• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    ACID: Nepotřebuju webgalérku :-). Jen jsem chtěl aby to při tom resize (aplikovat na všechny v okně resize)...
    a taky jak se jednoduše převádí z ARGB na sRGB? jsem to tam teda nakonec nikde nenašel...
    ACID
    ACID --- ---
    VASAX: pri vytvareni webgalerky je to v moznostech u obrazku
    davkove zmensovani samo o sobe jsem snad nedelal
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jak donutit zonera aby je při resajzu ukládal jako kopie nebo do jiné složky?
    CYPPISEK
    CYPPISEK --- ---
    MURHAAYA: mazec :-)
    ACID
    ACID --- ---
    vypada to jak modelova zeleznice :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: jo ták :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Tak tam je to snad jedno jestli A nebo s ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: no jako ze rawy taky fotim do sRGB, kdyz uz na to dojde.

    Jinak tomu co fotim rikam spotrebni fotografie, po tydnu po tech fotkach nikdo ani nevzdechne
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: "taky sRGB" ?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: aha. to ja ty akce fotim do jpg, nizsi komprese sRGB a kdyz mi o neco jde (treba nejaky hellacky akce, nebo kdyz nedejboze vytahnu fotak na svetlo denni .)) tak normalka do rawu, taky sRGB
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: To zase ne. Fotit jedině do rawu, ale uskladňuji převedené jpegy...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: nejak podobne to mam. Kdyz bych mel terovy diskovy pole, tak do tech rawu i fotim, takhle fakt jen dulezity veci.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: jo.. teď jsem myslel jpegy v AdobeRGB :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: Abych neměl terabajt RAWů tak ukládám ve vysoké kvalitě jpegy v AdobeRGB. Vyloženě jen u spešl fotek si nechávám RAWy... zase nejsem nějaký profi fotograf abych tohle hrotil...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: no jasně. v tom případě je fajn si zálohovat originál :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: NO já bych do sRGB nepřeváděl, kdybych nemusel.. bohužel prohlížeče a spoustu programů s nějakými profily nepočítá a všechno to interpretuje jako sRGB... pak se stane to, že vypadají jinak.
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: U focení je to fuk protože stejně fotím do RAWu...
    No já občas zpětně s tím ještě něco dělám a tak, takže všude pracuju v AdobeRGB, a když pomineme ztrátu jpeg komprese tak dochází k redukci při přechodu na sRGB, opačným směrem ten rozsah už nedoženu.
    Do tisku je myslím jedno jestli posíláš ARGB nebo sRGB, tak pak stejně proběhne u nich přechod do CMYK a ten záleží už od výbavy co tam mají
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    VASAX: má to význam? imho tak dochází ke ztrátě barev.
    fotit do AdobeRGB se vyplatí jen pokud z toho chceš přímo tisknout.
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Tak pro mě je to meziskok. Pak resajzuju a převádím do sRGB ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam