• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    BERNA
    BERNA --- ---
    aha :) tak eos utility, nejak jsem to asi nepostrehl.
    dik
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: a ten je v ramci EOS Utility.
    Normalne nainstalujes cd a pak uz by ty updaty mely jet.

    Fakt je tam jen DDP? nic jinyho? Co to je za lolz CD?
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    BERNA: je tam, jmenuje se to EOS Utility. Mam z toho CD image, schvalne jsem to ted zkousel ;)
    pokud das tu "Easy installation", tak se normalne nainstaluje, a v menu ho pak kdyz pak to "EOS Utility" spustis, tak tam hned v uvodni nabidce mas "Camera settings/Remote shooting"
    BERNA
    BERNA --- ---
    cd mam, ale je tam jen DPP
    ja potrebuju ten remote capture, kterej na CD neni.
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: No tak ten starší má, že...
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: nacisto dat nejdou - musi nainstalovat budto nejake starsi z orig CD (treba klidne od toho 40D), nebo do registru dat klic, ktery se jinak vytvari pri instalaci.

    BERNA: jak rikal vasax, konkretne stahni http://software.canon-europe.com/software/0030936.asp?model= a preplacni tim tu verzi z CD a melo by to byt v pohode
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: google a vlastně přímo canon.cz by ti pomohl...proklikáš se tam až sem:
    http://software.canon-europe.com/products/0010610.asp
    a tam si potahej DPP, zoombrowser EX a hlavne EOS Utility.
    Josu to updatery, ale mám takový neodbytnný pocit že by měli jít nahodit i na čisto...
    BERNA
    BERNA --- ---
    cau panove
    mam nove asi mesic a neco 450d a ted jsem zjistil, jelikoz jsme bral fotak od znamyho z dovozu, ze mi k nemu dal starsi CDcko, co mel k 40D - to jen kvuli aktualizaci DPP.
    no ale zjistil jsem ze tam neni canon remote capture utilitka.
    nenasel by se nejaky dobrak?
    posta
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CUCHULAIN: no to je pravda, mozna ze fakt u extremich vyvazeni bile to clipovani kanalu muze byt no, otazka jestli s tim fakt ten fotak pocita, mozne to je :)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: taky je možný, že jsem to četl v časáku (DIGIfoto).
    pokud na to půjdu hypoteticky, jako že na tom zase tak moc nezáleží, tak vyvážení bílé posouvá složení histogramu v jednotlivých kanálech a pokud některá z barev převažuje např. v jasové oblasti, může změna vyvážení změnit celkovou jasovou složku obrázku.
    pak by to asi vliv mělo :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Logickou bych neviděl, resp přímou. Jenže nikdy nevíš.. proto jsem to samá co ty napsal, ale nedaval jsem tomu takovou jistotu. Muze to byt treba nejaky interni vztah ovlivnujici treba algoritmus výpočtu AE nějakým koeficientem nebo tak (jako jkdyž je třeba zataženo tak nebývají takové velké EV skoky v rámci snímku atp... co my víme :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CUCHULAIN: no ja tedka zbezne proletel manual 450ky a jedine, kde tam spojuji wb a expozici je, ze kdyz si delas custom WB podle urcite fotky, tak musis mit spravnou expozici toho snimku, aby to zafungovalo...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: no jo.. píšou. ale teď ho nemám u sebe, tak nevím kde :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CUCHULAIN: no to je pravda no, ale popravde me fakt nenapada jedina mozna logicka souvislost mezi tim.. (coz samozrejme jeste neznamena ze neni :) ), to fakt v manualu pisou? tipuju to na chubu v prekladu...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: to povidej autorovi manualu :-)
    imho vzhledem k tomu, ze postprocesing ma vliv na vysledny vzhled fotky, muze se s WB pocitat i pri urceni expozice. prijde na to, co je ve firmware :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: jak uz kluci psali zalezi co chces fotit, jestli budes fotit sport, nejaky serie a do rawu, tak tam se rychlejsi hodit muze, jestli budes fotit krajinky, kde vyfotis 5 fotek za celou prochazku, tak je vlastne uplne fuk, jak rychla ta karta je...

    CUCHULAIN: logicky to nastaveni WB nemuze mit na expozici nejmensi vliv, expozice se meri expozimetrem v hledacku jeste pred vyfocenim fotky, zatimco WB uz je vec postprocessingu, ktera se dela az po vyfoceni, kdy procesor musi z dat z cipu "vypocitat" obrazek, no napsal sem to dost zjednodusene, ale snad to chapete... z toho taky vypliva, ze pri foceni do rawu vlastne mate v tom rawu primo data ze senzoru, jeste nezpracovany, takze to "pocitani fotky" vcetne WB uz resite na pc pomoci vaseho softwaru...
    no jeste by vam v pochopeni tohodle mohlo pomoct pochopit, co to vubec to vyvazeni bile je, doporucuju nejaky clanky treba na www.fotoroman.cz
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: to budou asi jen nějaký detaily v jednotlivých barevných kanálech. nejspíš je to zprůměruje a z toho měří expozici. nebo tak nějak.
    žádný velký rozdíly to asi nebudou :-)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    MARTIK: zhruba tak. pokud si pohlídáš přepaly, tak v pohodě :-)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    CUCHULAIN: tak to je super, takže když fotím do raw, úplně můžu nastavení bíle ignorovat, nechat tam třeba auto a zaobírat se tím až v kompu,jo? paráda.
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: údajně ale nějak moc v tom nevidím extra spojitosti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam