• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    Můžete mi prosím jako bleskovýmu laikovi osvětlit, jaký je podstatný rozdíl mezi Canon blesky Canon Speedlite 430 EX II a Canon Speedlite 580 EX II?
    http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0WZ000JQX
    http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J0WZ000GP2

    Samozřejmě si parametry porovnám, ale už nevím, jakou mají váhu (důležitost), na kolik je potřebuju a tak... Blesk chci prostě na focení menšího počtu lidí v šeru (hospoda, místnost).
    SP1T
    SP1T --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: no jsou i fotaky co jsou bez hledacku, proste "umeni neasi cywe" :D
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Toho emana zemana, samozřejmě :-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: ted myslis toho puvodniho cloveka nebo to moje? :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Ale v tom provedení podle toho popisu je to dost... dadaistické :-D
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: no jasne. cvaknes to na lomo a pak jedes par snimku na digi. muze se to zdat divny, ale ja to chapu. nekdy delam i to, ze jeden zaber vyfotim na holgu, vivitar UWS, XA a pak jeste pro jistotu na neco jinyho. v kazdym jinej film, jiny ohnisko... :) nebo to kombinuje s tikitalem, taky proc ne :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: Jako že fotil a zároveň fotil? :-D
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: jeste me napadla jedna vec. Mozna to bylo nejaky Lomo, to je ted hodne modni, s LCAckem se da se svetelnosti 2.8 fotit leckde.

    Pri foceni akci jsem potkaval lidi s holgama, colorsplashema, LCAckama... i ja sem si na par akci vzal nejakej filmovej fotacek.
    VASAX
    VASAX --- ---
    MURHAAYA: To mě podle nejnovějšího popisu taky napadlo ale jako bylo by to divný, stačí jeden klik a jestli se to týkalo davu tak tam to smysl ztrácelo uplně...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Mno ja nevim, mel jsem 500D v ruce, ale nefotil jsem s nim takze nevim jak je na tom obrazove. Lec zpracovanim mi prijde uplne jinde nez 450D/400D. Kdyz si vezmu svoji 400D tak je takova akorat tezka a na to, ze je z plastu mi prijde "neplastova" kdezto 500D mi prijde jako totalni plastak. Je to lehky a me prislo, jakoby uvnitr snad ani nic nebylo :( proste takova hracka...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    treba to byla gpska :)
    TECHNIK
    TECHNIK --- ---
    No já půjdu taky do tý 500D s tim setovym stabilizovanym objektivem, akorát si ho tady nebudu kupovat za 19,000,- Kč ale objednam si ho z německa za 15,000,- Kč.
    Na začátku jsem se rozhodoval mezi 1000D a 450D, pak jsem se rozhodl 450D, no a nakonec když jsem zjistil že můžu přidat pár stovek a koupit si 500D, tak jsem se rozhodl pro tu.
    ACID
    ACID --- ---
    JAN23: nedavno jsem mel chvili v ruce 1000D a rozhodne jsem rad ze jsem si poridil 450D..
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    VASAX: neměl stativ. Měl zrcadlovku s bleskem, pobíhal mezi lidma a mával tou krabičkou vždy když fotil. A vše strašně rychle. Koukal do hledáčku když fotil. Nekoukal zpět na tu krabičku.
    VASAX
    VASAX --- ---
    MARTIK: Nepochybně. Nejen expozimetr ale i celé algoritmy vedoucí ke "správnému" nastavení... ale jestli to byla DSLR, tak třeba fotil na manuál a podle expozimetru to nastavoval... i když mi to přijde zbytečný. Nebo to taky mohl být remote od foťáku, pokud fotil ze stativu...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    a na co expozimetr? Já myslel, že expozimetr má digitální zrcadlovka přímo v sobě, ne?
    VASAX
    VASAX --- ---
    No jako nic jinýho než expozimetr mě nenapadá, ale to už je hodně old school.
    Nebo to mohl být nějaký remote k tomu blesku, "WBmetr" to být nemohl, nebo mohl ale pak ho debilně používal :-)
    WANTO
    WANTO --- ---
    Že by expozimetr?

    Jinak co se týče 450D/500D vs 1000D, tak já mám 1000D a nemůžu si stěžovat, na tom foťáku mi nechybí nic, co bych na 450D měl. A má to míň megapixelů, což mi je vzhledem k tomu, že archivuju RAWy a stejně netisknu na větší formát než A4, celkem sympatický.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KUBLAJ: rychlejší:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam