• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    BURAN
    BURAN --- ---
    KALLA: pri dnesnim kurzu dolaru je myslim vyhodnejsi sehnat si nekoho kdo Ti to necha bez DPH.
    KALLA
    KALLA --- ---
    neobjednaval si tu nekdo 450ku pres ebay z US?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Zkusím z toho udělat nějaký výtah...
    BERNA
    BERNA --- ---
    Tu diskuzi ohledne rozdilu 450d a 1000d bych dal na nastenku. A zminku do zahlavi.Preci jenom to v tomto klubu je a bude casta otazka.
    ACID
    ACID --- ---
    VASAX: stary analog z kinofilmove AE-1, 450D ho odpali, komunikace samozrejmne neprobiha
    galerka pro sirokou verejnost neni
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: Máš to tam. Nějaká galerie je?

    BTW co to je za blesk? :-D
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    CERTICE: no takhle, pokud se rozhodujes mezi 450 a 1000, tak tam zadnej rozdil, kterej by ovlivnoval kvalitu fotky vicemene neni, jde tam spis o ten luxus, jako je velkej display nebo o par ostricich bodu u 450ky navic... Ale ty fotky budou uplne stejny, ty fotaky jsou po technicke strance totozny...
    ACID
    ACID --- ---
    *info_eos*
    450D
    Canon EF-S 18-55/3,5-5,6 IS
    Canon EF 70-200/2,8 L USM
    blesk Canon Speedlite 199A
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    Dobrá,dobrá :-)
    Tak díky ještě jednou všem za pomoc!Až bude na světě tak se přihlásím :)
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    CERTICE: jen asi nakupovat v lepsim obchode...
    http://www.megapixel.cz/canon-eos-1000d-ef-s-18-55-mm-is

    v CR vetsinou nakupuju zde, letos je musim pochvalit, ze kdyz jsem si tam kupoval tiskarnu + papiry (samostatne) tak me to nauctovali jako bundle co meli zrovna v akci (o cemz sem nevedel a objednaval samostatne).
    NJAL
    NJAL --- ---
    CERTICE: Jo, tohle je zaklad a tento setovy objektiv (na rozdil od jeho dvou predchudcu) je opticky velmi slusny.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    No prozatím jsem myslela ,že bych si koupila takhle celou sadu ...časem až bych se rozkoukala bych uvažovala o dalších objektivech.
    http://www.digihit.cz/canon-eos-1000d-18-55-is/d-72429/
    NJAL
    NJAL --- ---
    PETD: Prave. A az vyresis nektere objektivy (zejmena 50/1.8 a podobne) zjistis, ze musis zacit resit telo :-)
    PETD
    PETD --- ---
    CERTICE: já 1000D mám, a taky jsem zatím nenarazil na moment kdy by mi tělo nestačilo, myslím si že mnohem dřív než tělo budeš řešit objektivy.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: NJN, jedna z výhod "Canonu" :-).
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    NJAL: zase tam moc me to nezajima, spis sem se chtel dopatrat, proc vlastne pouzivame cirkulační polarizační filtry misto starejch linearnich... vim, ze ve vseobecnem povedomi je, ze s lin. nefunguji nektere AF. tak sem chtel zjisti jak to teda je u modernich pristroju... ale vic se v tom netreba pitvat.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    MARTIK: No chtěla jsem tím říct,že chci fotit úplně všechno.
    Každopádně pokud jsi s ním i ty spokojený,je to pro mě další návnada si ho koupit ;)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    CERTICE: pod pojmem "rekreační focení" si představuju přesně to, co jsi napsala. Mám 1000D a vím, že mne rozhodně nelimitujou nedostatky foťáku či objektivů, ale jen má neznalost.
    NJAL
    NJAL --- ---
    RUSSIANBLUE: Fazovy posun se spocita jen jednou, pokud to jde. Pokud to nejde, dela se focus hunting a pocita se az potom. Pak se nastavi objektiv a nic dal se uz nekontroluje.

    Detekce kontrastu probiha neustale za nastavovani objektivu. Jinak teda mi neni jasne, na co se presne ptas.

    To, ze tu neni Xmeda, neni zadna skoda, to je luxus Canonskych klubu ;-)
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    NJAL: a co ostreni podle fazoveho posunu...to canoni AF nijak nevyhodnocuje?! Podle kontrastu je to v rezimu "live wiev"....ne?! skoda, ze tu neni Xmeda, ten by nam to vysvetlil. Pro me jako "fotografa" je stejne jedno, co se v fotaku deje, hlavni, je aby ostril a meril. Vic naroku nemam....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam