• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    POMPO
    POMPO --- ---
    LADINEK:
    zase na foceni akce se zoom dost hodi...
    To je vecny dilema...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ja bych si jeste rozmyslel ten zoom :) A popremejslel bych o tom pevnym jak pise Murhaaya. Vem si, ze tyhle zoomy jsou precejen docela velky a tezky, zvlast s IS a svetelnost je taky jinde. Takova 100/2 je skoro o polovinu lehci nez 70-200/4 bez IS, stejne tak je daleko mensi...
    POMPO
    POMPO --- ---
    Cokoliv od C 70-200mm neni nikdy chyba.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: No tak 100x nic umori osla jen v pripade, ze se tomu venuje kontinualne ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: ale je to docela sila. kdyz si vezmu ze jsem zmackl spoust tak 100 000 krat, tak mi upadne prst :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Ty uz jsi mikrospinac umlatil, uz tam jen tak lezi, tezko dejcha a nema silu klast odpor :-))
    VASAX
    VASAX --- ---
    mě to nevadí, když je člověk něžný tak to nehraje roli. a když opravdu potřebuje stabilitu, tak to odpálí remote - spoušť za pade nebo přes PC
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    moje 450D zadny "klik" na spousti citelny nema, ale ma za sebou tak 100 000+ mozna 150 000 cyklu
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    VASAX: jop, 500d presne to samy .. a prijde mi to dobry .. clovek si zaostri a pak si s tim muze hejbat do sytosti, nez se rozhodne to cvaknout .. nebo AI servo focus, ten si teda bez dvoupolohovy spouste nedokazu v praxi predstavit...
    VASAX
    VASAX --- ---
    No 450d to má že po dorazu "AF a AE" začne klást větší odpor a az pri uplnem domacknuti zmacne spinac, takze to udela lup.
    ACID
    ACID --- ---
    MURHAAYA: asi jak ktery kus, ja mam znatelnou polohu namacknuti a spouste, bratr ktery ma taky 450D to ma podstatne mene az neznatelne
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Mno. 400D i 30D (jine Canony nemam k dispozici) maji proste ve spousti jeden (puvodne jsem myslel dva) naprosto jasny a rozeznatelny *cvak*. Naproti tomu 1D takovou vec naprosto postrada. 450D jsem v ruce nemel.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: je to tak jak si to myslel ne?
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Hm, zajimave. To bych si musel vyzkouset.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: tak ted si asi nerozumime. 450D kterou mam nyni na stole pred sebou a kterou fotim, tak na tele ma spoust, ktera nema zadne mechanicke cvak, proste jen mackam a nebyt pipnuti a bliknuti tak to clovek zmakne uplne. na gripu ma spoust mechanicke cvak, ktere odpovida namacknuti spouste na zaostreni
    NJAL
    NJAL --- ---
    Prinejmensim ma "cvak" spoust :-) Ma ji ma 400D, i 30D.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Dost pochybuji.
    WANTO
    WANTO --- ---
    nemuzu s 50mm ohniskem nikomu mirit ze <2 metru do obliceje
    Pravda, na to je fish-eye o něco lepší :-)))
    ACID
    ACID --- ---
    WWWNICK: oprit ji :) treba i o sebe
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    NJAL: 450Dka taky nema zadnou cvak cvak spoust
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam