• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TWARR: obecne znamy fakt ze cudl spouste je sikmo dolu, kdezto stary dobry fotaky ze 70tych let to mivaj zcela nahore na tele

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f9/Canon_AE1.JPG
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4e/NikonFM.jpg/779px-NikonFM.jpg
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f7/Olympus_OM-1.jpg/700px-Olympus_OM-1.jpg

    analogie umisteni cudliku u 450D by bylo misto zapinaci packy u volice modu.

    Tzn, mit tocitko nahore a ne vepredu mi vubec ale vubec nevadi a naopak mi to vyhovuje.

    Samozrejme po par mesicich cvakani na nikon by mi to neprislo, ale prijdou mi ty nikoni proste bulky
    TWARR
    TWARR --- ---
    MURHAAYA: ted ale fakt nevim co popisujes ... ve vztahu k cemu ? nebo se mi snazit rict obecne znamej fakt, ze cudl spouste je vepredu sikmo dolu?:D
    NJAL
    NJAL --- ---
    TWARR: Tak to zas ne :-) Ale je fajn si moct vybrat. ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TWARR: vsechny moderni DSLR ji maji vepredu a lehce sikmo dolu. je to jako bys mel na 450D spoust umistenou misto volice rezimu
    TWARR
    TWARR --- ---
    MURHAAYA: spoust maj nahore snad vsechny dsrl ne?:)) ten "bulky" faktor je dost subjektivni:)
    NJAL: a uplne na vrcholu je pak nejlepsi tahat vsechny sebou:))
    NJAL
    NJAL --- ---
    Nejlepsi je mit xxxD, xxD a 1D. To pak clovek je schopen ocenit vyhody vsech. A videt nevyhody vsech ;-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TWARR: ja sem zvyklej z analogovych tel vsech tvaru mit spoust nahore a ten roller u toho byl pro me od zacatku druhou prirozenosti. Nikony mi prijdou hrozne "bulky"
    TWARR
    TWARR --- ---
    MURHAAYA: ergonomicnost d90 vs 450d je jasne pro nikon:))) ono kdybys tenkrat vzal misto canona do ruky nikon a nechal si ho, tak bys psal presne opacne:) jedno z mala + co ma xxxD rada je to, ze ma predni roler nahoru a ne dopredu (alespon pro mne.))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    VASAX: mi pripomina. Ty nikony bych nemohl drzet. Me prijdou naprosto hrozny ergonomicky
    BURAN
    BURAN --- ---
    mate nekdo bezdratovou dalkovou spoust? zkusenosti? :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já zase s tou xxxD řadou nemám problém, do mé ruky akorát... i když asi bych dál šel spíš vstříc xxD řadě.. ale tam už si takovývychytávky jako wire remote nezbastlím doma na koleně :.)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TWARR: to samy jsem citil i ja, kdyz jsem drzel kamosovo 500D...divnej fotak do ruky :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    zas mi nejde psat:D
    TWARR
    TWARR --- ---
    nevim jak je na tom sony, ale jako system je ... dal bych d90, 1000d jsem mel, a je z toho proste takovej fealing ze drzis krabicku od mejdla bez mejdla:))
    ACID
    ACID --- ---
    PERGL: 1000D klidne skrtni
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    450D imho, ale to jen proto, ze ho mam a ze mi sony prijde jako nejslabsi clanek a proti nikonum mam osobni averzicku :)
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    PERGL: proc nemas v seznamu i canon 500/550?
    ADAM
    ADAM --- ---
    kua nejlepší není. všechny jsou +- stejny.

    PERGL
    PERGL --- ---
    zdravim moje známá si kupuje fotoaparát a za poslední dobu už se rozhoduje jen mezi těmito typy canon EOS 450D, sony alpha DSLR-A350, Nikon D90 nebo canon EOS 1000D je tu někdo tak zkušený že by mohl řící jakej znich je ''nejlepší'' a pri jakej by se měla rozhodnout? budu rád za každou radu.. prosim napište do pošty dík
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    nemate nekdo zkusenost s objektivem SIGMA 17-70mm f2.8-4 DC MACRO OS HSM na 500D, nebo 450D ? Chystam se si ho poridit a rad bych videl jak to kresli v tyhle sestave, jestli to je proti obyc setaku znat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam