• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jen takový dotaz - umí zoner pracovat s AdobeRGB versus sRGB a převádět je mezi sebou?
    ACID
    ACID --- ---
    LAPAK: ad resize, taky pouzivam zonera, presne stejne duvody
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    me se fakt hodne osvedcil acdsee pro, oproti ostatnim sw opravdu docela rychle pracuje s nahledama rawu, repketive si vytahne nahled co je primo v rawu a dal nic nezpracovava, takze moje vyvolavani probiha tak, ze nejdriv vsechny fotky projedu v acdsee a otaguju si (pomoci jednoduchych klav. zkratek) fotky, ktery vubec chci vyvolavat, pripadne kdyz mam vic kategorii... Pak uz v acdsee jenom reknu filtruj vsechny co maji ten a ten tag a vsechny je hodim do ACR... Nerikam ze je nejdokonalejsi, ale prace s nim mi prijde nejsviznejsi, jak co se tyce nahledu, tak nastavovani samotneho... Jo a jeste dodam ze na zmensovani pouzivam zonera a jeho Supersampling, nevim jestli je to jenom muj subjektivni nazor nebo neschopnost, ale nikdy se mi nepovedlo nastavit PS resize a sharpen tak, aby se to tomu vystupu ze zoneru vyrovnalo...
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHUBIN: Aaaa, tak to je pak jasne. Na druhou stranu, to, ze aplikace implementuje MT, jeste neznamena, ze je ochotna delat na vice souborech nez jednom, coz opet prakticky nevyuzije vicejadro nez 2jadro... Ale to jsme OT ;-)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    SHUBIN: koukam ze pisu jak tatar... cas jit spat :)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: no jo, ja pri poslednim upgrade prozirave poridil uz dvoujadro, ted se hodi :)


    NJAL: DxO multi-threading podporuje, Bibble taky (pro verze).
    konkretne DxO na dvoujadru jede na kazdem jadre jeden raw, coz se pri jeho opravdu hodne velke pomalosti docela hodi :)
    zrovna tohle je oblast kde se multi-threading opravdu hodne hodi, a docela casto se pouziva (a navic je jeho implementace vcelku jednoducha). By mne zajimalo kdy nekdo implementuje CUDA a podobne.

    jinak jeste ad DxO - podporuje MT i pri nastavovani uprav fotky, jedno vlakno se stara o GUI, druhe na zaklade toho prubezne aktualizuje upravovane foto. opet - pri jejich rychlosti vicemene nemeli na vyber :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHUBIN: No, esli je ten soft udelany blbe (=vzdy opravdu maka jediny thread), tak Ti nepomuze ani sestnactijadro...
    VASAX
    VASAX --- ---
    SHUBIN: Mě o dvoujádru :-). Ale to veškeré raawy.. a já nespěchám :-)
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    VASAX: jo, DxO mne donutilo zacit premyslet o nakupu ctyrjadra :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    EKRAMUS: tak já fotky spravuji normálně podle adresářů a tak, takže ty indexovací, tagovací a bůhvíjaké funkce LR nepotřebuji, tak se držím ACR. Vyvolávat v DPP bych nechtěl, ale sem tam jednou za čas z tama nějaký ten tiff vypustím, protože umí vyvolat přesně to, co je v jpeg náhledu - tzn tak jak to bylo vyfoceno, což se mi občas v ACR nedaří dosáhnout. DxO mám taky rád, jeho korekce jsou úžasné, ale jeho workflow mi moc nesedí... zato dokáže zaměstnat procesor na 100%
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    VASAX: Lightroom mi nesedel hlavne tym, ze musis dodrziavat jeho workflow. Nakoniec teda pouzivam Aperture hlavne ako uloziste fotiek a nasledne ich vyvolavam bud v RPP alebo DPP (a tieto zase ukladam do Aperture). Tym mam zabezpecene jak tagovanie, hodnotenie a filtrovanie fotiek, tak aj rozumnu kvalitu.
    VASAX
    VASAX --- ---
    EKRAMUS: RT je pořád ve vývoji, lightroom... co ti na něm nesedělo? Bible je opravdu dost složitá, ale dají se s ní dosahovat skvělé výsledky...
    můj workflow je IrfanView - ACR - Photoshop
    SHUBIN
    SHUBIN --- ---
    GHOSTSTALKER: DxO je super, jen mi u nej vadi dve veci:
    pokud fotim vevnitr s bleskem (C 40D), tak nejsem schopen vybrat profil, ktery by mi vyhovoval - budto je to bez barev, nebo je silne presaturovana kuze lidi.
    druha - kdyz vybiram fotky do projektu, tak se musim orientovat podle thumbnailu, coz je dost naprd...
    takze na druhem monitoru mam otevrenou bibbli a podle ni vybiram :)

    nejake tipy co s tim? tohle jsou jedine dve veci, proc jeste mam bibbli :)
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    GHOSTSTALKER: Je to vyrazne subjektivne =) Ked ale s niecim pracujem, tak chcem, aby sa mi s tym pracovalo dobre..
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    rofl... "divne prostredi"... no jak myslis :). Asi at si kazdy dela v tom, co mu nejvic vyhovuje... Muj workflow je DxO->Lightroom->Photoshop a nemuzu si stezovat.
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    VASAX: IMHO je to teda hlavne otazka casu potrebneho na dosiahnutie rozumneho vysledku.

    Skusal som Lightroom (divne prostredie), Bible (divne prostredie), Raw Therapee (padave), dcraw (chybajuca spatna vazba). Vystup si pamatam akurat z dcraw, zvysne ma nijak extra nezaujali.

    Pravidelne pouzivam Digital Photo Professional (divne prostredie, malo kontroly nad vysledkom, ked sa zadari, pekne farby a kresba), RPP (relativne rychle spracovanie s podla mna najlepsou kvalitou vystupu), Aperture (dobre prostredie na organizaciu fotiek, ale slabsi RAW konvertor)
    VASAX
    VASAX --- ---
    EKRAMUS: To co někde vystavují mě nezajímá... zajímá mě spíš jaké další foto vyvolávače jsi zkoušel, naučil se s nimi a porovnal. Všechno tohle co jsi zmiňoval se dá jednoduše ovlivňovat parametry nastavení...
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    VASAX: Ak myslis tu vysledkoch, ktore stoja za to, tak napr. http://www.raw-photo-processor.com/RPP/Examples.html

    Ale inac fotky vyzeraju viac ako vyvolane z negativu. Maju plynulejsi prechod v jasoch, farby mi subjektivne pridu tiez krajsie. Lepsie sa na to pozera..
    VASAX
    VASAX --- ---
    Tu poslední větu prosím rozveď
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    raw photo processor.. je free, ale bohuzial len na mac.. :/ ale vysledky stoja za to
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam