• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: ono je to logicky ze, protoze 450 a kazdy jiny crop, si z toho skla vyrizne jenom prostredek, kterej je lepsi, na FF teprv clovek vidi uplnou kvalitu toho skla :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    u ty padesatky jetaky brutalni rozdil v tech testech na450/1DsIII...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Co znamena v tech grafech ta "Nyquist frequency"? Nejak cesky pls, wikipedii umim pouzivat taky :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    CUCHULAIN: Přesně tak
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    víte někdo o nějakém software pro linux na ovládání 450D přes USB?
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Jo, sry, oni maji linky že když to hodíš přímo tak z něj nyx udělá půllink a já zapomněl aktualizovat schránku, takže tam bylo předchozí nastavení z Canon klubu ;-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    MURHAAYA: mě to taky hazi, ale neni problem si tam dat to, co tě zajímá:)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: hele, je to moje blbost nebo to tam vsem hazi 24/1.4 L a nejaky zuiko?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: ja sem s plastakem na sirsim konci taky jakz takz spokojen a 50/1.8 II mam taky a jako vyhrady by se nasly a tak, ale za tu cenu? a ja proste prachy nemam tak si nestezuju :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    By mozna mohli zavest nejakou "P" serii objektivu - Plastique - ve stylu te padesatky - malo odolne, pomale, ale s dobrym vystupem a levne :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Taky jsem úplně čuměl :-D
    GHOSTSTALKER: No ten seťák.. jako já jsem s ním (z praxe) spokojený a byl jsem trochu zaskočen... obzvlášť na 55mm je to peklo... bych chtěl vidět ten první 18-55, to by bylo všechno v červeném a na aberaci by nestačil graf.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    zato ten setak teda neprekvapil... a to je jeste ten novejsi a "lepsi":)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: sakra to jsem ani netusil, ze ta padina je az takhle dobra :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Pro zájemce cool grafy z dpreview a nejpoužívanější laciňáky:
    ¨50/1.8 II vs 18-55 IS
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAPAK: tak probehl zatezovy test a vypada to ze na MF se to chova normalne. dale jsem zjistil, ze fotak nakonec vyfoti, ale je tam prodleva 1-2 vteriny mezi domacknutim spouste a exponovanim (AF one shot, Av, ruzne clony)
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAPAK: psal sem na Megapixel do diskuze - ten pan netusi... vim ze me to nemine ale odkladam to jak se da protoze je mi jasny ze mi ten objektiv seberou aspon na mesic.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: tak zajdi do kramu stejne, pokud to bude nejaka klasicka zavada, tak to vubec ani nebudou zkoumat...
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAPAK: to nevim. stane se to jednou za cas a vzdycky me to zastihne totalne nepripravenyho, takze misto abych se snazil zkoumat cim to tak se snazim udelat ten zamyslenej zaber :))

    kluci mozna se bude zdat ze se stale opakuji, ale ostri to OK. casto po zaostreni menim kompozici, tzn. ze mezi zaostrenim a expozici je jeste prodleva. myslim ze uz poznam jak to vypada kdyz fotak nema zaostrino.

    nejvic mi to prijde jako kdyby se proste cas od casu zasekla clona.
    kua to fakt miluju tyhle zavady co se projevej jednou za cas... :( kdyby to aspon delalo furt, zajdu do kramu a je hotovo ;)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: nevim jestli jsme to uz rikali, ale na MF to funguje?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam