• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BIOH: to sem ted taky asi den resil, restarty, reinstalace apod. nepomahaly, zafungovalo az nainstalovani s eos utility i DPP a zoombrowser :(
    BIOH
    BIOH --- ---
    no jasně to připojim ale v eos utility nemam povolenou tu remote shooter

    VASAX
    VASAX --- ---
    Asi tak. Zkušenosti mám hojné, bezva se na tom stackuje makro :-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    mela by stacit canon eos utility a usb kabel
    BIOH
    BIOH --- ---
    no nevim jak na to vubec :-D
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    jaky zkusenosti si predstavujes, kromtoho, ze to funguje? :-D
    BIOH
    BIOH --- ---
    nemáte někdo zkušenosti s připojením foťáku k pc a s živým náhledem na monitoru - kdyžtak pošta díky :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Utekla mi tam ještě jedna věta... debilni notebooky s nevypnutelnym touchpadem... :-D
    GHOSTSTALKER: právě proto mě tehdy zarazilo to že někdo používá "pevný" čas :-DD
    BERNA
    BERNA --- ---
    GHOSTSTALKER: tak to samozrejme :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    BERNA: tak to asi dost zalezi, kde fotis, co fotis a jak to fotis :)
    BERNA
    BERNA --- ---
    MARTIK: uh fotit na 1/160, to bych asi fotil jen ISO 800 nebo 1600
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    MARTIK: jednoduse, kdyz mas objektiv treba na 50mm ohnisku, tak cas, aby to nebylo mazle, by mel byt maximalne 1/80s (1/50mm x 1,6 crop)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    VASAX: no těch 1/160 tam mám, abych měl jistotu, že to nebudu mít mázlý. Té větě s obrácenou hodnotu při přepočtu na crop (nebo co) nerozumím. Jde to v několika větách vysvětlit abych nemusel hned googlit?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: myslis, ze bych se na to jinak ptal?:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: A nepovedlo?
    SHUBIN: To už jsme tu pomalu udělali :-)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: jasny, do tabulky to lip neudelas, to by musel kazdej napsat slohove cviceni co jak foti :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: jo, odzkousel :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: Je, nejdřív jsem to chtěl udělat jinak, ale tohle je IMO celkem jednoduchá varianta, a i tak je gigantická :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN:
    GHOSTSTALKER: já si myslel že jsi si to pořádně ani nečetl, atak jsem na to podruhé upozornil (nepsal jsem DODRŽET, ale udržet.. tzn že nepotřebuje třeba na seťáku mít zbytečně takhle krátký čas, aby udržel stabilní obraz..) ale co čert nechtěl, zase nic. Co ja vim tak o prevracene hodnote ohniska se lidi bavi v ramci "neroztreseni" obrazu.
    A ty neodzkoušené tipy, odzkoušel jsi je alespoň ty?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: v tom pripade sorry, nejak jsem vypustil to, ze to dela kvuli stabilizaci a to tvoje, ze by mel "udrzet prevracenou hodnotu ohniska" jsem bral vyznamem tak, ze by tu hodnotu mel "dodrzet a drzet se ji", ne jako "udrzet" fyzicky :)

    A v PS klubu predvadim akorat to, ze hledam nejakou funkcni odpoved, ne neodzkousene tipy.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: ono je to stejne trosku slozitejsi, aspon ja proste na ruzne druhy foceni mam ruzne hlavni rezimy, a to se v tabulce definuje tezko :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam