• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Můžeš se pustit do diskuze, rád si to přečtu a zareaguji a určitě se někdo připojí. :-)
    Já zrovna odcházím, koupil jsem si brašnu - trojúhelník od Lowepro, akorát na 450D a 55-250ku, tak jdu ven, třeba něco ulovím :-).
    Na nástěnku tě hodím po návratu.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak sem tu, a rovnou me muzes dat na nastenku :)
    C450D, Canon 18-55/3.5-5.6, Canon 50/1.8 Mk II, Canon 430EX, Meike Battery grip :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    POMPO: Njn... :-) Ale take si uvedom, ze lidi zpravidla nezverejnuji statistiku, kolik maji podelanych fotek, a ty take nezverejnuji, takze proto se muze zdat, ze nadavaji, a pak s tim stejne kouzli zazraky, takze vlastne nadavaji z nepochopitelneho duvodu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: Mi přijde že se tam kritizuje Canon víc jak v Nikon klubu :-D.
    "a dalsi den ty lidi vyrazi ven, a tema jejich ostudnejma aparatama nafoti dalsi fotky.:D"
    Přesně! :-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    je fakt, ze to je klub, kde se na Canonu nenechava snitka sucha.:D

    a dalsi den ty lidi vyrazi ven, a tema jejich ostudnejma aparatama nafoti dalsi fotky.:D
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: Paralelně čti Canon klub, tam se tohle (mimo baterky, iso a další nehynoucí támata) pravidelně propere :-)
    ACID
    ACID --- ---
    MARTIK: je to ku*va poznat ;)
    NJAL
    NJAL --- ---
    POMPO: Ja mam zase oboji - mam 20/2.8 a 85/1.8 s ring USM, a pak 70-300 IS s micro USM.
    POMPO
    POMPO --- ---
    NJAL:
    Zase sme o kus chytrejsi.
    Oba dva my USM maj to lepsi no..
    NJAL
    NJAL --- ---
    MARTIK: Mno, pozor na jednu malickost - je to CASTECNE reklamni lakadlo - protoze USM motoru jsou 2 druhy, jeden opravdu rychly, o jakych mluvi POMPO, to jsou "ring USM", a pak jeden pomalejsi, ktery se jmenuje "micro USM".

    Micro USM neni tak rychly, protoze to neni prstenec ("ring") kolem objektivu bez soustavy prevodu s ozubenymi kolecky, ale ma to ta ozubena kolecka, ackoliv hnana USM mikromotorem.

    Canon tyto 2 varianty nerozlisuje a obe prodava pod nazvem USM.

    Daji se rozlisit tak, ze si clovek zjisti, jestli objektivu muze do automatickeho motoroveho ostreni zasahovat otacenim ostriciho prstence, rika se tomu "full time manual" (FTM). Pokud to objektiv ma, tak ma ring USM.

    Pozor, jedina vyjimka - EF 50/1.4 ma FTM, ale micro USM. :-)
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Zrovna tohle smyls ma.
    Kamos to pouziva na foceni ptaku v letu a vpohode.
    Ten k tomu teda ma 1DII
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    POMPO: super, prostě mně zajímalo, jestli to má nějaký smysl a zda to není jen nějaké reklamní lákadlo.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Nevim co je to "ultra sonicky" rychle.
    Ale je to rychlejsi nez HSM od Sigmy a se setakem se to neda srovnavat.
    Celkove to ostri velice rychle. Pouzivam to na sport a omezeni pak nastava v tom, ajk dobre a rychle zaostri telo...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Prosím vás, to USM ostření u canon objektivů, jak moc je to dobré? Tedy, ostří to fakt "ultra sonicky" rychle? Třeba v porovnání se seťákem 18-55?
    POMPO
    POMPO --- ---
    A nespamuj to vsude.
    POMPO
    POMPO --- ---
    CONNAVAR:
    2. Canon EOS 500D - nový model ovšem zde je vyšší pořizovací cena. ( že umí video a má více mpx mě vůbec nezajímá, spíše mi jde o kvalitu fotky samotné )

    Pravdu mas, soudim ze je to predrazene zbozi, ktere se snazi lakat na video. Kvalita fotky neni lepsi. Chces-li lepsi fotku za tyhle penize zvol 40D.

    450D, 400D, 1000D : velice obdobne modely. Nechapu poznamku nizsi ISO.
    Co te vadi?
    Moc sumi? Zvol lepsi radu (40D).
    Nejde nastavit vyrazne zasumene ISO 3200? To nepovazuji za prilisnou nevyhodu.
    CONNAVAR
    CONNAVAR --- ---
    hojte všem, chtěl bych si pořídit novou zrcadlovku jen nevíp pro jakou se rozhodnout. Rád bych Vás poprosil o radu. Jestli můžete napsat pár řádků ke každému z nich popřípadě je mezi sebou mírně porovnat. Jde mi o fotografování krajiny, sportu a nějaké to lehké makro ovšem k tomu si samo koupim objektiv. Cena přístroje by neměla překročit hranici 25ti tisíc. Moc děkuji všem kteří odpoví ať již sem nebo do mailu.

    1. Canon EOS 450D - zaběhnutá klasika jediné co mi vadí je nižší iso
    2. Canon EOS 500D - nový model ovšem zde je vyšší pořizovací cena. ( že umí video a má více mpx mě vůbec nezajímá, spíše mi jde o kvalitu fotky samotné )
    3. Sony DSLR-A350 - zajímavý je výklopný display
    4. popřípadě doporučte nějaký ekvivalent k těmto zmiňovaným, jen jestli můžete pak napsat v čem by byl lepší ( kresba, šum atp .. )
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: Zkoušel jsem na chatě z nudy ten můj DIY remote :)
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Bomba.:D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam