• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Tak, podle mych pokusu se ma dvoumetrova postava vleze pri 24mm cela na vysku na 3m, a pri 30mm na 4m.
    BURAN
    BURAN --- ---
    mam 35/2 a tam se z 1.5m cela postava nevleze. spis tak ze 3m.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: pokud se tam z metru a pul vleze cela postava, jsem spokojenej.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: No, na indoor bude 24 i 30mm relativne jeste moc sirokych, na APS-C cropu.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: Nejcastejsi pri spatnem osvetleni bez blesku, indoor. Postavy, portrety. Ale poridil jsem nedavno systemovej blesk a je to krasa :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: Rikam, zalezi, co jak fotis. Na dost veci je dobre pevne sklo, pac mas cas a prostor. Kdyz fotis neco rychleho, co se navic ruzne hybe (takova sermirska rubacka je neco), tak nemuzes nikam (pac jsi divak), optimalne vyfotis akci jen v urcite vzdalenosti, jinak to bude budto male, nebo se to nevejde.

    Ale rikam, zalezi, co fotis.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    NJAL: Asi si koupim zoom a pak budu setrit na nejakou z tech sigm, uvidime...
    NJAL
    NJAL --- ---
    VECTOR: Podle toho, co chces fotit. Ja osobne zjistuji, ze nekdy je lepsi zoom a nekdy pevne sklo. Takze bych tu padesatku asi doprovodil zoomem.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MACABRE: To zije jen pokud mas cas (nebo vice tel) a moznost menit vzdalenost vzhledem k zamyslene kompozici. Mimo tyto hranice pevne ohnisko moc nezije. A to rikam, ac mam kvality pevnych skel rad.
    VASAX
    VASAX --- ---
    VECTOR: Nějakou variantu k 50, který máš?
    MACABRE
    MACABRE --- ---
    na zoomy kaslat, at zije pevny ohnisko!
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    VECTOR: mam tamron 17-50/2,8 a nemuzu si stezovat. Sice ma pomaly ostreni, ale jinak je super...Podle me, nejlepsi zakladni zoom...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Nemuzu se rozhodnout, poradte:
    Sigmu 24, sigmu 30 nebo tamron 17-50?
    Jde mi o nejakou variantu k canon 50, na kterej fotim nejvic, ale je spis jen na portrety...
    IZINKA
    IZINKA --- ---
    Ahoj, prosím o radu..
    mám 450D, k tomu seťák a tele 75-300... fotím převážně koncerty, vyhlídla jsem si podle potřeby ohniska tehle objektiv:
    Tamron AF SP 28-75 mm F/2,8 Di Macro, na jednom bazarovém webu jsem ale našla tuhle tokinu:
    http://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=109274
    Mohli byste mi pls poradit, který mám koupit, nebo se tak nějak vyjádřit co je lepší? Díky.)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Dík, je to tam
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    prave no, nasel jsem asi 3 ruzny linky na ten cz a ani jeden nesel :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOukám že je to zrušený nebo co :-D.
    No, bude třeba zagooglovat. Anglický padá z googlu v pohodě, s českým je to horší, koukám. Až bude víc času tak se na to mrknu
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    (pripadnei by se hodil i anglickej)
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    potreboval bych cz manual na 450d, link na nastence nefunguje? nemate nekdo? muzu ho nekam hodit kde zarucene zustane..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam