• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CERTICE: Obyčejná fotka není hlavně doménou foťáku, ale fotografa.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    RUSSIANBLUE: no právě že to nechci jenom na rekreační focení :) Ráda fotim vše od přírody až po zvířata,památky,lidi všechno...
    Chtěla bych vytvářet hezký fotky ne obyčejný a tak právě nechci uplně obyčejný foták,proto se bojím ,že mi 1000D nebude stačit
    Ale jelikož s focením jako takovým začínám tak si zas myslím ,že prozatím by mi mohla na pár roků posloužit,,,
    Je to dilema :-)
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    CERTICE: pokud je to na rekreacni foceni, tak klidne i tu 1000. S tim dodavanym VR objektivem = pohoda kombinace. A za usetrene zlataky si muzes poridit, blesk, levny teleobjektiv ci pevnou 50-ku... do startu to staci...

    NJAL
    NJAL --- ---
    MARTIK: 1000D i 450D maji jeden ostrici senzor uprostred a nekolik kolem. V obou pripadech ty krajni se "chyti" na kontrasty budto v rovine vertikalni, nebo horizontalni. Prostredni senzor je krizovy, chyti se na jeden i druhy typ kontrastu. Tady konci spolecne vlastnosti.
    Krizovy senzor u 450D ma ovsem jeste mod vyssi presnosti (pro vertikalni detaily), ktery se aktivuje jenom v pripade, ze na to nasadis objektiv, ktery ma svetelnost f/2.8 a lepsi. Nektere zoomy, ktere jsou treba f/2.8-4.5, se ostri na sirokem konci s vyssi presnosti, uprostred a na dlouhem konci s "normalni presnosti".

    Tahle "vyssi presnost" znamena zmenseni tolerance kalkulace ostreni na tretinu.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    ok tak díky moc za názory!!Ještě o tom popřemýšlím,ale když to vezmu ze všech stran ,asi půjdu do té 1000ovky
    Snad s tím půjde vyfotit ,ale více než pár rekreačních snímků :-)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    NJAL: vysvětli mi prosím konkrétněji výhody ostřícího systému u té 450ky. Taky se v tom moc neorientuju.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CERTICE: no, podle toho co pises a toho, ze se hodne orientujes cenou, tak bych se ani te 1000D nebal, technologicky to jsou +- uplne shodne fotaky, umi vicemene to same a ten nejzasadnejsi rozdil asi pospal njal, plus jeste mensi display, coz ale taky neni zadna hruza...
    NJAL
    NJAL --- ---
    CERTICE: No, pro mne zasadni rozdil je v ostricim systemu, ten ma 450D o tridu lepsi. Hledacek ma 450D take o neco lepsi (vetsi), a 450D ma navic bodove mereni. Jinak jsou to na ty uplne zakladni veci (pomijim u 450D trochu vetsi interni pameti pro meziukladani snimku pri seriovych expozicich, a rozdil v megapixelech), ve kterych se lisi, jinak jsou si hodne podobne.

    Asi by se dalo rici, ze pokud fakt nechces setrit za kazdou cenu, nebo mas pocit, ze to foceni bude trosku vaznejsi nez par rekreacnich snimku, videl bych to na 450D.

    Pravda, ne ze by se vsechno z tech uvedenych vyhod 450D projevilo vzdy - napriklad lepsi ostreni na 450D bude fungovat jenom v pripade, ze se na to nasadi svetelny objektiv. S klasickym setovym objektivem, ktery se bezne dodava, 1000D i 450D ostri plusminus stejne presne.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    Ahoj všem,uvažuji o koupi jednoho z těchto dvou typů fotoaprátu .
    Víc mně láká samozřejmě CANON 450D ,ale hodně uvažuji o typu 1000D kvůli cenovému,pro mně mnohem
    přijatelnějšímu cenovému rozdílu.Chci se zeptat zda je podstatný rozdíl ve vlastnostech mezi těmito typy pro člověka
    jako jsem já ,což znamená pro začátečníka a člověka ,který chce fotit jen pro svou vlastní potřebu a ne
    profesionálně.Bohužel se musím hodně orientovat cenou a tak chci jen vědět,abych nekoupila ted levnější foťák a pak toho nelitovala a nechtěla za krátký čas nějaký lepší(což asi časem stejně přijde:-)
    Omlouvám se možná za hloupý dotaz,ale moc tomu nerozumim,tak se zkoušim ptát.:-)
    Díky za případný reakce!
    POMPO
    POMPO --- ---
    NJAL: Nebud zlej.:P
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: Spis bych rekl ze "due to the unavailability of marketing gimmicks big enough to cover up a complete lack of innovation and presence of unwillingness to add improved features."
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    "A new source is saying Canon will be delaying the release of the 500D until the fall. This is due to the economic landscape."
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    ok díky za názory.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MARTIK: fungovat to bude, ale rozhodne to nema cenu 150ti kacek, kup si pauzak z kacku a za minutku to mas vyrobene....

    BERNA: to odrazene svetlo je rozhodne lepsi, ale musis mit o co odrazet, takze v nizsi mistnosti je to ok, ale venku nebo v hale uz to nefunguje a pak se muze docela hodit tohlecto, pripadne alespon rozrizla bila krabicka na film...
    BERNA
    BERNA --- ---
    bych rekl, ze to nase udelatko od Lapaka bude mit lepsi vysledky.
    QUIP
    QUIP --- ---
    MARTIK: myslim ze funkcionalita by odpovidala tak padesati korunam, vic do toho nema smysl investovat, to si tam pak vazne muzes dat ten pauzak... tohle je jen libivejsi provedeni.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MARTIK: Asi trochu jo. Neni to nic jineho, nez jak jsem si daval pauzak pred blesk kompaktu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: Máš to tam :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: zas tak bych ho nepodcenoval, precejneom jestli ma uhel strelby, aby osvitil 18mm na cropu, tak v te trimetrove mistnosti bych si s centimetrem sem, tam opravdu nedelal starosti...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam