• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    ALESH: Tos jeste nekoukal do takovych Olympusu E-4xx :-)
    ALESH
    ALESH --- ---
    Dneska jsem se v datartu koukal do hledacku 1000d a nechapu, jak tam muze nekdo neco videt... proste "svetlo na konci tunelu" :)
    ACID
    ACID --- ---
    *nepohybujici
    ACID
    ACID --- ---
    hm, tak jaks to podal je to k hovnu a stacilo by one shot a servo.. nebo se servem nejde fotit pohybujici se objekt?
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: AI Focus by mel byt neco jako One shot, ale pri rozpohybovani se objektu, na ktery se zaostrilo, by to melo prejit ve AI Servo.
    ACID
    ACID --- ---
    aha, to jo
    btw, jaky je vubec rozdil AI focus a AI servo? nezaznamenal jsem ho
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: AI Servo.
    ACID
    ACID --- ---
    LAPAK: co presne je sekvencni ostreni? na to jsem snad ani nenarazil
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ACID: myslim prepinani mezi sekvencnim a obycejnym ostrenim...
    no jako ja to taky nemyslel ze by se zboril svet, ale mluvilo se tu o tech rozdilech a ver mi, ze jak si to jednou skusis, tak pak teprv budes vedet o cem se bavim, i kdyz napsany to vypada jako malickost... ale rikam, neni to pro me duvod ten fotak zase menit :)

    GHOSTSTALKER: no co je mi znamo, tak pri nateceni af uz nefunguje, ale mozna se mylim, nicmene tohle se hodne resilo a za nejvetsi problem tech videii bylo prave tohle...
    a ja s tim af systemem myslel treba alespon vsechny body krizovy, to by hned bylo o necem jinem, nemuseji do skoro nejnisi tridy zabudovat nejakou extra novinku...

    VASAX: no tak taky je to reseni, ale treba pri nocnim foceni nekd emimo civilizaci (napr hvezdy apod.) je LV naprosto neocenitelna pomucka a to prave kvuli manualnimu ostreni... ale i takhle furt mas to nastavovani na display a i kdyz se to naucis naspamet a nechavas fotak u oka, tak nejak se pohybovat tim krizovym volicem kdyz to mas u pusy je taky dost krkolomny...

    ale nechapejte me jako ze si stezuju, patri to proste do tehle cenove tridy a mozna hlavne do tehle tridy uzivatelu... jenom vycitam rozdily :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: tak kompenzaci blesku mam na setu, protoze LV nepouzivam, minimalne, ato doma, a kdyz pouzivam blesk tak nepouzivam LV urcite :-)
    NJAL: Jo takhle, to souhlasim...viz třeba MP-E...
    LAPAK: Zmlsal ses a dobre ti tak!
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Kazdy z tech systemu ma nejake svoje "superskla", ktere na druhem nejsou. Nektera L na Canonech, u Nikonu zejmena ten uzasny ultrasirokac 12-24 a take by se naslo par dalsich. Proste prechodem z jednoho na druhy ztratis moznost je (jednou perspektivne) pouzit. Budou Ti nahouby, i kdyby Ti je nekdo rad chtel pujcit...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: no tak AF u videa ma i 5D Mk II... a byl bych uprimne hodne nasranej, kdyby u 500D najednou prisli s novym AF, kdyz 5D Mk II ma stary. Navic dost pochybuju, ze zrovna xxxD rada bude prukopnikem nejakych novych AF technologii.

    Jinak se teda jeste v souvislosti s 500D mluvi o moznosti, ze se tam objevi na ovladani misto sipek klasicky kolecko a la xxD a vyssi,
    ACID
    ACID --- ---
    af myslis vyber bodu? to umi 450 primo v hledacku, ten zbytek ne..
    popravde, tohle mi absolutne jako "problem" neprijde, zmacknout tlacitko, potocit kolcem nebo zmacknout sipku a spoust...
    ale jsem hovno fotografira, wtz :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    ACID: tak treba kompenzaci blesku bych uvital uplne jinak pristupnou, ale pak tim myslim treba i system, kdy teda krom clony casu a isa, vse nastavujes tak, ze zmacknes tlacitko a pres display na pozadovanou volbu najedes sipkama a potvrdis stredovym, mluvim treba o prepinani af, wb, mereni expozice atd.
    na 40D uz to je delane tak, ze tyhle veci (af, wb, iso, kompenzace blesku, seriovy snimani a stejne sem na neco jeste zapomnel) ze mas tlacitka nad stavovym displayem, pro kazdy dve veci jedno, a funguje to tak, ze zmacknes tlacitko a prednim koleckem prepinas jeden parametr, tim koleckem u palce druhej, potvrdis bud zase tim tlacitkem nebo namacknutim spouste... a to se ti vzdy ten parametr ukazuje v hledacku, takze vlastne pri nastavovani ani nemusis oddelavat fotak od oka... samozrejme to jde naucit i s 450, ale uz si nemuzes byt tak jistej, jestli si to tentokrat naklikal spravne...
    jako se 40kou jsem si chvili hral, a i kdyz funkcne vpodstate nema oproti 450ce vubec nic navic, tak to ovladani je na uplne jine urovni, ac se to muze zdat jako maly rozdily, tak uz po te hodince hrani si s tim jsem si dost spatne zvykal zpet na 450 :)
    ACID
    ACID --- ---
    LAPAK: co konkretne nastavujes zdlouhave v menu? 40D jsem v ruce nemel, tak nevim co je primo pristupne
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: zadna revoluce, ale obycejna evoluce, stejne jako tomu bylo doted, podle me neni treba jasat, ale ani si stezovat :)
    osobne + vidim hlavne v 3200isu, vga lcd asi taky bude pekny a diki af pri nataceni videa mozna konecne to nataceni bude vubec pouzitelne, ale zas me neukamenujte, ze ten fotak na to neni, protoze s tim souhlasim...
    ale ten af by si zaslouzil predelat, jinak co me nejvic stve na teto tride, kdyz teda nepocitam velikost, tak to, ze se opravdu snazi co nejvic priblizit fotografovi-novackovi, takze ovladani. vse je zahrabane nekde v menu, coz je mozna super prehledne, ale neskutecne zdlouhave, staci si uvedomit treba nastavovani parametru na 40D apod... ale to proste asi do tehle cenove kategorie patri no...
    zas musim nechat, ze u 450ky konecne udelali iso tlacitko, coz to ovladani znacne zlepsuje, kdyz si uvedomime, ze obcas iso menime casteji jak treba clonu... a hlavne kdo vi, jak se meni iso u 350D tak vi o cem tu mluvim :)
    BERNA
    BERNA --- ---
    jj cisteni snimace je u nikonu zadara
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: Nevim, nejaky nikonista tvrdil ze to maji zadara nebo neco takovyho peknyho...
    ACID
    ACID --- ---
    VASAX: ceny nevim, ale co jsem tak koukal po netu, tak na nikoni servis se snad nadava vic nez na AWH
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: Nikon ma pry cisteni cipu zadara, ne? U kwanonu to musim poslat pres pul republiky a prijde me to jak novy filtr od BW z ebaye :-/
    NJAL: Tak to bych neprekousl, teda rozhodne ne ted kdyz jeste studuju a jsem rad ze jsem rad...
    Tu posledni vetu myslis jak?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam