• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    BURAN
    BURAN --- ---
    EKRAMUS: driv jsem taky tridil az doma ale posledni dobou se mi vyplaci mazat to rovnou, nebo v nejakym mezicase, ta casova uspora u kompa pak je znacna. ale to neresi tvou neduveru v nezalohovana data - o spolehlivosti SD toho moc nevim, me zatim nezradila :)
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    BURAN: Nejak po tom umretom disku v notebooku nemam doveru v nezalohovane data. A tych fotiek bude urcite viac ako 100, triedit budem az potom.
    BURAN
    BURAN --- ---
    EKRAMUS: a proc ne SD karta? je to nespolehlivy? nebo planujes privezt z hor vic jak 100 fotek ?
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    CUCHULAIN: Notas bol povodny plan, ale vcera mi v nom umrel disk.. A dva fakt nepotrebujem.. :D
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    CUCHULAIN: to už je skoro rok.
    nebo si kup křovinořez. k němu takový noťas přidávají :-))
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    EKRAMUS: jsem si pořídil noťas se 160GB diskem za cca 10.000 :-)
    EKRAMUS
    EKRAMUS --- ---
    Nemate niekto skusenosti s funkcnou databankou na fotky zo 450ky? Pripadne, ako riesit tyzdnove fotenie v horach? Spoliehat sa na SD karty?
    MARTASTAIN
    MARTASTAIN --- ---
    Zdravim vsechny,

    mam nasledujici prosbu. Uvazuju o 500D primarne na video, ale rad bych si predem overil (a pripadne dovyvinul) workflow (zejmena framerate konverze). Byl by nekdo ochotnej mi nekam na FTP nahrat nekolik vzorku z tohohle fotaku tak, jak to z nej leze, jak ve formatu 1080P 20, tak 720p30 ?

    O poznatky se pak samozrejme podelim. Mam pomerne rozsahly zkusenosti s programovanim konvertoru i pro broadcast ucely, takze si v tom docela verim.

    Kdyztak posta.

    Diky
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Klid, neřvu, jen se snažím abys pochopil že tady nevedu nějakou opoziční diskuzi ale simultánní debatu, takže poita toho že dopostřuji před je k tvé irelevantní.


    LAPAK: Obecně shrňme že odšumit na začátku a doostřit na konci :-)

    :-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: ja taky nemyslel at v PS das 100%, to uz je trosku zabijarna, jenom sem tim chtel naznacit, ze sila toho supersamplingu je prave v integrovanym doostreni...
    btw nervi na me, ja nerekl ze neco delas blbe, ja jenom rekl ze to delas jinak a sam jsem nahlas zacal premyslet, kterej zpusob je lepsi...
    jo a vsechno okolo resizu jsem samozrejme myslel prave v navaznosti na web, kde i kdyz delam tu galerii, tak si davam zalezet aby to vypadalo co nejlip, jinak v jinych pripadech at uz co se tyka archivace, nebo predavani fotek nekomu samozrejme nemam potrebu jakkoliv zabijet drahoceny pixliky nejakym resizem :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: A jak to mám testovat "s" když 100% v ZPS je úplně jiná míra než 100% v PS (nehledě že jsou tam ještě další dvě hodnoty..).
    "S" jsem to jen vyzkoušel, jestli to náhodou nebude lepší, abych dal ZPS šanci...
    LAPAK: Já osobně doostřuji před, po to chce fakt cit aby se člověk zavděčil všem, ale taky je to dáno tím, že můj photo-flow je jiný než tvůj. Můj finál je velká fotka, a nějaké galerie a resize je krok na jiné úropvni pod který nespadají všechny kandidátní fotky :-)
    MURHAAYA: Já jsem zatím na 11k :-)
    GHOSTSTALKER: Já to doostřuji na "dobrý na velkou" A když to pak resiznu a prohlížím ty resized, tak jsem většinou spokojený a už nedoostřuji. To je jediný důvod proč nedoostřuji po.. jinak samozřejmě u batche kde mám fotky jasně mířící na resize do galerie tak je USM nakonec...
    GHOSTSTALKER: No to je přesně můj případ :-).
    LAPAK: Obecně shrňme že odšumit na začátku a doostřit na konci :-)
    GHOSTSTALKER: Já jsem spokojený jak resize provede Image processor, navíc mi to převede do sRGB a hodí do složky a všechno co potřebuji, je to otázka tří kliků a chvíle idlování na nyxu :-D
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: no ja resizuju taky jen na web a tam je mi vetsinou ukradeny, jestli to bude nekde o pixel spatne zaostrene, tak to neresim a spoleham na "Safe for Web&Devices" nebo na Lightroom.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: jj, presne to si o tom doostrovani myslim taky

    kdyz se bavime o resizu, tak alespon v mym pripade to je pouze pro publikovani na webu, jak uz galerie z akci tak vystaveni na nejakym foto-serveru...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: jestli chces mermomoci doostrovat, tak po, protoze jinak to nema smysl - doostris si to sam tak, aby to bylo podle tebe dobry, pak to resiznes a program ti to doostri sam a to tvoji "dobry" odpali nekam do haje. A odhadovat pri to ostreni, jak si to pak jeste doostri program, je asi blbost :).

    Ale v mem workflow teda nikdy resize neni (proc taky? to bych si vylozene musel fotit nejaky projekt s cilem "Tak, a tohle pujde na web s rozlisenim 500px") a doostruju na konci. Pak se nekdy v budoucnu muze stat, ze tu fotku potrebuju nekam hodit a zmensim ji, takze z tohohle pohledu by se dalo rict, ze doostruju pred resizem :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    btw 450D letos kupovana, zaverka nedavno presahla bud 50k nebo 60k a zatim drzi .)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: tak to se nechapem vzajemne, ja prave rikam, at to testujes s :)
    vsak kazdej ma svuj system ze :) ja jenom chtel naklepnout diskusi, jestli je lepsi doostrovat pred nebo po resizu, sam si myslim ze spis po, ale presvedcenej o tom taky nejsem...
    btw jo, myslel jsem nika :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Kde to srovnávám proboha? Vždyť jsem říkal že jsem to testoval bez...
    A navíc mě nechápeš. Já doostřuji celou fotku. Resize už je zase jiný workflow. Některé se k tomu resize už nedostanou.
    Jo to vim taky s těma pluginama, konkrétně asi budeš mislet Nik Sharpener (nebo tak nějak) podle té teorie co tu prezentuješ která jez nadpisů toho pluginu ;-)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: jak rikal GHOSTSTALKER: 100% je jenom zonerovkska mira, vubec to nemuzes srovnavat se 100% v ps u USM :) jinak myslim ze prave doostrovani ma misto az po resizu, protoze specialne treba u bicubickyho resizu se proste z jeho principu fotka rozostri... Popravde jsi teda prvni o kom slysim, ze ostri pred resizem a pak uz ne, ja teda nerikam ze to je blbe, popravde jsem to takhle nikdy nezkousel :) Ale co ja jsem tak ruzne ze sveta pochytil, ze opravdu drtiva vetsina doostruje po resizu, i tak funguji treba specialni doostrovaci pluginy pro PS, po vyvolani z rawu doostri jenom minimalne pro nejaky zachovani detailu a to hlavni doostreni prichazi az pro resizu.
    Zrejmou vyhodu vidim uz treba v tom, ze alespon vidis jak to ve finale dopadne a podle toho doostreni nastavis, protoze kazda fotka si zaslouzi asi trosku jinak...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam