• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Máte to tam. Odkazy na vaše galerie nebudou?
    TWARR
    TWARR --- ---
    *INFO_EOS*
    Sigma 17-70mm F2,8-4,5 DC MACRO
    Tamron SP AF 10-24mm F3,5-4,5 Di II

    a taky 500D kdyz uz jsme u toho:)
    PAFKA
    PAFKA --- ---
    *INFO_EOS*
    1000D,
    Canon EF-S 18-55/3.5-5.6 IS

    ...zatim ...doufám, že to nějaké sklíčko přibyde ne za moc dlouho
    VASAX
    VASAX --- ---
    XDEANNY:
    a) OT
    b) sice mnohem lepší formulace jak v Canon klubu ale i tak...
    c) Rule 31 :-)
    XDEANNY
    XDEANNY --- ---
    cuzz, nevite kde stahnout ovladace pro canon 350D.

    diky.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    EDA: nebo u skody meli v bazaci 28/1.8 od sigmy (to bych bral na crop :))
    EDA
    EDA --- ---
    Já bych doporučil před nákupem zrcadlovky (první) nešetřit na těle a šetřit na objektivu (nebo za 3K 50/1,8 nebo možná líp 35, ale ta je dražší - obojí už skoro není šetření) a po nákupu zrcadlovky šetřit na těle a nešetřit tolik na sklech :-)

    Ale já tomu moc nerozumím ;-)
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    LADINEK: no paladix sleduju ale nějak sem na ty 40D ještě záměrně ignoroval dívající se po 450 a 500D tělech.. :D
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LSDMASACRE: hmm ja co koukal nedavno na paladix tak 40D se pohybujou nekde okolo 14-15k...mrkni tam :) Videl jsem tam i nejakej set (sice za 23k) ale zase s Canon 17-85/4,0-5,6 EF-S IS + battery grip, nejaky akku a karty...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    M4Y4: jo s tou 40D souhlasím ale za tělo sem se díval přinejmenším 18tisíc což by se mi nevešlo do rozpočtu...
    ale zase jsem našel tělo 500D za 15500kč s dph tak ještě uvidím jestli neseženu nějaké přijatelné bazarové sklo
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    LSDMASACRE: volil bych lepší sklo :) imho lepší koupě by byla 40D
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    zdar, chystám se před vánoci nakupovat, budu mít v ruce cca 20tis. a rozhoduji se mezi 450D a 500D. pro mě nejvýraznější změny které mi říkaji: "jdi do toho pětikila" :) je video za které bych byl rád a rychlejší procesor. co mě ale u 500D vadí je momentální vyšší cena takže bych musel jít do kitu se záklaďákem (18-55IS) což se mi moc nechce. u 450D zase neni to video, ale je tu možnost si pořídit do tý dvacky lepší sklo... takže bych chtěl znát váš názor jestli se fakt vyplatí jít do toho 500D a pořídit si časem než si to zrcadlo ošahám lepší objektiv nebo si ho rovnou pořídit s 450D
    díky za rady
    POMPO
    POMPO --- ---
    Par poznatku ke kupovani na Ebay:
    - Z Evropy se neplati clo ani dan, mimo evropu se plati clo a DPH asi 25% celkem. Ale jen za veci nad 150 Euro.
    - Pozor jestli e primo uvedeno, ze zbozi bude posilano z Evropy
    - Velky pozor na cokoliv podezreleho (obrazek nesedi k popisu, popis zbozi ma v sobe chyby)
    - Vzdy si vyzadat fotky predni cocky u starsich kusu. Idealne na novinach nebo papiru s majitelovo jmenem. Tak se pozna, ze to majitel opravdu ma. Falsovat to lze, ale to uz ho vetsinou odradi. Kdyz s tim dela cavyky, tak to je mozna podvod.
    - Idealni platba je Paypal. Ostatni platby maj sileny poplatky. Navic Paypal je dobre propojen s Ebay a tim padem je to snazsi se pak toho dozadovat.
    - Pri drazbe pozor, dost lidi omezuje adresy na ktere posila, casto dost nesmyslne.
    - Vsimejte si hodnoceni uzivatele a i pripadne, kdyz je to tam videt, za co to hodnoceni ma.
    POMPO
    POMPO --- ---
    VECTOR:
    ja pres ebay kupuju.
    Je potreba si davat pozor na par veci a je to podle me vpohode.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NO co tak po fotoklubech tady vidím tak se kupuje vesele a zatím minimum stížností...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Kupujete nekdo objektivy pres e-bay?
    Koukam ze vsude jinde jsou levnejsi nez u nas, napriklad toto: http://myworld.ebay.com/digital-rev-access/ ,
    ale mam trochu strach, jestli to neprijde treba rozbity.. elektronika neni knizka.. i kdyz nevim jestli je to na poradku v dnesni dobe se bat.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    nikomu to nevymlouvam.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    POMPO: ja treba mit ty prachy tak do toho jdu hned. skvelej dopnek k 50/1.8
    POMPO
    POMPO --- ---
    VECTOR:
    Co sou to "objektivy pro digital"?
    Zda se ze ta sigma fungovat bude. Neni koneckoncu duvod aby nefungovala.
    Ale otazkou je, jestli chces sklo o tyhle ohniskovy vzdalenosti (28mm).
    Po prepoctu na crop je to 45mm. Nerikam, ze to je moc, ale zvaz jestli chces tohle pro bezny foceni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam