• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    námět na anketu: zajímalo by mne v jakém módu nejčastěji fotíte. M, Av nebo ten třetí, který si nepamatuju, jelikož ho nepoužívám.

    A vůbec by mne zajímalo, jak postupujete při nastavování expozice.
    Ja jako amatér jedu takhle:
    Když nemám stativ či oporu stolu, nastavím závěrku na 1/160. Nejčastěji fotím lidi, zvolím teda nejmenší clonu (u seťáku tak 3,5-5,5). Pokud je slunečno, nastavím ISO na mimimum. Namáčknu, mrknu do hledáčku. Kontroluju tu zleva doprava pobíhající čárku. Snažím se jí dostat doprostřed. Pokud je vlevo, zvýším ISO. Pokud je slunečno, zvýším clonu. Pokud je fakt moc slunečno, zvýším i dobu závěrky.

    Snad jsem vás moc nevyděsil. :)) Jak na to jdete vy? Vypěstuje si člověk časem takový grif, že se rozhlédne a hned ví, jak co přesně nastavit bez nějakých kontrolních fotek?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Bohužel.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MARTIK: Obavam se, ze tohle nejde. Alespon na me 350D to neslo. Takovy luxus Canon lowendarum neposkytuje...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    dotaz:
    Jde u canonu 1000D v Manualním režimu vyměnit způsob volení doby závěrky / clony? Když točím tím kolečkem, měním závěrku. Když přidržím tlačítko (nad výběrem bílé) a točím kolečkem, měním clonu. Jde to nějak prohodit? Tedy abych při volení clony nemusel držet to další tlačítko a při výběru závěrky jo?
    BURAN
    BURAN --- ---
    HYSTERIA: jak daleko s nim doblejsknes, resp. na jakou vzdalenost je jeste ucinnej?
    VASAX
    VASAX --- ---
    DXXE: canon má takovou mřížku, podle které osvětluje a ostří... rád bych si na tohle téma přečetl něco odbornějšího, ale logickou ůvahou mi přijde že takhle líp ostří na širší ohniska
    DXXE
    DXXE --- ---
    Super...moc by me zajimalo jakym zpusobem sviti ve tme aby mohl AF zaostrit. Predpokladam ze tam budou nejake LEDky...ale nikde v materialech neumim tuhle informaci dohledat... Bohuzel je tahle funkce pro me naprosto klicova...
    DXXE
    DXXE --- ---
    Uvazuju o nakupu blesku METZ MB 48 AF-1...mate nekdo s timto bleskem zkusenosti? Hlavne by me zajimalo jakym zpusobem je realizovane asistencni svetlo pro autofocus za spatnych svetelnych podminek...
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    _AMBRA_: jestli nechavas jalbum, aby tu fotku resizoval, tak tam asi bude ten problem
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Co se mych zkusenosti s postprocessingem tyce, nez pouzivat nastroje typu jas a kontrast, je dobre mit neco, co umi nastroje "Krivky" (curves) a "Urovne" (Levels), a take nejakou gamma korekci. Neco k tomu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Ale jo, nenech se hned vylekat :-D
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    To jsem zas něco plácla,pardón :))) odmlčuju se :)))
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AMBRA_: komprese jpg + spatyn resize alg. Thats all
    VASAX
    VASAX --- ---
    CERTICE: přeostřený by to vypadalo jinak...
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    CERTICE: preostreny?! wtf :)
    myslis-li nevyvazenost jasu a kontrastu, tak to je potom mozne...

    ale i u jinych fotek si "hraju" s jasem a kontrastem, ale jen na tech ernobilych mi to dela pixlovej eklhavt

    CERTICE
    CERTICE --- ---
    VASAX: hihi :))) tomu nerozumim nó
    VASAX
    VASAX --- ---
    CERTICE: žádný "přeostřený jakoby" :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AMBRA_: Jasne. No, asi to bude fakt resizem. Bude to chtit nejakou s interpolaci.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    _AMBRA_: To mi taky dělalo,podle mě je to přeostřený jakoby
    _AMBRA_
    _AMBRA_ --- ---
    NJAL: presne jak pise VASAX...., kdyz kouknes na vetve, vidis takovy malilickaty kosticky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam