• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAPAK: tak probehl zatezovy test a vypada to ze na MF se to chova normalne. dale jsem zjistil, ze fotak nakonec vyfoti, ale je tam prodleva 1-2 vteriny mezi domacknutim spouste a exponovanim (AF one shot, Av, ruzne clony)
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAPAK: psal sem na Megapixel do diskuze - ten pan netusi... vim ze me to nemine ale odkladam to jak se da protoze je mi jasny ze mi ten objektiv seberou aspon na mesic.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: tak zajdi do kramu stejne, pokud to bude nejaka klasicka zavada, tak to vubec ani nebudou zkoumat...
    BURAN
    BURAN --- ---
    LAPAK: to nevim. stane se to jednou za cas a vzdycky me to zastihne totalne nepripravenyho, takze misto abych se snazil zkoumat cim to tak se snazim udelat ten zamyslenej zaber :))

    kluci mozna se bude zdat ze se stale opakuji, ale ostri to OK. casto po zaostreni menim kompozici, tzn. ze mezi zaostrenim a expozici je jeste prodleva. myslim ze uz poznam jak to vypada kdyz fotak nema zaostrino.

    nejvic mi to prijde jako kdyby se proste cas od casu zasekla clona.
    kua to fakt miluju tyhle zavady co se projevej jednou za cas... :( kdyby to aspon delalo furt, zajdu do kramu a je hotovo ;)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: nevim jestli jsme to uz rikali, ale na MF to funguje?
    BURAN
    BURAN --- ---
    VASAX: no podle rozsvicenyho kolecka vpravo dole v hledacku soudim ze fotak si mysli ze ma zaostrino. v ostatnich modech nevim.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: Tak to je chování jako když foťák nezaostří... Tak on stejně ostří na plnou díru takže Av asi nemá roli...
    mě zajímalo jestli to dělá na všech ostřících modech nebo jen někde... střed/bok/auto a pak jesště One shot/AI/Servo
    BURAN
    BURAN --- ---
    VASAX: ne ne, jak jsem psal driv, primacknu spoust, fotak zaostri a indikuje ze ma zaostrino, domacknu spoust a nic. rezim Av. clona 5.6
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: Vypadá to že AF se nechytá? dělá to na automatický bod stejně jako na středový či okrajový a dělá to vždy (i při kontrastní situaci)?
    BURAN
    BURAN --- ---
    VASAX: dela to furt. zadna chybova hlaska, v hledacku vse standartni. jednou dvakrat preostrim a teprve pak se foti.
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: šikovní kluci tady :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Kéž by měl DxO všechny objektivy v databázi... mé tam má jen ty Canoňácké ;-)
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA:
    GHOSTSTALKER:
    LAPAK:
    KUBLAJ:
    diky za rady, beru v potaz a dam vedet :)
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    BURAN: Tuhle jsem se bavil s jednim klučinou na fesťáku co mu delal foťák totéž (nebo něco hodně podobnýho) Pak za mnou přišel, že už mu to funguje a když jsem se ho zeptal co udělal, tak prej obnovil tovární nastavení. Zkus tohle.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: kdyz das nejmensi clonu, tak je v poradku ze se nic nestane, nejmensi clona znamena uplne odcloneno, coz je ten objektiv furt tak nema uz co delat kdyz das ten nahled...


    TWARR: bych taky skusil update FW, kdyz nepomuze tak to je docela na reklamacku...
    TWARR
    TWARR --- ---
    me to zase dela, ze kdyz setak nandam s mf, a prepnu na af, tak af nefunguje, dokud z nej nevyndam baterku, vypnuti a zapnuti, ani znovu nasazeni objektivu s af nefunguje, je to naky divny:)
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTSTALKER: zkontrolovano, vse jak ma byt...


    LAPAK: nahled zmacknu a objektiv zacloni a odcloni. kdyz mam nastavenou nejmensi clonu (2.0) nestane se nic. mno jestli se v tom objektivu ta clona zasekava tak to by leccos vysvetlovalo protoze s jinejma objektivama se mi to nikdy nestalo. chovani fotaku by tomu odpovidalo.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    BURAN: ten napad s clonenim muze mit neco do sebe, uz sem to videl u 18-50 (te stare), ze se zase clona zasekla zaclonena a fotak pak taky odmital pracovat...
    jen tak pro jistotu, skus pri nastavene clone zmacknout nahled HO (ten malej cudlik pod objektivem), jestli objektiv zacloni a kdyz to pustis tak zase odcloni, pripade skus jestli to dela i kdyz mas nastavenou nejmensi clonu...
    jine objektivy jdou? skus update firmware
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    BURAN: nemas nejak blbe nastaveny v custom functions, co dela po stisknuti spoust? sice tam snad de nastavit, jen co dela pri namacknuti, ale asi bych se tam pro sychr taky kouknul
    BURAN
    BURAN --- ---
    MURHAAYA: prave ze to nehlasi nic, moc to nechapu - fotak vi ze ma zaostrino (indikuje to), ale nevyfoti. deje se to nepravidelne.
    na jinym tele sem to nezkousel, to je dobrej napad.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam