• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Alealeale! 50/1.8 stoji do 3000. :-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: no ja moc lidi, co by melo 2.8 eLka apod. a k tomu 1000D, neznam :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Asi tak. Nevím proč, když už má člověk peníze a kupu 2kových (či lepších) skel, pořizovat low end Kwanona.
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Nepomuze ani ostry oko. Pac standardni matnice zobrazuje vse s hloubkou ostrosti odpovidajici ~f/3.5, takze kdyz das f/2, mas smolika, pokud nemas stesti.
    WANTO
    WANTO --- ---
    VASAX: To vim :-) Jen teďka fotim s objektivem, kde mě ostření a hloubka ostrosti moc netrápí, navíc se snažim dost naširoko... (teda ne že by mi to šlo, zatim se s těma 28 mm ekv. moc nekamarádim)
    VASAX
    VASAX --- ---
    WANTO: tam si můžeš nastavit přepočet na jakýkoli ohnisko ;-)
    WANTO
    WANTO --- ---
    Tak vám děkuju za naději, že možná nejsem slepej :-) (a až se mi 1000D rozpadne, ulomí se zrcátko nebo něco takovýho, a zrovna budu mít peníze na pořádný tělo, tak ten MF vyzkoušim na většim hledáčku)

    Jinak ta tabulka je super, to si vytisknu, až budu zase fotit s 50kou...
    BURAN
    BURAN --- ---
    WANTO: je to tak, podle hledacku se ostrit neda. lepsi vysledky jsem zacal mit po lehcim nastudovani http://dofmaster.com/doftable.html, tedy pokud je to mozne clonim vic aby dof mela dostatecny rozsah, pricemz se snazim neclonit vic nez 8 kvuli nejaky ty difrakci co se projevuje pri vyssich clonach.
    driv jsem mel rad nastavenou clonu co nejmensi, ale kdyz jsem pak v tabulce videl ze pri clone 2 kdyz bych fotil cloveka co je ode mne 2 metry, tak hloubka pole bude (mam 35mm objektiv) jenom 24cm!!! o neco min jak hloubka hlavy (podle toho jakou ma kdo hlavu zejo). no doslo mi ze do toho se ten sizenej AF bude strefovat fakt tezko, takze jsem se podival kolik zaclonit aby dof byla treba 1 metr, no je to clona 8, dale vidim ze na clone 4 uz je to pul metru takze vim ze kdyz pujdu niz ze jdu do loterie ;)
    nerikam ze tu tabulku znam nazpamet, ale ziskal jsem prehled jak to zhruba funguje a co si muzu dovolit. taky vic koukam na ten dof cifernik na objektivu.
    kdyz mam cas a objekt se nehejba tak ostrim rucne pres liveview na max zvetseni, plus volim dostatecnou clonu aby se to cely vlezlo do dof.
    VASAX
    VASAX --- ---
    WANTO: Jo no, s LOW end tochce ostrý oko nebo jak píše Ghost něco trochu mastnějšího :-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    WANTO: s lowend DSLR řadama nemá moc ani smysl to zkoušet, přes hledáček se ostřit prostě nedá, maximálně tak přes LV a to je taky piplačka. U vyšších řad s větším hledáčkem s větším pokrytím a zvětšením + s výměnými matnicemi to už jde.
    WANTO
    WANTO --- ---
    VASAX: Já to v tom hledáčku nepoznám, jestli je to zaostřený dobře, ale možná jsem jen slepej (fotím s brýlema...). Jako bavilo by mě to ostřit si ručně, ale když jsem to zkoušel, tak to bylo vždycky těsně vedle.
    VASAX
    VASAX --- ---
    WANTO: Tak pořád máme MF ;-)
    WANTO
    WANTO --- ---
    NJAL: Pravda, občas mi ten objektiv dělá problémy... Ale tak pořád lepší než žádnej AF, ne? :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    WANTO: No, teoreticky mas pravdu, ale 50/1.8 na 1000D prilis dobre nezaostris, nebude-li panbuch doma, i kdyz vrcet bude a v hledacku to bude vypadat ostre :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: :-D. Ješte v hádéerku :-).
    GHOSTSTALKER: Být v canon klubu tak by se našli jisté osoby od kterých by to dozajista padlo :_D
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTSTALKER: takze v PS a tady? :))
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    BURAN: je šéfuju všude, kde nemám RO, woe :-D
    WANTO: No přesně, buďte rádi, že nemusíte řešit, s jakým objektivem vám ten AF vůbec bude fungovat a s jakým ne (čekám poznámku, že Canon AF nefunguje se žádným objektivem:)
    WANTO
    WANTO --- ---
    Hmm, tak snad ale Canon nevyvádí nic ve stylu, že levný tělo nedokáže ostřit se všema objektivama, ne? (aneb Nikon D40 a D60)
    BURAN
    BURAN --- ---
    GHOSTSTALKER: twoe jeste tady zacinej, staci jak to sefujes v PS forku :p
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Až nám Kwanon poskytne něco nového, tak se toho rádi zhostíme. Zatím se musíme držet těchto evergreenů :-)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    tak zkuste aspon prijit s necim novym a neomilat furt tu samou pisnicku... to je dost nuda :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Ty to bereš zase ze své superkritické pozice, které smajlíci smyslu humoru nepřidají ;-).
    Že ty jsi byl ve škole ten žalovníček, co byl každou chvíli za paní učitelkou že ho někdo pomlouvá nebo že někdo něco říká? :-D
    + ďáblův advokát ;-)

    Tohle mi všechno chápeme, ale na účet Kwanonu se prostě rádi pobavíme, když je dlouhá chvíle před spaním :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam