• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    No nevysmejeme ale mas jiny battery pack ;-)
    A nema jen slaby baterky treba?? On si to neumi rict.. jen mu proste trva blejsknout.. poprve jsem z nej taky nechapal nez jsem pochopil co mu chybi :-).
    Battery grip samozrejme saha taky do systemu protoze se napojuje na spoust a tak dal... takze problem muze byt i tam...
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    co 350Dcko? s tou se mi vysmejete? :)
    MHUNDAK
    MHUNDAK --- ---
    VASAX: Dik. jj přesně tak zmizne. Hele myslím že rozdíl mezi EX I a II jeto něco jako facelift po auta:), jj právě loví, na reklamaci ani nevím co vysvětlovat a vlastně ani co reklamovat, Hele jak jsem říkal minulí pátek svatba cca. 250 foto v pohodě vše blesk, po týdnu co jsem vytáhl blesk rána pod pás, jj dnes jsem vyzvedl nový grip a použil ho poprvé, je to divná náhoda ještě když je to neorigo, ale v praxi vypadá fakt bytelně a lépe se drží než canon, ale uniká mi pointa v elektrice se moc nevyznám jediný co mě napadlo že špatně vede voltáž a ta je slabší "ale je to asi blbost"?:( Snad se zítra povede slečnu překecat a zkusit bez batt. gripu to mě napadlo že ho sundám až doma.
    VASAX
    VASAX --- ---
    to co tvrdil roenick neni mozne protoze pri vyklopeni ci pootoceni vzdalenost nezamrzne ale zmizi, ze? ja teda mam pouze ex jednicku (kopupeny bazarove za petku tyden pred tim nez vysel exII, zomg), ale az na patici a mozna neco vevnitr je uplne stejny...
    jako tyhle nejasyn bugy se tezko lovi... jako zacal to delat az s tim battery packem?
    MHUNDAK
    MHUNDAK --- ---
    Ahoj chlapci. Mám problém při dnešním focení jedné nejmenované slečny po několika fotkách u Canon-u 450D se mi stalo že blesk Canon speedlite 430ex II přestal reagovat prostě zamrzl, ale fotoaparát běžel v pořádku, na display blesku byla zamrzlá vzdálenost objektivu která se změnou vzdálenosti neměnila, ale nastavovat šel, výkon, menu a pod. Po vyndání bat. a minutového počkání na smazání uloženého nastavení začal fungovat zase na pár fotekm, a poté to samé, po příchodu domu vše fungovalo. Zvláštní je, že jsem dnes použil nový battery pack neorig. Meike. A tak nevím kde se stala chyba, dnešní focení bylo jen pro soukromé užití tím pádem to nevadilo, ale když by se tohle stalo na př. akci jako je svatba je to v..... A tak se chci zeptat, jestli nemáte nějakou radu krom koupi 50D a 5D Mark I,II nebo podobné, jsem študák a snažím se držet svého oboru a tak nemám zrovna hroudu zlata. :( Děkuju za Vaše rady, a přeji dobré světlo a kvalitní techniku.
    MHUNDAK
    MHUNDAK --- ---
    taky jsem fotil svatbu a fakt je to fofr....
    VASAX
    VASAX --- ---
    Internetová galerie bude, ale veřejná dost pravděpodobně ne.
    No já jsem se svou prací celkem spokojen, jen obřad byl dost rychlý a hektický že se mi blesk nestíhal nabíjet a nemohl jsem efektivně kontrolovat expozici. Ještě že mám ten raw.
    Kolik si vezmu já, to jsem nechal na dohodě po prezentaci fotek.
    Já fotil na P a kompenzovla sjem expozici a blesk. Párkrát jsem zvolil prioritu času.
    osobně nebudu vyvážení bílé nějak hrotit, chci to mít vše více do teplejších barev ale decentně, aby nevěsta neměla nažloutlé šaty.

    Nejvíc mě potěšilo když jsem míjel fotografa předchotzích svadebčanů... nějaké xD, Lkové sklo s pentaclonou.. atp a s kolegiálním respektem mě pozdravil :-).

    Jinak v obřadní síni mi teda moc nepomohli, dali mi hrozné restrikce, i když jsem si pak něco prorazil lokty. samozřejmě jsem taktní a neobíhal bych tam novomanžele jak paparazzi ale jako možnost fotit převážně ze stran je fakt opruz..
    SEZI
    SEZI --- ---
    VASAX: clovece, fotky ze svatby by mne docela zajimaly :) nebude verejna galerie?
    potreboval bych si spravit chut - posledne jsem videl dilo jiste slecny A.T. z Brna, za svatbu si vzala bratru 4.500Kc a tak zmrdany fotky jsem dlouho nevidel. Z exifu - 350D, Interni blesk, vse foceno na "auto"; potom nejaky fujipix (vyssi trida, uz nepamatuju oznaceni) a napodobne, vse na auto. Kompozice totalne v prdeli, dve fotky z obradni sine maji uplne jine vyvazeni bile (takze jedna je jak z pohrbu a druha jak z plaze), na fotkach svatebcanu ktere si sama dirigovala je nejvic videt jeji kabela na vybaveni, no des a hruza...
    svatebcane s mini-kompakty udelali zadarmo o rad lepsi fotky
    POMPO
    POMPO --- ---
    Nejakej tip na online galerii kam pude uploadovat bez ztazenyho klienta?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Ja jsem tak bohaty, abych si kupoval veci s rozumnym pomerem cena/vykon pro me ucely a cetnost vyuziti. nekdy to saha vyse, nekdy je to nize.
    ACID
    ACID --- ---
    :)
    to jde o to ze ty 4x 2600 nejsou az zas tak kvalitni :) rozumna kvalita u AA accu konci nekde okolo 2100 mAh, probatum est
    tohle je o volbe kazdeho soudruha, ja nejsem tak bohaty, abych kupoval levne srajdy
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: Nevim no... oproti kvalitnim 4x 2600mAh za neco malo pres dve stovky dat temer dvakrat tolik za ty eneloopy me moc nebralo.
    na ty nano-trubkone jsem jeste nenarazil. Urcite ne vedome. Vyroba NiMH akumilatoru je v dnesni dobe tak levna a vyhodna ze se snad nikomu v ramci "levnych" veci nevyplati delat jine (tedy az na takove ty svetlometne olovene) a v kvalitnich vecech kde bych je treba i cekal ta cena saha za hranici ktere nerikam "relativne levna". A dostupne pro me budou az budou dostupne jako kdejaka varianta akumulatoru, at uz tuzkáč nebo blok
    ACID
    ACID --- ---
    VASAX: jsou dostupne i relativne levne :) pouzivaji se v rucnim naradi kuprikladu
    AAcka o kterych mluvis jsou prave ty eneloopy a cena neni nijak strasna
    VASAX
    VASAX --- ---
    To ze existuji zacne pro me mit vliv az v dobe kdy to bude masove dostupne a levne :-).
    Jinak co vim tak normalne AA se prodavaji Ni-MH nejaky spesl kde ten samovybijeci proces je nejakych 5%, ale ta cena... :-). Do kompaktu ktery vydrzi dlouho se to oplati, ale do blesku ne :-)
    ACID
    ACID --- ---
    kdyz vezmu po tydnu 1300mAh nixx a chci z nich tahat rekneme 10A, jsou zdechle, Lixx se chovaji pouze nepatrne jinak nez cerstve po nabiti
    je to dano castecne i tim ze Nixx se pri deltapeaku zahrivaji, coz jim k lepsim vykonum pomaha
    pri proudech o kterych je rec ve fotacich je ale tohle zcela nicotne a projevi se znatelne vic samovybijeni.. baterky ala Eneloop se teprve z tohohle pohledu zacinaji jevit rozumne
    Nano accu uz existuji, pouzivam je, ale spis vyuzivam jejich schopnosti dodat proud (zatim 70A, ale pocitam ze to pujde nekam ke 100A)
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: to není terminus technikus, ale muj balbol :). Každopádně snad víš jak probíhá rozpad a při nabíjení znovutvorba, ne? A čím jsou krystaly větší a neforemnější, tím se ve výsledku zformují do méně efektivních tvarů... prto se dělají ty pokusy s bateriemi s nanotrubicemi, protže ty se lépe organizují atp... někde jsem na to viděl krásnou prezentaci, ale nechce se mi rozsáhle googlovat. Kdejakou picovinu clovek vygoogluje hned, ale seriozni vedecke prezentace a calnky, to je casto googlovaci porod...
    ACID
    ACID --- ---
    :-]]]]]
    nejaky odkaz co je to ten efekt reformovanych krystalu by nebyl? :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    To ano, ale zase ne tak moc. Ale co je výrazně nižší, je efekt reformování krystalů při nabíjení kdy se ti zachce. NiMH nemají paměťový efekt jako Ni-Cd, přesto jim ale nějaké častější nabíjení "kdy se zachce" moc nepomáhá. U lionek se s tímto nemusíme moc trápit, naopak by se neměly vyšťavit úplně na dno (teda nevím jak moc je tohle pravda, ale v jistém krajním smyslu to platí o všech akumulátorech...)
    ACID
    ACID --- ---
    u Lixxx obecne to neni takovy problem jako u Nixx technologie.. to samovybijeni je vyrazne nizsi
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: To vim, taky jsem psal "ještě bych dodal". Ale i tak není zanedbatelný a je rozdíl zda baterku zatížíš hned a nebo až za týden ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam