• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: nejak podobne to mam. Kdyz bych mel terovy diskovy pole, tak do tech rawu i fotim, takhle fakt jen dulezity veci.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: jo.. teď jsem myslel jpegy v AdobeRGB :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: Abych neměl terabajt RAWů tak ukládám ve vysoké kvalitě jpegy v AdobeRGB. Vyloženě jen u spešl fotek si nechávám RAWy... zase nejsem nějaký profi fotograf abych tohle hrotil...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: no jasně. v tom případě je fajn si zálohovat originál :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: NO já bych do sRGB nepřeváděl, kdybych nemusel.. bohužel prohlížeče a spoustu programů s nějakými profily nepočítá a všechno to interpretuje jako sRGB... pak se stane to, že vypadají jinak.
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: U focení je to fuk protože stejně fotím do RAWu...
    No já občas zpětně s tím ještě něco dělám a tak, takže všude pracuju v AdobeRGB, a když pomineme ztrátu jpeg komprese tak dochází k redukci při přechodu na sRGB, opačným směrem ten rozsah už nedoženu.
    Do tisku je myslím jedno jestli posíláš ARGB nebo sRGB, tak pak stejně proběhne u nich přechod do CMYK a ten záleží už od výbavy co tam mají
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: má to význam? imho tak dochází ke ztrátě barev.
    fotit do AdobeRGB se vyplatí jen pokud z toho chceš přímo tisknout.
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Tak pro mě je to meziskok. Pak resajzuju a převádím do sRGB ...
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: tusim ze to umel uz v 9ce, mozna i driv. Jinak myslim ze export do jpegu v adobergb je z praktickych duvodu docela zbytecny, protoze stejne uz z toho zas o tolik vic nevytahnes. Ja jpeg beru proste jako format, na kterej po exportu uz nesahnes a je jenom na poslani nekomu atd.
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: OK, já mám všechny své jpegy z DSLR v AdobeRGB a bohužel minimum prohlížečů je dokáže pak zobrazit korektně, znají jen xRGB a když to na to plesknou tak se to barevně posune
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: jojo.. alespoň profi verze 11. nevím, jak ostatní.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jen takový dotaz - umí zoner pracovat s AdobeRGB versus sRGB a převádět je mezi sebou?
    ACID
    ACID --- ---
    LAPAK: ad resize, taky pouzivam zonera, presne stejne duvody
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    me se fakt hodne osvedcil acdsee pro, oproti ostatnim sw opravdu docela rychle pracuje s nahledama rawu, repketive si vytahne nahled co je primo v rawu a dal nic nezpracovava, takze moje vyvolavani probiha tak, ze nejdriv vsechny fotky projedu v acdsee a otaguju si (pomoci jednoduchych klav. zkratek) fotky, ktery vubec chci vyvolavat, pripadne kdyz mam vic kategorii... Pak uz v acdsee jenom reknu filtruj vsechny co maji ten a ten tag a vsechny je hodim do ACR... Nerikam ze je nejdokonalejsi, ale prace s nim mi prijde nejsviznejsi, jak co se tyce nahledu, tak nastavovani samotneho... Jo a jeste dodam ze na zmensovani pouzivam zonera a jeho Supersampling, nevim jestli je to jenom muj subjektivni nazor nebo neschopnost, ale nikdy se mi nepovedlo nastavit PS resize a sharpen tak, aby se to tomu vystupu ze zoneru vyrovnalo...
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHUBIN: Aaaa, tak to je pak jasne. Na druhou stranu, to, ze aplikace implementuje MT, jeste neznamena, ze je ochotna delat na vice souborech nez jednom, coz opet prakticky nevyuzije vicejadro nez 2jadro... Ale to jsme OT ;-)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    SHUBIN: koukam ze pisu jak tatar... cas jit spat :)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: no jo, ja pri poslednim upgrade prozirave poridil uz dvoujadro, ted se hodi :)


    NJAL: DxO multi-threading podporuje, Bibble taky (pro verze).
    konkretne DxO na dvoujadru jede na kazdem jadre jeden raw, coz se pri jeho opravdu hodne velke pomalosti docela hodi :)
    zrovna tohle je oblast kde se multi-threading opravdu hodne hodi, a docela casto se pouziva (a navic je jeho implementace vcelku jednoducha). By mne zajimalo kdy nekdo implementuje CUDA a podobne.

    jinak jeste ad DxO - podporuje MT i pri nastavovani uprav fotky, jedno vlakno se stara o GUI, druhe na zaklade toho prubezne aktualizuje upravovane foto. opet - pri jejich rychlosti vicemene nemeli na vyber :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHUBIN: No, esli je ten soft udelany blbe (=vzdy opravdu maka jediny thread), tak Ti nepomuze ani sestnactijadro...
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: Mě o dvoujádru :-). Ale to veškeré raawy.. a já nespěchám :-)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: jo, DxO mne donutilo zacit premyslet o nakupu ctyrjadra :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam