• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: myslis, ze bych se na to jinak ptal?:)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: A nepovedlo?
    SHUBIN: To už jsme tu pomalu udělali :-)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: jasny, do tabulky to lip neudelas, to by musel kazdej napsat slohove cviceni co jak foti :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: jo, odzkousel :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: Je, nejdřív jsem to chtěl udělat jinak, ale tohle je IMO celkem jednoduchá varianta, a i tak je gigantická :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN:
    GHOSTSTALKER: já si myslel že jsi si to pořádně ani nečetl, atak jsem na to podruhé upozornil (nepsal jsem DODRŽET, ale udržet.. tzn že nepotřebuje třeba na seťáku mít zbytečně takhle krátký čas, aby udržel stabilní obraz..) ale co čert nechtěl, zase nic. Co ja vim tak o prevracene hodnote ohniska se lidi bavi v ramci "neroztreseni" obrazu.
    A ty neodzkoušené tipy, odzkoušel jsi je alespoň ty?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: v tom pripade sorry, nejak jsem vypustil to, ze to dela kvuli stabilizaci a to tvoje, ze by mel "udrzet prevracenou hodnotu ohniska" jsem bral vyznamem tak, ze by tu hodnotu mel "dodrzet a drzet se ji", ne jako "udrzet" fyzicky :)

    A v PS klubu predvadim akorat to, ze hledam nejakou funkcni odpoved, ne neodzkousene tipy.
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: ono je to stejne trosku slozitejsi, aspon ja proste na ruzne druhy foceni mam ruzne hlavni rezimy, a to se v tabulce definuje tezko :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    anketa is on... trošku rozložitější, když se odhlasuje... za pár dní to přesunu na nástěnku
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: O co ti jde? Předvádíš to samý, co v Adobe PS klubu... ja jsem se jen pozastavoval nad tím že pro někoho existuje nějaký jednotný čas závěrky. A taky opomíjíš to, že to řešil ve spojitosti se stabilizací obrazu (tím ale nemyslím tu pomůcku v objektivu), a ne s expozicí...
    BERNA
    BERNA --- ---
    AV nebo M. ISO se snazim taky drzet dole, clonu podle sceny. Korekce expozice podle podminek.vetsinou v ty minusjednytretine
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ja jsem to vyzkousel asi tak trikrat a prijde mi to docela k nicemu :)
    ACID
    ACID --- ---
    GHOSTSTALKER: aha, dik, budu s tim muset zaexperimentovat
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ACID: zmeri to vzdalenost predmetu za vsema focus bodama a zacloni to tak, aby bylo vsechno in focus, potom nastavi odpovidajici cas.
    ACID
    ACID --- ---
    MARTIK: v hale se 70-200 striktne na Av a 2,8, se setakem tamtez obvykle taky a co nejvic otevrit, pokud vychazi prilis dlouhe casy, prepinam na Tv a nastavim aspon 1/10 nebo rychlejsi. Na nektere fotky primarne Tv a na par M (nocni fotky atd..). P nepouzivam.

    Poradne jsem nepochytil jak funguje A-DEP mod.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: mne ta tvoje poznamka prijde proste naprosto mimo... uz jen proto, ze bych za slunneho dne i s tim setakem na 1/160 vyfotil jenom bilej flek... a zavrit to na F22 opravdu ee. Stejne tak, pokud foti neco v pohybu

    -> treba na tom setaku potrebuje mit kratky cas a treba to neni vubec zbytecny
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: tak v tomhle klubu je 10mm ohnisko (kdo tady má takový objektiv?) 16mm, to zaprvé. A za druhé klidně tam může mít 1/4000, když se mu to hodí, to je jen poučka, žádné dogma. nepsal jsem DODRŽET, ale udržet.. tzn že nepotřebuje třeba na seťáku mít zbytečně takhle krátký čas, aby udržel stabilní obraz... obzvlášť s IS to má cca 1-2 EV k dobru v rámci tohohle objektivu...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: a proč by nemohl mít hodnotu menší? Jako chudák, kdyby fotil třeba na 10mm ohnisku a musel striktně držet čas 0,1s :-D

    Jako tohle pravidlo je jenom teorie, nic tasaného do kamene, od čeho by se nedalo odchýlit.
    VASAX
    VASAX --- ---
    já jdu s ISO "dolů" jen pokud není zbytu...
    Expozimetr, vy čárky :-)... no a ne vždy se mu dá věřit... ať žije LCD :-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    MARTIK: skoro porad na M. nejdriv nastavim ISO, podle podminek, pak si nastavim clonu nebo cas podle toho co fotim a honim carku :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam