• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Takovy veci,jako co je hyperfokalni vzdalenost,jak funguje hlouka ostrosti atp. to v sobe maj i ty knizky od kulhanka a adamse.ty od adamse jsou co se filomy techniky tyce vice mene definitivni.jsou celkem nedavno revidovany.zonalni system pro diaky je ale stejnej pro digi.co v tech starsi asi nenajdes(nerikam ze v novych jo) je jak funguje stabilizace,stavbu snimace,neco o bayerove masce a interpolacich,rawu...akorat ze tyhle veci najdes na netu AKTUALNI. Raw workflow se musis naucit sam.ty starsi knihy jsou naopak plny starych zajimavych veci.rezy ruznyma objektivama.veci kolem makra od uplnyho zakladu (vytah,prodlouzeni expozice) a hlavne ty knihy odpovi na Proc?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Tady ta problematika knih je celkem dvojsečná. Jako talent z knížek nikdo nevyčte, ale techniku může vybrousit, může se inspirovat, atp... já jsem pro to číst cokoli přijde pod ruku a třídit informace podle vlastního rozumu. A druhý efekt je že si člověk nakonec najde nějakou oblíbenou a dlouhodobě vyhovující.
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Jestli umíš anglicky, tak tohle mě na začátku pomohlo hodně http://www.elsevier.com/wps/find/bookdescription.authors/710320/description#description, sosnul jsem to někde v pdfku.
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: Sotva. Zaprve bych nerad prisel o dobrou knizku, zadruhe se v cele knize nevyskytuje slovo Pentax snad ani.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    NJAL: to posli Xmedovi
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: To je nakonec pravda. Ja jsem hodne ziskal z tohoto:
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TECHNIK: kaslat na knizky. jestli je nejaka kniha o fotogrfii, kterou by sis mel precist tak je to Cernobila fotografie od Kulhanka nekdy z roku 55 a serie knih od ansela Adamse, z ktery te bude zajimat asi prvni (camera), mozna druha (negative).

    to ze to jsou knizky o filmovy fotografii hraje jen marginalni roli. dnesni knihy o fotografovani jsou vydavany jak na bezicim pasu a stoji vice mene za prd imho.

    jestli mas prachy na vyhazovani, tak si radsi kup nejakej pevnej objektiv.
    NJAL
    NJAL --- ---
    TECHNIK: Mel jsem ji v ruce, ale ponekud me prekvapila napr. tim, ze tam v sekci autofocus byl obrazek matnice z 350D... Prijde mi jako sita horkou jehlou. Na druhou stranu, cetl jsem ji jen telegraficky a bleskove. Krom toho, docela dost informaci je na netu zdarma, i v cestine, a kdyz se to zkombinuje s manualem a experimentem... Tak to mozna vyjde i lepe a zadarmo.
    TECHNIK
    TECHNIK --- ---
    Objednal jsem si foťák 500D a jelikož jsem úplnej amatér co se týče zrcadlovek, tak přemýšlím o nějaké literatuře. V obchodě jsem narazil na Knihu Canon EOS 400D (http://knihy.cpress.cz/knihy/digitalni-fotografie/vsechny-knihy/canon-eos-400d-tipy-navody-a-inspirace-pro-digitalni-zrcadlovku/) a přemejšlel jsem že bych si jí pořídil. Nedržel jí někdo z Vás v ruce nebo nemůžete doporučit nějaký další knížky?

    Ještě jsem přemejšlel že bych si pořídil tuhle, ale to spíš až se naučim pořádně ten foťák ovládat.
    http://knihynainternetu.cz/knihkupectvi-a-nakladatelstvi/hobby/digitalni-fotografie/15138-Michael-Freeman-101-nejlepsich-tipu-pro-digitalni-fotografii.html
    BURAN
    BURAN --- ---
    VASAX: prave tu 50/1.8 II taky uz nemam
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: ten EF35/2 tam už máš... nebo jsi si koupil druhý? :-D
    BURAN
    BURAN --- ---
    *INFO_EOS* aktualizace - EF35/2, Metz 36CT-3 + PT04
    BERNA
    BERNA --- ---
    VECTOR: no nevim, ja bych to prolil cely destilkou :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Malinko jsem si polil fotak nakym lepivym sajrajtem (stava/pivo) a ted se mi neotevira interni blesk, pokud mu "nepomuzu". Nemate nekdo tip na chemikalii, kterou to vycistit?
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: To je no :-)
    A je to naprosto logické (co se týká jpegu, a jak Murhaaya správně odhadl, týká se to toho jpegu v RAWu tak rawu samotného).
    Protože čím více šumu tím hůře se komprimuje. což má velký dopad na jpeg kompresi (takže se nafoukne i jpeg v rawu) i na samotnou raw kompresi
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MURHAAYA: ona je fotka na 1600 ISO rekl bych vetsi nez na 100 ISO, me to dela taky. :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    prisel sem na zajimavou vec.
    dam kartu do fotaku a koukam ze mam misto na 508 fotek v rawu (C450D, 8GB karta). to me zarazi, protoze tam bezne pri 8GB karte vidam po formatu cislo 431-2.

    prehodim iso z 100 na 1600 a mam tam 431
    pro 800 je to 458
    400 - 480
    200 - 497
    100 - 508

    asi to dela nahled jpg v rawu nebo nevim
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Jo předevčírem jsem zkoumal ten EOS utility a je to tam. Sice nevím přesně jak tam ty hodnoty fungují, budu to muset otestovat
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: hele, co sem videl, tak treba u 350ky jsou ty utility vypadaj uplne jinak, pripojis 450 a ten samej sw zase vypada uplne jinak :D kazdopadne u 450ky to je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam