• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: no jo.. píšou. ale teď ho nemám u sebe, tak nevím kde :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CUCHULAIN: no to je pravda no, ale popravde me fakt nenapada jedina mozna logicka souvislost mezi tim.. (coz samozrejme jeste neznamena ze neni :) ), to fakt v manualu pisou? tipuju to na chubu v prekladu...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    LAPAK: to povidej autorovi manualu :-)
    imho vzhledem k tomu, ze postprocesing ma vliv na vysledny vzhled fotky, muze se s WB pocitat i pri urceni expozice. prijde na to, co je ve firmware :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: jak uz kluci psali zalezi co chces fotit, jestli budes fotit sport, nejaky serie a do rawu, tak tam se rychlejsi hodit muze, jestli budes fotit krajinky, kde vyfotis 5 fotek za celou prochazku, tak je vlastne uplne fuk, jak rychla ta karta je...

    CUCHULAIN: logicky to nastaveni WB nemuze mit na expozici nejmensi vliv, expozice se meri expozimetrem v hledacku jeste pred vyfocenim fotky, zatimco WB uz je vec postprocessingu, ktera se dela az po vyfoceni, kdy procesor musi z dat z cipu "vypocitat" obrazek, no napsal sem to dost zjednodusene, ale snad to chapete... z toho taky vypliva, ze pri foceni do rawu vlastne mate v tom rawu primo data ze senzoru, jeste nezpracovany, takze to "pocitani fotky" vcetne WB uz resite na pc pomoci vaseho softwaru...
    no jeste by vam v pochopeni tohodle mohlo pomoct pochopit, co to vubec to vyvazeni bile je, doporucuju nejaky clanky treba na www.fotoroman.cz
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: to budou asi jen nějaký detaily v jednotlivých barevných kanálech. nejspíš je to zprůměruje a z toho měří expozici. nebo tak nějak.
    žádný velký rozdíly to asi nebudou :-)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    MARTIK: zhruba tak. pokud si pohlídáš přepaly, tak v pohodě :-)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    CUCHULAIN: tak to je super, takže když fotím do raw, úplně můžu nastavení bíle ignorovat, nechat tam třeba auto a zaobírat se tím až v kompu,jo? paráda.
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: údajně ale nějak moc v tom nevidím extra spojitosti
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    MARTIK: jo, akorát údajně nastavení bílé má vliv na automatické nastavení expozice.
    VASAX
    VASAX --- ---
    však nějakou osmigigovku nebo dvě...

    Jo je to fuk.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    VASAX: no právě, já byl ze začátku spokojenej s 2GB, ale pak jsem přešel na RAW a těch 150 fotek je strašně málo :) Navíc když fotím metodou pokus-omyl :)

    Hele dotaz mimo mísu. Formát RAW by se předpokládam dal diskutovat dlouho a dlouho, tak zkusím jen krátkej dotaz. Když fotnu do RAWu, je opravdu fuk, jakou mám nastavenou bílou, když si to pak zedituju v programu, který s RAWky pracuje?
    VASAX
    VASAX --- ---
    já bych teda koupil menší a rychlejší. Pokud fotíš pomalu, nefotíš sérky atp tak tě class4 talčit nebude ale já bych do toho nešel...
    POkud fotíš do jpg tak tě to moc nevytrhne ale když už máš DSLR tak proč fotit do jpg...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ahoj, vybírám 16GB kartu pro Canon 1000D.
    Vybírám mezi dvěma sandisky:
    http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0C71S8HU5
    Kapacita 16 GB
    Rychlost čtení 15 MB/s
    Rychlostní třída Class 4

    http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0C71S8KV5
    Rychlost čtení 30 MB/s
    Rychlost zápisu 30 MB/s
    Rychlostní třída Class 6

    Rozdíl v ceně je dvojnásobný. Samozřejmě bych rád ušetřil a koupil tu pomalejší a proto se ptám - na kolik při focení využiju tu rychlejší kartu? Nebo spíš na kolik ji využije ten foťák? Jestli těch 30MB není zbytečně moc a jestli to ukládání prostě stejně trvá o něco dýl a nevyužiju to ani při kontinuálním snímání.
    Při kopírování do kompu mi na rychlosti tak nezáleží.
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Taky myslím :-). Ale 40D je tady ot tak jsem to tu neházel, jenom linkem
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: vme vime :) druhou dostala 40D a myslim ze oba po pravu :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Canon získal dvě zlatá ocenění DIWA
    Společnost Canon se může chlubit dalšími oceněními pro své digitální zrcadlovky. Celosvětová asociace spolupracujících webových portálů DIWA udělila ocenění zrcadlovkám Canon EOS 40D a levnějšímu modelu Canon EOS 450D.



    http://www.digimanie.cz/art_doc-7DC841909D688A1DC125750F0040EA30.html
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: no jak rikal pompo, co se tyce tech prechodu tak dva dny zpatky jsme to tu rozebirali, tak si to kdyztak najdi...

    s tema kartama nevim, podle me kdyz nepocitam vlhkost - a tu taky jenom v pripade, kdy je karta pouzivana, tak nejaka zima tomu prece logicky nemuze nic moc udelat...

    jinak konkretni zkusenosti s 1000D v zime asi nesezenes, jednoduse protoze tohle je jejich prvni zima :):)

    to ja ted taky sve 450ce poprve ukazal snih a chudere trosku nateklo do objektivu tak pak pri zoomovani vydavala trosku netradicni zvuky, ale po vyschnuti vpohode :)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    SEZI: jo ty extreme sandisky mám, good business.

    POMPO: díky
    SEZI
    SEZI --- ---
    MARTIK: mozna bych jeste vypichnul vyber dobre pametove karty. nevim nakolik je to reklamni trik (pripadne vyvratte), ale sandisk extreme jsou testovane snad nejak do -15*
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Takze clanky rikaj:
    odolnost proti zime je dobra. odolnost proti mrazu taky. Opravdu kruty mrazy snizujou vykon baterky.
    problemy sou:
    - prechod mraz -> mistnost - zamlzi se to a vysrazena vlhkost je problem. ale to u vseho. prej proti zamlzeni se to dava do igelitaku ale nevim no...
    - slana morska voda je ukrutnej pruser prej
    - slunicko. Prej dlouho polozeny na slunicku se ty cerny plastovy veci ukrutne rozzhavi a to neni vubec dobry. totez za sklem v aute. Ale to je taky u vseho.


    Obecne to nesmi navlhnout a musis se k tomu chovat trochu jako k elektronice.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam