• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    ACID
    ACID --- ---
    NJAL: 70-200/2,8 az na F32
    NJAL
    NJAL --- ---
    No a clona vetsi nez 22 je spis zalezitost objektivu: pokud ma clovek objektiv nikoliv s konstantni svetelnosti, tak ho na dlouhem konci dokaze zaclonit na vic nez f/22.
    ACID
    ACID --- ---
    FIFO: s tim Fkem, dej si tam setak, prioritu clony, natoc maximum a ruzne ohniska ;) maximum mam od 22 do tech 36
    ACID
    ACID --- ---
    FIFO: mno, 1/4000 mam i ted, F36 a Busy pokud na neco cekam taky..
    FW 1.0.4
    NJAL
    NJAL --- ---
    FIFO: 1/4000 umela uz ma byvala 350D.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ja mam 1.0.9 a tusim ze 1.1.0 pridala jen podporu jejich novyho blesku
    FIFO
    FIFO --- ---
    tyjo tak dneska sem v 450ce udelal upgrade firmware z defaultni 1.0.4 na 1.1.0 a celkem potesilo. F se zvysilo z puvodnich max 22 na 32 a zaverka imho taky predtim nesla na 1/4000 jako ted. Jeste to ma par novych veci (text "Busy" na display pokud pribleskavam bleskem a nejspis sem na neco jeste ani neprisel.. )

    nepodarilo se mi nikde najit uplny "changelog" mezi 1.0.4 a 1.1.0... neporadi nekdo?
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: jo kour lze pouzit..
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GIO: no prave, tohle nejsou fotky co by clovek tiskl na a4. spis bych to prirovnal k toaletnimu papiru. jednou kouknes a vic te to nezajima.

    vsude kde je kour mi prislo lepsi blejskat nahoru do koure. zere to baterky, ale delat to mekky svetlo
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: ad odkaz, no nesumi to nijak tragicky, mas recht, to ta moje 400 sumi vic bych rekla, pri 1600 ISO....udelam zas nejaky test.)
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: pardon.) šum.) samo.

    externim bleskem na pirmo teda rozhodne neblejskam... akce jako roxy se tim spis pribleskavaj, ale jaksi tam moc neni od ceho odrazet, takze to chce trosku koumt, to je jasny. difuzer treba je taky fer..
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GIO: zrno ma film, digi snimač šumí. jinak kazdy muze posoudit sam. vse iso 1600 a JPG, setak a nebo padesatka.

    pri posledni akci co jsem fotil pro hellaky jsem fotil do rawu a az budou zverejneny fotky dam okaz, protoze tam jsem si vic vyhral s upravama (predtim jsem jen vytahl krivky a kazdy fotce venoval tak 5 sekund) a s vysledkem jsem spokojen a myslim ze to je velky rozdil.

    Znam nekoho z techna kdo foti externim bleskem na primo a ty fotky jsou celkem ok, ale s externim bleskem se taky musi blejskat trochu s rozmyslem, pokud je kour nebo nizkej trop, staci ho namirit nahoru on uz se rozptyli nebo odrazi, kdyz neni ani jedno, tak nejakej bouncer (homemade nebo od lumiquestu treba).

    mam i par fotek na niazsi iso, ale fakt malinko .]
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: hlavne pri takovym iso tam mas takovy zrno, ze z mensich obliceju mas hromadku mouky.)))

    jasny, v roxy je tma jak v... no dyt vime, mam externi blesk no.) ale zadny umeni:))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    M4Y4: no tak jasne, proto si priblejskavam. ono v jakymkoli klubu v praze co sem byl je iso 1600 malo i s 50/1.8 a casem kolem 1/30 na to, aby clovek mel dobre exponovany obliceje lidi, ale na to, aby dostal svetla v pozadi nejak rozumne a nebyly to bily tvare vystupujici ze tmy je to ok
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    MURHAAYA: v Roxy je kolikrát i ISO 1600 málo ;) (a to fotím s pevnou 50 na 1.8)
    GIO
    GIO --- ---
    ale nejsem zadny umelec tez, no..
    MURHAAYA: pokud je tedy to ISko lepsi, rozhodne bych radsi sla do te 450D.. ja ten setak primo nesnasim, protoze je vesmes nepouzitelnej, pokud teda zrovna clovek nevyuziva clonu 8:)nahradila jsem hosvetelnejsi sigmou a jsem spokojena.padesatka je myslim nutnost, a povazuju ji za zakladni vybavu. (MkI jupíí)
    GIO
    GIO --- ---
    VASAX: ja mam 400 prave a vystacim si i s jejim isem.. samozrejme s patricne svetelnymi skly..
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GIO: setak 18-55/3.5-5.6 IS vychazi v testech celkem dobre co sem slysel a cetl nekde. osobne nemam prachy na lepsi zakladni zoom tak pouzivam setak na sirsim konci v kombinaci s padesatkou Mk II a da se s tim pracovat. neni to zazrak samozrejme.
    GIO
    GIO --- ---
    MURHAAYA: nemyslim si, dobry dslr je na foceni deti fajn, s hloubkou ostrosti si kze pohrat i bez iso 1600.))

    VASAX
    VASAX --- ---
    TIMA: Já 400D neměl, v tomhle nemůžu soudit. Prakticky jsem se 450D spokojený
    GIO: Jako to iso se hodí. ne že ne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam