• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    VASAX: ještě se vrátím k tomuhle. Čemu se tedy říká širokoúhlý objektiv? Já myslel, že ta 18-55mm dá už hodně široký záběr.
    POMPO
    POMPO --- ---
    Testoval sem ten B+W na foceni lesklejch veci s bleskem.
    A fakt veme velkou cast odlesku. Sem neveril jak moc to funguje.
    To samy s mrakama. Krasne je zvyrazni.
    Otazka je jestli je to kyzeny efekt. Urcite obcas ano.
    Zase na druhou stranu proste vezme kus svetla takze delsi casy...

    V ramci polarizaku si myslim ze se prakticky lepsi nedelaj.
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: Mají tam větší marži jak Cinestar na popkornu :-D
    Jinak k té 70-200 už se slunclona už oplatí... chtělo by to nějakého rozumného dodavatele co bude k nám dodávat tyhle HK věci... clony bych určitě nakoupil...
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX: jj.
    Ja ted kupova ET-86, coz je na 70-200/2.8 a z HK i se stativovou objimkou za 1000.
    U nas asi 3x draz...
    Vydridusi...
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: i tak je to pekelne drahy na to co to je a kolik je vyrobni seriova cena ;-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    MARTIK: slunecni clona je na nej EW-60C, kupoval jsem ji v rijnu v Mironetu, kde byla nejlevnejsi (vic nez o stovku levnejsi nez treba Megapixel, Aaron atd.)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: Normální tu, co doporučuje Canon... ale stejně budeš mít normální cilkulární, navíc je taková pidi aby nezavazela v těch 18mm.. já jsem o tom uvažoval, pak jsem si udělal papírovou a nakonec podle potřeby cloním rukou...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    doporučíte mi prosím (konkrétní, nebo jak vybrat) sluneční clonu pro kombo toho setového 18-55mm a polarizáku?
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    B+W ted prodavam za 900.
    Takze muzu prodat.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BERNA: To je blbej napad davat levnymu ostricimu motorku odpor :-). No asi mění ale nijak značně...
    BERNA
    BERNA --- ---
    VASAX: nebo je moznost nastavit polarizak a pri ostreni ho pridrzet.(No asi by se nemel zbytecne pridavat odpor ostricimu moturku) ale to si nedokazu predstavit v praxi. navic nevim, jestli objektiv 18-55 nemeni pri ostreni svoji delku.

    btw na sigma 17-70 polarizak + uchyt pro kood filtr pokud je v ose tak je v pohode, kdyz kood mirne vytocim, tak v rozich je uz videt.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MARTIK: zadny drama, ja s tim setakem a B+W polarizakem odfotil snad 2000 fotek v Kostarice. Je fakt, ze kdyz k tomu jeste pridas slunecni clonu, tak se ten polarizacni filtr hur nastavuje, ale da se to. Proste si na neco zaostris a mirne doladis pootoceni polarizaku tak jak chces. U toho Canon setaku se predni clen otaci jen pri ostreni, pri zoomu ne, takze to neni tak hrozny. Pokud fotis vice fotek na priblizne stejnou vzdalenost ostreni, tak s nim ani hejbat nemusis.
    Zkratka neni to uplne nejpohodlnejsi, ale da se (pokud je ten polarizak jemnej, tak se da i lehce pridrzet dvema prsty a pri tom namacknout a zaostrit)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: a) jestli chceš polarizovat nutně ale bude ti vadit ho nastavit až po tom co zaostříš, tak si kup nějaký kvalitnější základní zoom od sigmy nebo tamronu, které nemají otočný přední člen. Ale Canon seťák není vůbec špatný, za ty peníze je to zlatíčko.
    b) koupíš si polarizák a budeš ho muset po každém větším zaostření přenastavovat... (to bys stejně dělat tak či tak se změnou scény).
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    VASAX: darmo pokus. To je konec můj. Jak z toho ven?
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak já to řeším že si zaostřím a pak doladím polarizák a pak doostřím. Ale chce to polarizák s jemným chodem
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: tak zase to pak bude dělat slušný "random" efekt, že jo :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: No to je problém... víš jak funguje polarizák? A teď si vem že přední člen objektivu, tzn to je ten v kterém je uchycena přední čočka a je na něm závit pro filtry/hoody/... se otáží při ostření (a často i zoomování) kolem své osy.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    VASAX: b) jo je to ten seťák od canonu. Co to je přední otočný člen a proč mne na něj upozorňuješ?
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: a) 18-55 - tomu bych moc neříkal širokoúhlý objektiv. Spíš "seťák". :-)
    b) Není to seťák normálně klasika od canonu? Tak to tě upozorňuji na přední otočný člen.
    c) B+W je teh best.
    BERNA: To samé a taktéž žádné rohy :-)
    BERNA
    BERNA --- ---
    SLIM se kupuje vetsinou na hodne siroka skla. myslim, ze v tvym pripade ho nepotrebujes.
    ja mam odzkousene 2 normalni filtry na sigma 17-70 a pri 17 jsem si nevsiml tmavnuti smimku v rozich.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam