAASHEK: deníček = sešit kam si pus s svoje zážitky. z druhé ruky => už je popsány zážitky. ale když ho koupím, je můj. takze je divný že v mým dennicku jsou věci co si nepamatuji (ha ha)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    "deníček z druhé ruky" je nějaká vězeňská hantýrka pro cizí deník? nebo co to má jako znamenat? nebo byl tenhle pojem vynajit výhradně pro potřeby této anekdoty? protože mám tušení, že jsem nikdy dřív tohle spojení neslyšel a už ho ani nikdy neuslyším...

    [CRS @ Textove ftipy - taky ste na modemu a vecne se opakujici obrazky vam kazi pozitek? /pouze cj, pripadne slovencina/]

    To jsem si jednou četl deníček z druhé ruky a říkám si: „Zajímavé. Na tohle si vůbec nepamatuju.“
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    asi se podívám na tu olihen, když to kazdej zna
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    SLAMITCH: postava z : Hra na oliheň (Squid Game)
    KAKIHARA
    KAKIHARA --- ---
    SLAMITCH: Postava ze Squid Game
    MATHES
    MATHES --- ---
    SLAMITCH: postava ze squid game

    Hra na oliheň (2021) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/772224-hra-na-olihen/prehled/
    SLAMITCH
    SLAMITCH --- ---
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    DREWDARK: parodie kycovitych motivacnich obrazku (viz nize), ktere ukazuji, ze muzes uniknout z hnusne sedive reality bezneho sveta (symbolizovano zdi) do bajecneho sveta fantasie, dobrodruzstvi a podobny pyco pomoci knih (symblizovano knihami). Tenhle post to stavi na hlavu a poukazuje na to, ze fskutecnosti jen zijeme v ilusi bajecneho sveta, ale diky kniham (symbolizujici ziskavani rozhledu) zjistis, ze vlastne zijeme v dystopii. Typek uplne vpravo stoji na LSD, a jeho vyznam je samovysvetlujici rekl bych.

    MIKEFINDER
    MIKEFINDER --- ---
    LORD_DE_SEIS: No a když si dáš pět tripů (Hoffman, cyklista), jako postava úplně vpravo, tak máš rozhled největší.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    DREWDARK: Smysl bude zřejmě v tom, že čim seš sečtělejší, tím větší máš rozhled...
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    RENDORF: údajné Zemanovo menu na ARO...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam